Minecraft PaperSpigot Nedir ?

Elmas Avcısı
Katılım
10 Kas 2019
Mesajlar
71
Tepki puanı
146
10176244.png


Minecraft PaperSpigot Nedir ?

Selam değerli arkadaşlar bugün size PaperSpigot'tan bahsedeceğim.


PaperSpigot nedir ?

PaperSpigot, Spigot geliştiricisi "Aquifer" tarafından yapılmış orijinal spigotun üstüne yapılmış bir spigot versiyonudur. Bu developer / geliştiricinin kendi profilinde belirttiği üzere PaperSpigot'tan Spigot'ta göre daha iyi bir performans alacağınız ve optimizasyon sorunlarını rahatlıkla çözebilmenizi sağlayan bir spigot sürümüdür.

PaperSpigot'un faydaları nelerdir ?

PaperSpigot söylentilere ve belirtilenlere göre, bir çok hatayı, sorunu ve problemi ortadan kaldırmak veya düzeltmek üzere geliştirilmiş ve kullanıcılara sunulmuştur.
PaperSpigot "sunucum durduk yere çöküyor", "sunucum kendi kendine kapanıyor" gibi problemleride güzel bir şekilde engellemekte. Örneğin birisi /crash yazıyor ve sunucunuz çöküyor panelden bakıyorsunuz bu komutun yazıldığını görüyorsunuz ve bu /crash komutunu engelliyorsunuz ancak ne kadar engellerseniz engelleyin hala bu komut kullanıma açık bir durumda sunucunuzda bulunuyor ve evet bu sorunun çözümüde PaperSpigot

Neden Normal Spigot değil de PaperSpigot ?

Örneğin 1.7.10 sürümünü ele alalım, Minecraft'ın sahip olduğu gibi bir arayüze sahiptir. Buna ek olarak 1.7 ve 1.8 sürümlerinde giriş yapabilirsiniz. Bunlara ek olarak fazladan kendisine ait bir cevap dosyası bulunmaktadır. Spigot'ta olduğu gibi PaperSpigot'ta da güzel, işe yarar ve çalışan hile korumaları bulunmaktadır. Sunucunuzda UHC, Factions vb. oyunlar varsa PaperSpigot size XRAY koruması sağlamakta. Güzel bir özelliği daha olan PaperSpigot Hile clientlerinin neden olduğu sunucu çökmelerini engelliyor. Bunlar dışında bir çok sunucuyu çökertebilecek faktörü engelliyor. Diyelim ki bir şekilde belirli sebepten dolayı sunucunuz çöktü PaperSpigot'a tanımladığınız bir Script ile sunucunuzu kapandığı gibi tekrar açabilirsiniz. Spigotun kendi verdiği bilgiye göre sunucu performansını yüzde kırklık bir oranda arttırmaktadır. PaperSpigot sürümü Spigotta olan bir çok bug vb. şeyin üstünü profesyonelce kapatmakta. En önemli özelliklerinden biri ise CraftBukkit ile sunucu kuran kişi sadece CraftBukkit'in sürümü ile sunucusuna girebilirken, Spigot ve alternatiflerini kullanan kişiler örneğin 1.7 ile 1.7.10 arası tüm sürümlerde girebilirler. Spigot ve sürümlerinde aynı tür blokları yere attığınızda hepsini birleştirmektedir bunun amacı lagı bir nebze de olsa azaltmaktır.

Ben PaperSpigot'u çok sevdim, peki PaperSpigot'u nasıl indirebilirim ?

Cevabı çok basit ilk önce sizin için SPOILER'a bıraktığım site adresine girin.

yivesmirror.com

Spoiler da verdiğim PaperSpigot'un kendine ait olan sitesine girdikten sonra DOWNLOADS seçeneğine tıklayın ve DOWNLOADS sayfasına ilerleyin.

kalp.png


DOWNLOADS'a bastıktan sonra karşınıza ufak bir pencere gelecektir. Buradan Spigot'un altında bulunan PAPER'a basın.

Screenshot_45.png


Karşınıza gelecek sayfadan istedğiniz sürümü seçip indirebilirsiniz. Sol taraftan aradığınız sürümü pratik bir şekilde aratıp hızlı bir şekilde indirebilir ve kullanabilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT ! : SPOILER'da verdiğim link hariç bir siteden PaperSpigot indirmeyiniz. PaperSpigot ve diğer spigot sürümlerinin kodları ile oynanması çok basit olduğundan sunucularda admin olma, kendine op verme, sunucu çökertme, istediğin kodu kullanma, lag yapabilecek açıklar ve ban komutuna erişim sağlanabilir. Bu sunucunuzda online oyuncu kaybına ve bir çok maddi zarara neden olabilir. Bu yüzden PaperSpigot'u PaperSpigot'un kendine ait sitesinden indirmeniz kesinlikle çok önemlidir.

Umarım, konum sizin için faydalı olmuştur, siz de kendinize PaperSpigot ile bir sunucu oluşturup oyununuzun tadına varabilirsiniz! İyi oyunlar. :)
 
Hayalet Katili
Katılım
23 Kas 2019
Mesajlar
436
Tepki puanı
30
Bu işlere Atılan Arkadaşları için Yararlı olmuş. Eline Sağlık.
 
Üst Alt