Skyblock Eksiler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konular
0
Merhaba herkese, skyblockda eksik gördüğüm şeylerden bahsetmek istiyorum.
Bunların çoğu ufak ve basit şeyler ama yinede ben bahsetme ihtiyacı duyuyorum.

1. /market komutunun dar olması.

Market'te eksik çok fazla item bulunuyor.
Garip gelecek ama kömür ve demir cevheri eklenmesi acil durum ihtiyaçları için çok iyi olacaktır.
Biliyorum oyun mantığına ters gelecek ama, hadi arkadaşlar artık 2015 yılındaki gibi zombiden demir toplamıyoruz. 10 sn içinde bir envanter dolusu demir bulunabiliyor golemler sağ olsun.

Bir diğeri ise markette nilüfer neden yok? Vip adasında sadece 3 tane var, üretilebilen çoğaltılan bir şey de değil. Ya da olta ile nilüfer tutmak gerekiyor. Onda da düşük bir ihtimal ile gelecek.. Build için olmazsa olmaz bir item bence kesinlikle eklenmeli.

2. /sat komutu eksikliği.

Bugüne kadar elimden tüm bütün spawnerlar geçti diyebilirim. Hepsinin gerçekten çok kullanışlı olduğu bir alan var. Stacklenmesi ve düşük canlı olmaları ise gerçekten çok daha büyük bir artı. Hepimizin bildiği gibi spawner sistemi şöyle: farmını oluştur, sandıklara düşen eşyalar dolsun, sandıklardan eşyaları envanterine al ve sonra /sat. Amaa elinizde cadı mı var işte o zaman işkence başlasın. Farmı kurdunuz, çok güzel... Sandığı açtınız örümcek gözünü ve barutu aldınız /sat yazdınız sattınız. Çubuk, şeker, şişe, glowstone ve redstone bunları da topladınız /sat yazdınız oda ne satılmıyor. Elinizde bazen onlarca dia chest dolusu bu eşyalar birikiyor, Farmın çalışması için tek tek bunları envanterinizden yere/lava atıyorsunuz. Hem lag yapıyor hemde vakit alıyor bunlar kesinlikle /sat ile satılan itemlere eklenmeli.
Aynı işkence pişmiş et vs itemlerde de var..
Keşke /sat ile tüm spawnerlar aracılığıyla alabildiklerimizi satabilsek....

3. Ada block puanları.

Sizi bilmem ama bu benim için cidden soru işareti. Ender taşı ile herkes adasına puan kasıyor ama bu taş kaç puan veriyor bilen var mı?
Belki lapis block daha fazla puan veriyor?
(bazı swlerde öyleymiş)
Ben gold block, lapis block, ender stone, yün ve odun ile puanı denedim ucundan, hepsi aynı puanı veriyor gibi geldi. Burada yetkilerin bizi Blok puanları hakkında biraz aydınlatması çok iyi olacaktır.

4. Eksik kalan itemler.

Minecrafta yeni gelen güncelleme ile eklenen itemler gerçekten çok hoş, her biri build için çok etkili ve görsel olarak çok güzel bloklar. Ben single kayıtımda bu Bloklara baktım biraz bir şeyler de karaladım ve hepsini de çok beğendim.
Bunun yanında yeni eklenen moblar da gayet etkileyici ama eklenmesi ile yarar mı bilmiyorum. Görsel açıdan papağan görmek hoşuma giderdi, hatta spsini bile bulundururdum.
Ama henüz skyblock ta bu itemler tamamen görülmüyorlar. Artık bu itemleri de eklense çok hoş olacaktır.
Eklenenlerinde nasıl craftlandığına dair bir bilgi de yok. Bu konuda da bir aydınlatma olabilir.

5. Skyblock habitatı.

Buna habitat diyeceğim çünkü, 3 aylık skyblock serüvenim boyunca arada bir gelip sadece ve sadece YouTube linki paylaşan bir asistandan başka bir yetkiliyi çok nadiren oyunda görebiliyorum.
Dolaysıyla yeni oyuncuların oyun hakkında sorularını yanıtlacak ve muhatap olabilecekleri kimse de serverda bulunmuyor. Bu ilgisizlik yüzünden serverde yeni olan oyuncuların sorularını devamlı daha tecrübeli arkadaşlar yanıtlıyor, bu düzen ise böyle kendine bırakılmış ve tabiri caizse bir habitat oluşmuş.
Bir kaç kişinin skyblock ve SO hakkında sorularını yanıtlabilecek yetkililerin olması yada İnternette wiki/Forum gibi bir site oyunun devamı açısından daha hoş olacaktır.

Bu liste antin kuntin dertlerden oluşmaktadır ve zamanla güncellenebilir.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...