Guilded | Discord Benzeri Uygulama

avnnn

Yazar
Katılım
16 Şub 2020
Mesajlar
713
Tepki puanı
784
Puanları
3,610
1614268651112.png


Nereden Çıktı Bu Guilded?

Guilded, oyunlar ile iç içe olan sosyal bir iletişim platformudur. Discord'un başlangıçta olduğu gibi, nereden nereye gelmesi gibi düşünebilirsiniz. Aslında harbiden Guilded sizlere oyunlar hakkında topluluklar kurmanıza olanak sağlıyor. Kısacası, topluluk sunucusu açayım veya başka bir sunucu açayım gibi sistemleri bulunmuyor şu anlık. Gelecekte bizi neler bekliyor orasını bilemem ama zamanla gelişmeleri takip edeceğiz.

Discord'un kullanıcıların huzuruna belirli şartlarla sundukları belirli başlı özelliklere bedava erişim sağladığımız bu uygulama sayesinde, bir aboneliğe bağlı kalmadan her sunucunun emojişerini başa bir sunucu da kullanabiliyorsunuz. Duyuru paylaşırken Embed şeklinde olduğundan ötürü Discord'da böyle bir şey yapmak için webhook beya bir bot kurmanız gerekir. Guilded ise sizlere bot kullandırtmayan, her şeyi önünüze koyuyor. Bu sayede de, insanlar duyuru kanalında herhangi bir kirliliğe rastlamıyor.

Bu yeni uygulamamız sizlere binevi olarak Discord+Reddit+Steam karışımı özellikler sağlıyor. Bu uygulama sayesinde istediğiniz gibi topluluğuna daha kolay bir şekilde sadece tek bir uygulama ile liderlik etmeniz kolaylaşacaktır. Ekibiniz ile düzenli bir şekilde toplantı yapmak istiyorsunuz ama herkes dağınık mı çalışıyor? Guilded size liste özelliği sunarak, daha kolay bir şekilde günlerin/haftaların nasıl geçtiğini ve verimlilik sorunlarını çözmenize yarıyor. Bu sayede daha düzenli ve rahat bir şekilde ekibiniz ile verimli bir yolda ilerleyip neler yaptıklarınızı görebilirsiniz.

Aşırı derece yaşanılan kasmalar, donmalar…

Guilded daha Discord gibi dünya'ya açılmadığından ötürü Dünya'nın her yerinde sunucusu bulunmamakta. Belirli kıtalar içerisinde sunucuları bulunuyor, o yüzden sesli kanallar pek iyi bir performans göstermiyor. Tabii, ses kanalları içerisinde bir sohbet kanalı özelliğini eklemeyi unuttum ki, bunu Discord'da yapabilmeniz için bir bot kodlamanız şart.

Kısacası… Uygulama fena değil. Güzel, hoş ve kullanışlı.

Cidden söylemem gerekirse, uygulama yeteri özellikleri şu anda karşılamak için sizlere istediğiniz her şeyi tanımlıyor. Evet, fazla kasma vs. gibi sorunlar var ama gene de işlevini gösteriyor. Sonuçta boyu değil, iş-

Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt Ol anlayışınız için teşekkürler.
bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

 
Katılım
18 Kas 2020
Mesajlar
514
Tepki puanı
256
Puanları
3,460
Aslında güzel bir uygulamaya benziyor fakat, şuan için Discord daha iyi.
 

ArdaDemr

Genel Moderatör
Katılım
10 Kas 2019
Mesajlar
942
Çözümler
13
Tepki puanı
847
Puanları
4,610
Konuyu resim ile süslemeniz konunuzun kalitesini bir hayli arttıracaktır. Onun dışında, güzel anlatım.
 
Katılım
22 May 2020
Mesajlar
11
Tepki puanı
8
Puanları
760
Bilgili ve yararlı bir konu, görsel eklenirse daha iyi olacak.
 
Katılım
7 May 2021
Mesajlar
74
Tepki puanı
4
Puanları
760
bence discordda bu uygulamada kötü en iyisiiii skype ve whatsapp