Oyuncular Şehri - Türk Oyuncu Forumu

League of Legends | 12.1 Yama Notları

LOL_PROMOART_9-1.jpg

12.1 Yama Notları​

Mutlu yıllar, millet!

2022 Sezonu'na hoş geldiniz. Yeni dereceli sezonuna hafif bir sıfırlama, erime değişiklikleri ve bazı görsel güncellemelerle başlıyoruz. Ayrıca bazı şampiyon ve eşya dengeleme çalışmalarının ve Işınlan değişikliklerinin yanı sıra birkaç güzel Ağaç Ata kostümümüz var. Hadi başlayalım.

TFT'nin yeni yıla nasıl başladığını görmek istiyorsanız, sizi
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt Ol anlayışınız için teşekkürler.
alalım!


Yamada Öne Çıkanlar​

Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt Ol anlayışınız için teşekkürler.

Ağaç Ata Gnar ve Ağaç Ata Rek'Sai 6 Ocak 2022 tarihinde çıkıyor.

Şampiyonlar​

Pasifin YG oranı ve canavarlara yönelik hasar oranı arttı.

Önceki aylarda yaptığımız değişikliklerden beri birçok oyuncu, bariz güçsüz olmasına rağmen Diana'yı ormanda oynamaktan hoşlanıyor. Bu roldeki gücünü biraz arttırıyor ve aynı zamanda orta koridorda da faydalanabileceği ufak bir güçlendirme...
Devamını oku...

PUBG | Ücretsiz Oluyor!

1639245210194.png

PUBG ÜCRETİZ OLUYOR​

2017 yılında yayınlanan ve çıktığı günden itibaren oyun dünyasını tamamıyla domine eden PUBG geçtiğimiz aylarda heyecan verici bir haber ile gündeme gelmişti. Oyunun yapımcıları PUBG'nin yavaş bir şekilde popülerliğini yitirdiğini açıklayan yapımcılar bir iddiaya göre PUBG'yi tamamen ücretsiz yapmayı planladıklarını söyledi.

İşte bu haber ve iddialar gerçek çıktı, 10 Kasım'da düzenlenen The Game Awards 2021 etkinliği sırasında, PUBG resmi internet sitesinden bir açıklama paylaştı. Paylaştıkları açıklamaya göre, 12 Ocak 2022 tarihinden itibaren PUBG tamamen ücretsiz oynanabilecek olacak. (tıpkı CS:GO gibi)

OYUNU SATIN ALANLARA NE OLACAK?​

PUBG, 12 Ocak günü tamamen ücretsiz olduktan sonra oyunu satın alan oyuncularına "BATTLEGROUNDS Plus" adında bir paket sunacak. Oyunu ücretsiz alan kişiler bu paketi 12,99 Dolar karşılığında satın alabilecek. BATTLEGROUNDS Plus paketi sahip oyuncular, dereceli oyun modu, kariyer ve madalya sistemi, özel maç modu ve plus üyelerine özel kozmetik eşyalar sunacak.

Oyunu 10 Ocak 2021 tarihinde satın alan oyuncular otomatik olarak "Special Commemorative Pack (Özel Hatıra Paketi)" ile ödüllendirilecek. BATTLEGROUND Plus paketi ve çeşitli kozmetik eşyalar kazanacaklar. Bakalım PUBG, tamamen ücretsiz olarak popülerliğini uzun vadede ne derecede...
Devamını oku...

Discord Snowsgiving 2021 | Kartopu Botu

snowsgiving_bot_2021_header.png


Snowsgiving Sezonu Yaklaşıyor!

Kartopu Botu ile birlikte sanal kartopu savaşı başlatarak topluluğunda yılbaşı ruhunu yakala.

BOTUN ÖZELLİĞİ!​

Kartopu botunu sunucuna eklediğinde, kartopu toplayabilir ve arkadaşlarınla bir savaş başlatabilirsin. Bot aynı zamanda sunucunda kazanmaya en yakın olanları skor tablosunda gösterir, hadi hazırlan ve fırlatmaya başla!

ADIM ADIM TALİMATLAR

Tüm eğlenceyi başlatmak için, aşağıdaki adımları masaüstü/tarayıcı uygulamasnda takip et!

BOTU SUNUCUNA NASIL EKLEYEBİLİRSİN

Kartopu Botunu sunucuna ekleyebilmek için, basitçe aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsin:

❄️ Kartopu Botunu Şimdi Ekle! ❄️

Ekleme esnasında sunucu adının seçeneklerde görünmesi için, eklemek istediğin sunucuda “Sunucuyu Yönet” izininin açık olması gerekiyor.

manage_server.png

Yukarıdaki bağlantıya tıkladığında, aşağıdaki gibi bir ekran göreceksin.

bot_invite.png

Kartopu Botunu eklemek istediğin sunucuyu seç, ardından gerekli izinleri bota ver ve hepsi bu kadar!

[IMG...
Devamını oku...

Minecraft Caves & Cliffs Part II | Tüm Gelişmeler!

CC2_deepdive_header.jpg

MAĞARALAR VE KAYALIKLAR BÖLÜM II: GELİŞMELER​

Hadi parçalayalım!

Bu haftanın başlarında, Caves & Cliffs güncellemesinin iddialı ve harika ikinci bölümü sonunda yayınlandı! Bu güncellemede tanıtılan bir dizi değişiklikle, en büyüklerinden bazılarının kısa ve basit bir dökümünü hazırladık, bu değişikliklerin ne olduğunu ve Minecraft için ne anlama geldiğini açıklayan bilgilendirici çizimlerle tamamlandı!

ARTAN DÜNYA YÜKSEKLİĞİ VE DERİNLİĞİ​


CC2_Worldheight_v02.jpg


Bu sürümle, önceki dünya üstü yükseklik sınırını genişletiyoruz, yeni ve mevcut dünyalara keşfetmeniz ve inşa etmeniz için daha fazla dikey alan sağlıyoruz! Yaratıcılığınızı daha önce hiç olmadığı kadar zorlayabilir ve y320'ye kadar tüm yolu inşa edebilirsiniz veya dünyanın en derin derinliklerini keşfedecek kadar cesursanız, şimdi y-64'e inerek daha büyük mağaraları ve parlak yeni biyomları keşfedebilirsiniz. yol boyunca. Sadece hazırlıklı gittiğinizden emin olun!

DÜNYA KARIŞTIRMA​

CC2_Worldblending_v02.jpg

Birçoğunuzun keşfetmek, hayatta kalmak ve yaratmak için uzun zaman harcadığınız mevcut dünyalara sahip olacaksınız ve bu nedenle...
Devamını oku...

Minecraft Caves & Cliffs Part II | Minecraft: Java Edition

İçinden su akan büyük bir kanyon. Tepeler gerçekten çok dik ve tepelerde büyüyen ağaçlar var. Uzaklarda, zirveleri karla kaplı olan bir dağ yükseliyor.

CAVES & CLİFFS: PART II BUGÜN JAVA'DA ÇIKTI​

Oldukça uzun bir yürüyüş oldu, ama biz buradayız. Zirve de. Caves & Cliffs Güncellemesi: Bölüm II bugün çıktı ve merakla beklenen mağara güncellemesini tamamladı. Kutlamanın her zamankinden daha yüksek bir dağın zirvesine tırmanmaktan daha iyi bir yolu var mı? Bir an duralım ve sadece o manzaraya bakalım. Beklemek. Bu ses ne. Sakın bana keçinin döndüğünü söyleme.

AAAARGH.

Offf! Ah! Ah!

Neredeyim? Burası karanlık! Sanki bugünden önce düşebileceğimden daha büyük bir mesafeye düşmüş gibiyim. Rakamlar. Ben bu damlataş mağarasından çıkmaya çalışırken umarım 1.18'in getirdiği tüm yeni özellikleri beğenirsiniz. Gitmeden önce bana bir mum verir misin? Burası gerçekten karanlık.

ÖZELLİKLERİ​

 • Adınızın sunucu listelerinde görüntülenmesini devre dışı bırakmak için bir "Sunucu Listelerine İzin Ver" seçeneği eklendi
 • Artık Realms Bildirimleri seçeneğini bulabileceğiniz bir Çevrimiçi seçenekler ekranı eklendi
 • Yeni Overworld biyomları eklendi
 • Gürültü mağaraları ve akiferler eklendi
 • Tek oyunculu dünyalar için dünya otomatik kaydetme göstergesi eklendi
 • Axolotl'ların artık kendilerine ait, ayrı bir mafya şapkası var...
Devamını oku...

The Witcher | 2. Sezon

the-witcher-2-sezon-ne-zaman-netflix-tarih-verdi-fragmanlar.jpg

İzleyiciyi muazzam bir dünyaya davet eden The Witcher, yeni bölümleriyle geri dönüyor. 2. sezonda Yennefer'ın Sodden Savaşı'nda hayatını kaybettiğine ikna olan Rivyalı Geralt, Prenses Cirilla'yı bildiği en güvenli yer olan çocukluk evi Kaer Morhen'e getirir.

Kıta'daki krallar, elfler, insanlar ve iblisler buranın duvarlarının dışında üstünlük mücadelesi verirken, Geralt'ın genç prenses Crilla'yı koruması gereken çok daha tehlikeli bir şey söz konusudur, çünkü Prenses Cirilla, içinde gizemli ve muhteşem bir güç barındırmaktadır.

The Witcher 2. Sezon Ne Zaman?​

Netflix, hayranlar tarafından heyecanla beklenen The Witcher 2. sezonun 17 Aralık 2021'de izleyiciyle buluşacağını açıkladı.

The Witcher 2. Sezon Fragman​Netflix'ten Witcher Sezon 2 Açıklaması​

Witcher'ın 2. sezonu için Netflix daha önce bunları söylemişti, "Çok satan fantastik kitap serisinden uyarlanan The Witcher, kader ve aileye dair epik bir hikayedir. Rivialı Geralt, yalnız bir canavar avcısı, insanların canavarlardan daha çarpık olduğu bir dünyada yerini bulmakta zorlanıyor. Ama kader onu güçlü bir sihirbaza, tehlikeli bir sırra sahip genç bir prensese doğru şiddetle savurduğunda, üçü gittikçe daha da...
Devamını oku...

Forza Horizon 5 çıktı mı? Sistem gereksinimleri nasıl?

Forza Horizon 5 Çıktı Mı?​

src_340x191forza-horizon-5-daha-cikmadan-muthis-bir-basari-yakaladi.jpg

Forza Horizon 5, 9 kasım 2021 tarihinde oyuncular ile buluştu. Playground tarafından geliştirilen ve Xbox tarafından yayınlanan bir yarış oyunudur. Forza Horizon 5 hala başarılarına yenilerini ekliyor. Kasım ayında 7 milyon satış yapan Forza Horizon 5 Xbox Series X|S, Xbox One ve PC oyuncularına yarışı tattırdı. Erken erişim ile yaklaşık olarak 1 milyon kişiyi gören Forza Horizon 5 Xbox tarihine adını yazdırdı.


Oyun Hakkında​

Efsanevi Horizon Maceranız sizi bekliyor! Dünyanın en harika arabalarından yüzlercesiyle birlikte sınırsız, eğlenceli sürücülük aksiyonuyla Meksika'nın capcanlı ve her daim gelişmekte olan açık dünya manzaralarını keşfedin.

Bu Sizin Horizon Maceranız
Meksika'nın capcanlı ve her daim gelişmekte olan açık dünya manzaraları eşliğinde, dünyanın en iyi araçlarının yüzlercesiyle beraber sınırsız, eğlenceli sürücülük aksiyonuyla dolu nefes kesici seferlere önderlik edin.

Bu, Çeşitliliklerle Dolu bir Dünya
Çarpıcı kontrasta ve güzelliğe sahip bir dünyayı keşfedin. Canlı çölleri, yemyeşil ormanları, tarihi şehirleri, gizli harabeleri, el değmemiş plajları, geniş kanyonları ve karlı kaplı yüksek volkanik dağı keşfedin.
[ATTACH type="full" width="838px"...
Devamını oku...

League of Legends | Arayüz Değişiklikleri

Header-progression-changes.jpg


LoL'de bir oyuncu olarak kendinizi temsil etmenin çeşitli yolları var: oynayış tarzı, rol tercihi, sihirdar simgeleri, sihirdar adı, prestij seviyesi (çerçeve), derece, en sevdiğiniz şampiyon vs. Yani çok fazla! Tüm bu farklı yolları "ilerleyiş kimliği" adı altında gruplandırıyoruz.

Gelecekte kendinizi daha iyi temsil etmenizi sağlayacak daha fazla ilerleyiş kimliği unsuru eklemek istiyoruz. Ekleyeceğimiz her özgün unsurun mevcut League of Legends tarzına uygun olması ve hem fantezi hem de netlik açısından belirlediğimiz görsel kalite standartlarına ulaşması son derece önemli. Bunun yanı sıra, oynayış tercihlerinize uygun unsurları açıkça ve rahatlıkla seçebilmenizi istiyoruz.

Yine de ilerleyiş kimliği seçeneklerinin, League of Legends deneyiminin tüm unsurlarını ve LoL'ü her türde oyuncular için özel kılan şeyleri yeterince iyi yansıtamadığı bir noktaya geldik. Dolayısıyla şu anda gelecekteki kişiselleştirme seçenekleri için konsept ve tasarım aşamasındayız. Sizden geribildirim ve yönlendirme almak için bu yazımızda, üstünde çalıştığımız konseptlerin görünümlerini ve bağlamını paylaşarak incelediğimiz bazı farklı kimlik unsurlarından ve görsel geliştirmelerden kısaca bahsedeceğiz.

Hedefler
Size her türlü ihtiyacınızı karşılayabilecek, mümkün olan en iyi ilerleyiş kimliği seçeneklerini sunmak...
Devamını oku...

Feign | Yerli Oyun!

OYUN HAKKINDA​

Feign Nedir?
 • Feign max 12 oyunculu bir rol yapma oyunudur.
 • Masumlar, hainler ve tarafsızların bir arada olduğu küçük bir kasabada verdiğiniz hayatta kalma mücadelesini konu alır.
 • Her oyuncu kendisine özel rolü ve özelliklerini kullanarak hayatta kalmaya çalışır.
 • Sade, basit ve anlaşılır bir oynanışa sahiptir. Yaptığınız her aktiviteyi, oyun içerisinde canlı şekilde izleyebilirsiniz.
 • Masumlar hainleri bulmalı, hainler masumları gizlice avlamalı, tarafsızlar da kurnazlığını konuşturarak istediği tarafa oynamalıdır.
 • Oynanışa renk katacak eşsiz rol: Deli... Doktor rolünü oynadığını düşünebilirsin... Ama unutma! Kendini doktor sanan bir deli de olabilirsin. 🤪
mad_tr.png

 • Deli Feign'e özel eşsiz bir roldür.
 • Deli masum bir roldür. Ancak masumlar için tehlikelidir!
 • Deli rolü sana geldiğinde bunu anlamazsın. Doktor, araştırmacı gibi rollerin altında gizli şekilde gelir.
 • Eğer deliysen, araştırmacı olduğunu sanarak oyun boyunca yanlış bilgiler verebilirsin.
 • Belki de tüm masumlar senin yüzünden öldürüldü. Yoksa... Sen deli misin?
in_tr.png

 • Gece rolünüzü kullanarak bilgi toplamaya çalışın.
 • Topladığınız bilgiler ile sabah katili bulun.
 • Katili oy birliği yaparak kasabadan gönderin.
 • Ama...
Devamını oku...

Valorant 3.09 Yama Notları Belli Oldu!

Valorant 3.09 Yama Notları​

Patch_Notes_Highlights_3_09_TR.jpg


SİLAH GÜNCELLEMELERİ

Classic (Sağ Tık)


Classic, yakın ve orta menzilli karşılaşmalarda özellikle oyuncu onu zıplayarak veya hareket halindeyken kullandığında çok baskın bir güç sergiliyordu. Dolayısıyla silahın zıplarken, koşarken ve yürürken sahip olduğu etkin isabetliliği azalttık. Bununla amacımız, silahın ideal kullanım koşullarının yalnızca çok yakın menzillerde olması.

 • Yürürken atış hata payı arttı: 0,05 >>> 0,6 (toplam hata payı 1,95 iken yüründüğünde 2,5'e çıkıyor)
 • Koşarken atış hata payı arttı: 0,2 >>> 1,3 (toplam hata payı 2,1 iken koşulduğunda 3,2'ye çıkıyor)
 • Zıplarken atış hata payı arttı: 1,1 >>> 2,1 (toplam hata payı 3,0 iken koşulduğunda 4,0'a çıkıyor)

HARİTA GÜNCELLEMELERİ

Fracture


 • B Avlu'daki saldırı bariyeri Saldıran Taraf Köprü'ye doğru biraz geriye çekildi. Böylece, savunmacılar alanı daha kolay ele geçirebilecek.
 • A Halat'taki savunan taraf bariyeri, Gözcülerin hazırlanmasına ortam sağlamak adına halatların üstüne taşındı.
 • A Salon'daki küre, saldıranların daha az avantajlı olması için daha tarafsız bir bölgeye taşındı.
 • Saldıranların başlangıcına siper alınabilecek bir nesne eklendi. Böylece Salon girişinden B Ana'ya...
Devamını oku...