GTA V Ana karakterler ve hakkında bilgiler

Katılım
17 Kas 2020
Mesajlar
8
Tepki puanı
10
Puanları
410
GRAND THEFT AUTO V ANA KARAKTERLER VE
KARAKTERLER HAKKINDA BİLGİLER
characters-768x480.jpg


Tüm Dünya'yı kasıp kavuran bir oyun olan ve Rockstar Games'in sevilen serisi olan GTA V oyununda oynayabileceğiniz üç ana karakter vardır. GTA daha önceden tek bir karakter üzerinden hikayeyi kuruyordu, bir değişiklik yapıp 3 ana karakter kullandı ve herkes tarafından çok beğenildi. Görünüş sırasına göre bunlar Franklin, Michael ve Trevor adlı karakterlerdir. Her karakterin kendine özel hikayesi, hayatı ve davranışları var. Rockstar Games bunları çok iyi uyarlamış ve herkes tarafından beğenilmişti. Şimdi karakterleri inceleme zamanı ☺️Michael DeSanta
michael-768x480.jpg

Michael De Santa , eski adı Michael Townley , Franklin Clinton ve Trevor Philips ile birlikte Grand Theft Auto V'deki üç kahramandan biridir . Ned Luke tarafından seslendirilmektedir .

Kurgusal olarak 1968 doğumludur, Amanda De Santa ile evlidir ve 2 çocuğu vardır. Oyunun başlangıcında da görüldüğü gibi geçmiş yıllarda Trevor karakteri ve birkaç arkadaşı ile banka soymaya giderler. Michael aslında emekli bir soyguncudur. Ardından Trevor Michael vurulur ve Trevor bu duruma çok üzülür. Koluna Michael'ın dövmesini yaptırır. Sahte bir cenaze töreni düzenleyen Michael DeSanta kafasını dinlemek için uzak bir ülkeye gider aradan birkaç yıl geçer ve ailesi ile mutlu yaşamak için Los Santos'ta bir villaya taşınır. Karısı olan Amanda Michael'i aldatır, tüm parasını başka adamlar ile birlikte harcar ve DeSanta ailesi iflasa geçer. Michael tekrardan soyguncu olmayı planlar ama hiçbir arkadaşı yoktur. Ardından Franklin Clinton adlı diğer karakter Michael'ın evinde arabayı çalmak ister ama içinde Micheal olur. Franklin ile araba galericisini döverler ve sıkı dost olurlar. Ardından Michael Franklin'e Trevor'dan bahseder ve Franklin Trevor'u bulur ve iki eski dost birbiriyle buluşur. Trevor göz yaşlarını tutamaz ve ağlamaya başlar ardından çok güçlü bir ekip olurlar.


NOT : "Oynanabilir bir karakter olarak, çatışma durumlarında ultra-akut duyulara ve düşünceye sahip özel bir yeteneğe sahiptir."

Franklin Clinton
franklin-768x480.jpg


1988 yılında doğan Franklin Clinton bir sokak çetesinde büyüdü ve bundan bıktı. Çevresindeki herkesten daha iyi olduğunu düşünüyor ve muhtemelen haklı. İtalyan Amerikan Mafyası gibi kuruluşların suç profesyonelliğinin etik kurallarına bağlı kalırken ekonomik olarak nasıl gelişebileceğini her zaman merak etmiştir. Franklin, Michael ile tanıştığında, bu onun için cennette yapılmış bir eşleşmedir. Özel yeteneği araba kullanmaktır; kaçamaklar için mükemmel bir aksiyon adamıdır. Her ortama uyum sağlayacak bir tiptir. Oyunun ilk başlayan karakteridir. Los Santosta Teyzesi ile birlikte yaşamaktadır. İlk olarak Michael ile tanışan Franklin, ardından Trevor ile tanışmıştır. Michael, Franklin ve Trevor harika bir üçlü olmuştur. Bu iki kişi ile tanışması Franklin'in hayatını baştan sona etkileyecek ve birlikte kötü işlere atılacaklar bakalım kurtulabilecekler mı?

Trevor Philips
trevor-768x432.jpg


Michael'ın en yakın arkadaşıdır, geçmişte Michael sahte bir cenaze töreni düzenleyerek kendini ölmüş gibi gösterir ve herkesten uzak bir yere gider Trevor'da üzüntüsünü omzuna yaptırdığı Michael dövmesi ile belirtir. Kendisi tam bir Şiddet ve uyuşturucu bağımlısıdır, kısacası tam bir psikopattır. Geçmişte askeri veya taktiksel bir konun yaptırımına sahiptir. Trevor sadık görünmesine ve sosyal kabul görmeyi arzulamasına rağmen kurtarıcı nitelikleri yoktur. Kendisi küçük bir çöl köyünde yaşar ve annesinin o evde olduğunu sanar fakat annesi tabutun içindedir eve ilk geldiğinde hüngür hüngür ağlar. Trevor herkes tarafından iğrenç görülen bir karakter olsa da içindeki o kalbi saf ve temizdir. Trevor'un özel yeteneği umursamazlığıdır, neredeyse insanüstü bir güçtür. Bu da onu hayatta kalan biri yapar ve tehlikeli durumlarla başa çıkmasına olanak tanır.
 
Moderatörün son düzenlenenleri:

Deucalion

Yazar
Katılım
18 Kas 2020
Mesajlar
257
Tepki puanı
106
Puanları
1,410
Tam da GTA 5 e başlamışdım öğrendim sayende,çok teşekkürler.
 
Katılım
2 Mar 2020
Mesajlar
323
Tepki puanı
386
Puanları
1,810
Yazım şekilleri biraz güzelleştirilebilir :)
Hepsi kalın olmasa mı acaba..
 

Deucalion

Yazar
Katılım
18 Kas 2020
Mesajlar
257
Tepki puanı
106
Puanları
1,410
Yararlı ve güzel bir konu olmuş NezihEge'ye katılıyorum, ellerine sağlık.
 
  • Beğen
Tepkiler: NezihEge