CS:GO Jail Break Server Kurulumu

Demir Avcısı
Katılım
9 Kas 2019
Mesajlar
13
Tepki puanı
11
Merhaba arkadaşlar bu başlık altında Counter-Strike: Global Offensive'de nasıl Jailbreak için gerekli pluginleri kurabileceğinizi anlatacağım. Modları hazırlamadan önce panelinizden Counter-Strike: Global Offensive sunucusu almayı unutmayın. Slot sayısı en az 24 olursa oyunu tadını çıkarabilirsiniz.

(1/2) Kurulumdan sonra RCON şifrenizi güncelleyiniz.


(2/2) Plugin paketi yüzünden sunucunun yavaşlaması Nitrado'nun arızası değildir. Sourcemod'un güncellemesiyle stabil olmayan pluginler sunucunun yavaşlamasına neden olmaktadır. Bü yüzden bu plugin paketi yüklüyse ticket atmayın, bu forumun altına sorunu detaylı bir şekilde yazın.

Adım #1

Pluginlerin çalışabilmesi için öncelikle Sourcemod'un yüklü olması gerekir. Bunu core plugin olarak da düşünebilirsiniz. Sourcemod'u Nitrado panelinden kolaylıkla indirebilirsiniz. Server panelinize girdikten sonra soldaki menüden (Ek Paket) sekmesine girip oradan SourceMod 1.6.3 (+ MetaMod 1.10.4) yazısının yanındaki yükle butonuna basarsanız hemen yüklenir. Yükleme bittikten sonra ikinci adıma geçebilirsiniz.

Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt Ol anlayışınız için teşekkürler.
Adım #2
Şimdi sıra pluginleri yüklemeye geldi. Gerekli pluginlerin .zip halini aşağıda bulabilirsiniz. Pluginleri yükleyebilmek için öncelikle FileZilla gibi bir FTP Client aracılığı ile sunucunuza bağlanmanız gerek. Bağlandığınızda csgo/csgo/ yolunda ilerleyerek asıl Counter-Strike: Global Offensive oyun için dosyalarının bulunduğu yere gelirsiniz. Eğer klasörler aşağıdaki resimdeki klasörlerle eşleşiyorsa doğru yerdesinizBu aşamada yapmanız gereken indirdiğiniz .zip dosyasındaki her şeyi eksiksiz bir şekilde içinde bulunduğunuz dizine yerleştirmeniz gerekmekte. Kısacası .zip'i bir klasöre çıkartın ve içindeki alt klasörleri FileZilla'ya sürükleyin. Upload (karşıya yükleme) hızınız ile ters orantılı olarak işlemin tamamlanması için gereken süre değişebilir. Dosyalar yüklenirken internet hızınızın yavaşlaması normaldir (eğer tek kanal kullanıyorsanız). Dosyaların yüklenmesi tamamlandığında 3. adıma geçebilirsiniz.

NOT: FileZilla penceresi iki alt pencereden oluşmaktadır. Soldaki taraf sizin local (yerel) dosyalarınızı, sağdaki taraf ise sunucudaki dosyaları görebilirsiniz. Dosyaları sürüklediğinizde sağ taraftaki pencereye sürüklemeyi unutmayın.

Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt Ol anlayışınız için teşekkürler.
Adım #3

Şimdi sıra haritaları yüklemeye geldi. maps/ klasöründeki de_ ve cs_ ile başlayan haritaları silin. Bu sayede sunucunuzda casual ve competitive türündeki haritalar dönmez. Bu haritaları sildikten sonra sıra Jailbreak haritalarını yüklemeye geldi. Örneğin
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt Ol anlayışınız için teşekkürler.
adresinden ba_jail_minecraftparty_v6 haritasını indirebilirsiniz. Haritayı indirdikten sonra .bsp ve .nav ile biten dosyaları maps/ klasörüne atın. İşiniz bittiğinde klasörünüz resimdeki gibi gözükecektir.

Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt Ol anlayışınız için teşekkürler.
Adım #4

Şimdi sıra kendinize adminlik vermeye geldi. JailbreakPaketi ▸ addons ▸ sourcemod ▸ configs ▸ admins.cfg yolunu takip ederek admins.cfg dosyasını notepad ile açın. Buradan kullanıcılara kurucu, admin ve moderatör yetkileri verebilirsiniz. "identity" yazan yere istediğiniz kullanıcının Steam ID'sini yazarak ona istediğiniz yetkiyi verebilirsiniz. Fakat "group" değerinin doğru olduğunu kontrol edin. Dosyayı değiştirdikten sonra tekrardan admins.cfg dosyasını sunucunuzdaki yerine uploadlamayı unutmayın. Yoksa değişikliğiniz etkisini göstermez. Ayrıca bu işlemi yaptıktan sonra sunucunuza da reset atmayı unutmayın.

Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt Ol anlayışınız için teşekkürler.
Adım #5

Jailbreak sunucularının bir de FastDL sunucusu olmak zorundadır. Çünkü yüksek boyuttaki dosyalar (özellikle harita) FastDL sunucusu olmadan oyuncuların bilgisayarlarına inemez. Bu yüzden en az 500 mb'lik dosya indirme sunucusu kiraladıktan sonra aşağıdaki rehberden FastDL sunucunuzu kurun. Gerekli dosyalar aşağıda.

Rehber:
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt Ol anlayışınız için teşekkürler.
Yüklü Olan Başlıca Pluginler

Abner BHOP -> Bunny Hop Plugini.
Admin Connect Message -> Admin sunucuya bağlandığında gelen uyarı.
Admin List -> !admins yazınca gözüken admin listesi.
Advertisements -> Chatte gözüken reklam mesajları.
Autorespawn -> Surf modu için ölünce yeniden doğma.
CD Announcer -> Yeni bir oyuncu sunucuya girdiğinde ve oyuncu sunucudan çıktığında chatte çıkan özel mesaj.
Chat Colors CSGO -> Renkli chat yazısı.
CSGO Flashlight -> El feneri modu.
Weapon Paints -> Silah boyası.
Give Weapons -> Oyuncuya silah verme.
Glow -> Oyuncuyu parlatma.
Hook Grab Rope -> Adminler için kanca modu.
Join Sound -> Sunucuya giren oyuncu için müzik. (Hazır olarak Manian - Welcome to the Club Now ile gelmekte.)
Reset Score -> !rs yazarak skorunu temizleme.
RockTheVote! -> Harita değiştirme (!rtv yazarak gerekli oy toplama)
Simple Chat Processor -> Renkli chat yazıları için.
Knife Upgrade -> Bıçak seçme.
Parachute -> Paraşüt modu.
Skin Chooser -> Adminler için özel skinler.
Team Change -> Oyuncunun takımını değiştirme.
Switch -> Oyuncunun takımını değiştirme.
Team Restrict -> Oyuncuların CT takımına geçmesini engelleme.
Third Person -> Üçüncü kişi bakış açısı (!tp ile)

Bu pakette toplamda 60 tane plugin birlikte çalışmaktadır. Yukarıda yazdığım pluginler sadece başlıca olanlar. Lütfen 2 hafta uğraştıktan sonra kusursuzluğa ulaşan bu plugin paketi için emeğime saygı gösterin ve bu paketi başka bir yere yüklemeyin.

Bazı kısımlar alıntıdır.
 
Üst Alt