Çözüldü Hamachi Üzerinden Arkadaşlarla Oynamak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konular
61
Kısaca başlıktaki konu hakkında yaptığım adımları ve aldığım sorunu kısaca anlatayım.

Arkadaşlarımla 1.16.4 sürümünde localhost olacak şekilde bir sunucu açtım.
Sunucuyu başlatıyorum, ip adresimi "Çok Oyunculu" kısmına yazıyorum ve sunucuyu ben kendim görebiliyorum.
Arkadaşlarıma attığım ip'den onlar giremiyor. Neden? Hamachi üzerinden nasıl arkadaşlarımla oynayabilirim?

Tek oyunculu moduna geçip port paylaşmak şeklinde oynamak istemiyoruz. Çünkü bazı pluginler yüklememiz gerekiyor.
Resim ekleyemiyorum ama arkadaşlarım girmeye çalıştığı zaman:

io.netty.channel.abstractchannel$annotatedconnectexception:

hatası alıyorlar. Ne yapabilirim bu konu hakkında?
Sunucu kiralamak çok pahalı :(

Konular
35
Bilgim yok eğer olsaydı cidden yardım etmek isterdim.

• Beğen
Tepkiler: NezihEge
Oyla 0

avnnn

Genel Moderatör
Konular
271
  • Başlat menüsüne tıklayın ve Ayarlar simgesini seçin.
  • Ayarlar'dan “Güncellemeler ve Güvenlik” seçeneğini tıklayın.
  • Sol bölmeden “Windows Güvenliği” ni seçin ve “Güvenlik Duvarı ve Ağ Koruması” seçeneğini seçin.
  • “Güvenlik Duvarı Üzerinden Bir Uygulamaya İzin Ver” seçeneğini seçin.
  • “Ayarları Değiştir” e tıklayın ve uyarı ekranında “Evet” i seçin.
  • Seçeneklerden “Başka uygulamaya izin ver” seçeneğini seçin ve “Gözat” üzerine tıklayın
  • Oyun yükleme dizinine gidin ve oyunu ve çalıştırılabilir başlatıcıyı seçin.
  • Yukarıdaki işlemi tekrarlayın ve bu sefer Minecraft sunucularının kurulu olduğu dizine gidin.
  • “Maxwell” klasörünü ve ardından “MinecraftServer” klasörünü açın.
  • Klasörün içinde bulunan Java çalıştırılabilir dosyalarının her ikisine de aynı şekilde izin verin.
  • “Değiştir” seçeneğini seçtikten sonra işlemi tekrarlayın ve “Başka bir uygulamaya izin ver” seçeneğine tıklamak yerine, mevcut uygulamalar listesini aşağı doğru kaydırın ve “Özel” ve “Genel” ağlar üzerinden tüm “Java Platform SE İkili” seçeneklerine izin verin .
  • Minecraft başlatıcısını açın, sunucuya bağlanmayı deneyin ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.
İo.netty.channel.AbstractChannel $ AnnotatedConnectException hata sorununun devam edip etmediğini kontrol edin.

Oyla 0
Konular
61
  • Başlat menüsüne tıklayın ve Ayarlar simgesini seçin.
  • Ayarlar'dan “Güncellemeler ve Güvenlik” seçeneğini tıklayın.
  • Sol bölmeden “Windows Güvenliği” ni seçin ve “Güvenlik Duvarı ve Ağ Koruması” seçeneğini seçin.
  • “Güvenlik Duvarı Üzerinden Bir Uygulamaya İzin Ver” seçeneğini seçin.
  • “Ayarları Değiştir” e tıklayın ve uyarı ekranında “Evet” i seçin.
  • Seçeneklerden “Başka uygulamaya izin ver” seçeneğini seçin ve “Gözat” üzerine tıklayın
  • Oyun yükleme dizinine gidin ve oyunu ve çalıştırılabilir başlatıcıyı seçin.
  • Yukarıdaki işlemi tekrarlayın ve bu sefer Minecraft sunucularının kurulu olduğu dizine gidin.
  • “Maxwell” klasörünü ve ardından “MinecraftServer” klasörünü açın.
  • Klasörün içinde bulunan Java çalıştırılabilir dosyalarının her ikisine de aynı şekilde izin verin.
  • “Değiştir” seçeneğini seçtikten sonra işlemi tekrarlayın ve “Başka bir uygulamaya izin ver” seçeneğine tıklamak yerine, mevcut uygulamalar listesini aşağı doğru kaydırın ve “Özel” ve “Genel” ağlar üzerinden tüm “Java Platform SE İkili” seçeneklerine izin verin .
  • Minecraft başlatıcısını açın, sunucuya bağlanmayı deneyin ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.
İo.netty.channel.AbstractChannel $ AnnotatedConnectException hata sorununun devam edip etmediğini kontrol edin.
Tam olarak anlamadım ama bir şeyler yapmaya çalıştım xd
Bunu hatayı alanın dışında hostun da yapması gerekir mi?

Oyla 0
Konular
61
Konu kilit.

"Güvenlik Duvarı Üzerinden Bir Uygulamaya İzin Ver" kısmında
Java(TM) Platform SE binary “Özel” ve “Genel” olmak üzere hepsine izin verdim. Sorun çözüldü.

@avnnn teşekkür ederim. :)

Oyla 0
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...