Star Wars Jedi: Fallen Order Oyunu Nedir, Nasıl Oynanılır?

Deucalion

Yazar
Katılım
18 Kas 2020
Mesajlar
257
Tepki puanı
106
Puanları
1,410
Öncelikle merhaba OyuncularŞehri sakinleri! Ben Sefa,
ve sizinde gördüğünüz gibi yeni konum ile karşınızdayım.

Bugün sizlere Star Wars Jedi: Fallen Order oyununu tanıtacağım.

Diesel_productv2_star-wars-jedi-fallen-order_home_SWFJO_Standard_Keyart_1920x1080-1920x1080-7a...jpg


Öncelikle bu oyun neyin nesidir?

Respawn Entertainment tarafından geliştirilen ve Electronic Arts tarafından yayınlanan bir aksiyon-macera oyunudur. Windows, PlayStation 4 ve Xbox One için 15 Kasım 2019'da piyasaya sürüldü. Bir Stadia sürümü 24 Kasım 2020'de yayınlandı. Star Wars evreninde beş yıl sonra Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith, Galaktik İmparatorluğun hedefi haline gelen ve eğitimini tamamlamaya, sorunlu geçmişinden kaçmaya ve düşmüş Jedi Düzeni'ni yeniden inşa etmeye çalışırken galakside iki Engizisyoncu tarafından avlanan Jedi Padawan Cal Kestis'i takip eder.

Oyun, Nisan 2019'daki Yıldız Savaşları Kutlaması sırasında daha ayrıntılı bir açıklama ile E3 2018 sırasında duyuruldu. Oyun, eleştirmenlerden genel olarak olumlu eleştiriler aldı ve Mart 2020'nin sonunda on milyondan fazla kopya satmış bulunmakta.


MMwRCjVEaoJPP4dBBugWFY-1200-80.jpg


Şimdi ise gelelim nasıl oynanıyor?

Üçüncü şahıs bakış açısıyla oynanan bir aksiyon-macera video oyunudur. Savaş sistemi ve "Metroidvania" keşif ve ilerleme tarzıyla ilgili olarak Batman: Arkham Asylum adlı oyundan büyük ölçüde esinlenmiştir. Oyuncular Cal Kestis'i kontrol eder ve hem savaş hem de bulmaca senaryolarında kullanılan bir ışın kılıcı ve Kuvvet'e erişebilir. Düşman türleri, Jedi'larla savaşmak için özel olarak eğitilmiş İmparator fırtına birlikleri, droidler ve Tasfiye Birlikleri'nden, Cal'ın keşfettiği her gezegene özgü vahşi yaratıklar ve yetenekli Zabrak savaşçılarına kadar uzanıypr. Oyunun patronları arasında ışın kılıcı ve Güç kullanan Inquisitors, Cal'ı avlamak için tutulan ödül avcıları, AT-ST'ler gibi büyük araçlar ve Oggdo Bogdo ve Gorgara gibi vahşi canavarlar bulunuyor. Seçenekler menüsü aslında hikayenin yanı sıra oyuncunun tanıştığı karakterleri ve düşmanları nasıl yeneceğine dair bir rehber belgeler.

Oyuncu, hikayenin belirli noktalarında güç kazanır ve her güç önceden erişilemeyen alanlara erişim sağlar. Bu güçler açıldıktan sonra, oyuncu bunları bir yetenek ağacı aracılığıyla yükseltebilir. Oyun sadece "meditasyon çemberleri" olarak görünen kontrol noktalarında kaydedilebilir. Bu meditasyon çevrelerinde oyuncu, sağlığını, Güç enerjisini ve iyileştirici öğeleri yenileyecek şekilde "dinlenebiliyor", ancak tüm düşmanların yeniden dirilmesine neden oluyor. Oyunun koleksiyon parçaları, Cal için farklı kıyafetler, oyuncunun ışın kılıcını özelleştirmek için kullanılabilecek ışın kılıcı parçaları ve Cal'ın gemisi, Stinger Mantis (gezegenler arasında seyahat etmek için kullanılır) ve droid arkadaşı BD-1 için alternatif renk şemaları içeriyor. (bu koleksiyonlara erişmenin yanı sıra belirli bulmacaları tamamlamak için kullanılan), tüm bu öğeler kozmetiktir ve oynanışı maalesef etkilemiyor.

Mayıs 2020 güncellemesinin eklenmesiyle oyuncular Meditasyon Arenasına meditasyon çevrelerinden erişebilirler. Burada, hikaye mod'undaki belirli konumlara göre arenalarda geçen birden fazla düşman dalgasıyla savaştıkları savaş zorluklarını tamamlayabilirler; Bu zorlukları tamamlamak, oyuncuya ne kadar iyi performans gösterdiğine bağlı olarak bir veya beş yıldız verir ve bu, BD-1 için ek görünümlerin kilidini açmak için kullanılabiliyor. Meditasyon Arenası ayrıca, oyuncunun kendi özel düşman dalgasına karşı yüzleşirken kendilerine yenilmezlik, sınırsız Güç ve diğer hileler verebildiği bir savaş ızgarasını da içeriyor.


wp4884525.jpg


Hikaye Ve Karakterler;

Revenge of the Sith olaylarından beş yıl sonra gerçekleşir. Oyun, her ikisi de Sith Lord Darth Vader (Scott Lawrence) tarafından eğitilen İkinci Kız Kardeş (Elizabeth Grullon) ve ortağı Dokuzuncu Kız Kardeş (Misty Lee) tarafından avlanırken Jedi Padawan Cal Kestis'i (Cameron Monaghan) takip ediyor. Imperial Inquisitors programının. Yardımcı karakterler şunlardır: Cal'ın arkadaşı ve hurdaya çıkan ortağı Prauf (JB Blanc); eski Jedi Şövalyesinden paralı asker Cere Junda (Debra Wilson); Stinger Mantis'in sahibi ve pilotu ve Cere'nin arkadaşı Greez Dritus (Daniel Roebuck); Cal ile arkadaş ve ona eşlik eden küçük bir droid olan BD-1 (Ben Burtt); Hologram mesajlarında görünen Jedi Ustası Eno Cordova (Tony Amendola); Partizan lider Saw Gerrera (Forest Whitaker); Dathomir'in Nightsister klanının hayatta kalan son üyelerinden biri Merrin (Tina Ivlev); ve Dark Jedi Taron Malicos (Liam McIntyre). Cal'ın eski Jedi Ustası Jaro Tapal (Travis Willingham) ve çok sayıda klon askeri (Dee Bradley Baker) geri dönüşlerde görünebiliyor.


Kaynak : Wikipedia

Umarım yeni konumu beğenmişsinizdir!!
 
Son düzenleme:

Ywal

Elmas Üye
Katılım
7 Ocak 2021
Mesajlar
27
Tepki puanı
3
Puanları
1,660
Eline sağlık,güzel olmuş
 

BabaYaga

Yazar
Katılım
13 Kas 2019
Mesajlar
247
Tepki puanı
186
Puanları
1,910
Star Wars filmini hep merak etmişimdir ama hiç açıp izlemedim ve izlemeyi düşünmüyorum sadece merak ediyorum. :giggle: