Counter Strike: Global Offansive | Prime Olmayan Hesap Kısıtlaması

avnnn

Yazar
Katılım
16 Şub 2020
Mesajlar
713
Tepki puanı
784
Puanları
3,610
Seçkin Olmayan Hesaplarda Yapılan Değişiklikler
Bugün seçkin olmayan CS:GO hesaplarında bazı değişiklikler yaptık
4406ee8d4652f94d292769f8518013e6897c4dd1.png

CS:GO iki yıldan uzun bir süre önce oynaması ücretsiz oldu ve başarısını sürdürmeye devam etti. CS:GO'ya her daim yeni oyuncuların başladığını görüyoruz ve bizim için dünyanın dört bir köşesindeki oyuncuların oyunu ücretsiz ve hızlı bir şekilde oynamaya başlayabilmeleri hiç olmadığı kadar önemli.

Ücretsiz olarak sunulan oyun modlarının yanı sıra yeni oyuncular eşya düşürmelerinden faydalanabiliyor, rütbe ve yetenek gruplarına girebiliyor, ayrıca Seçkin konumuna ücretsiz bir şekilde ulaşabiliyorlar. Ancak ne yazık ki sağlamış olduğumuz bu faydalar zamanla kötü niyetli oyuncuların hem yeni hem de eski oyuncuların tecrübelerini baltalamasına neden oldu. Bu nedenle bugün yeni oyunculara sunduğumuz özelliklerde bazı değişiklikler yaptık.

Yeni oyuncular bütün oyun modlarını kullanabilmeye ve topluluk sunucularında ve atölye haritalarında oynamaya devam edebilecek. Ancak TP, rütbe, eşya düşürmesi veya yetenek grupları gibi özelliklerden faydalanamayacaklar. Bu özellikler artık sadece Seçkin durumundaki oyunculara sunulacak.

Yeni oyuncular Steam mağazasından "Seçkin Durum Yükseltmesi" alarak Seçkin olabilecekler fakat artık ücretsiz olarak Seçkin durumuna ulaşılamayacak. Ve yükseltmeyi önümüzdeki iki hafta içinde satın alırsanız mevcut yetenek grubunuz ve TP ilerlemeniz transfer olacak.

Karşınızda Derecesiz Eşleştirme Modu
Yeni oyuncular Rekabetçi, Yoldaş ve Tehlikeli Bölge modlarından birini oynadığında maçları bulunurken yetenek bazlı eşleştirme kullanılmaya devam edecek ancak oyuncular bir yetenek grubu elde etmeyecek.

Seçkin oyuncular derecesiz maçlara girebilecekler ancak yetenek grupları etkilenmeyecek ve lobi yetenek grubu kısıtlamalarına maruz kalmayacaklar.

İster deneyimli isterseniz yeni bir oyuncu olun, hepinize iyi şanslar ve iyi eğlenceler diliyoruz!

Bugünün güncelleme notlarını aşağıda bulabilirsiniz.

3.06.2021 Tarihli Güncelleme Notları
[ SEÇKİN DIŞI ]
 • Seçkin duruma sahip olmayan hesaplar artık TP, rütbe, yetenek grubu, eşya düşürmesi veya oynayarak Seçkin durumuna yükseltebilme gibi özelliklerden faydalanamayacak.
 • Seçkin olmayan hesaplar dereceli maçlara katılamayacak.
 • Seçkin olmayan hesaplar fazladan rütbe TP'si eşyalarını etkinleştiremeyecek ve hizmet madalyalarını elde edemeyecek.
[ DERECESİZ MAÇLAR ]
 • Rekabetçi, Yoldaş ve Tehlikeli Bölge oyun modları için derecesiz maçlar eklendi.
 • Her ne kadar eşleştirmeler yetenek grubu baz alınarak yapılmaya devam edecek olsa da derecesiz maçlar yetenek gruplarına etki etmeyecek ve yetenek grubu parti kısıtlamalarına tâbi olmayacak.
 • Seçkin olmayan hesaplar sadece derecesiz maçlarda oynayabilecek ancak Seçkin hesaplar dereceli ve derecesiz maçlar arasında oynama seçimi yapabilecek.
 • Dereceli maçlar her zaman diğer Seçkin durumdaki oyuncularla yapılacak, derecesiz maçlarsa derecesiz oynamayı seçmiş Seçkin ve Seçkin olmayan oyuncularla yapılacak.
[ VSCRIPT ]
 • Yönlü sınır kutuları çizebilmek için "DebugDrawBoxAngles" eklendi. Kullanım: DebugDrawBoxAngles( ent.GetOrigin(), ent.GetBoundingMins(), ent.GetBoundingMaxs(), ent.GetAngles(), r, g, b, a, time);
 • Mevcut yönünü hesaba katan bir varlığın eksen hizalı sınır kutusunu döndüren "GetBoundingMinsOriented" ve "GetBoundingMaxsOriented" işlevleri eklendi.
[ DİĞER ]
 • Hazırlık modu Rekabetçi eşleştirmeden çıkarıldı ve yerine Derecesiz eşleştirme eklendi.
 • Atölye'ye "İçe Aktar" butonu eklendi. Bu, bir .tga dosyasını .vtf dosyasına dönüştürme olanağı sağlar. .tga dosya adında "_normal" ibaresi yer alıyorsa dönüştürülmüş .vtf dosyası "normal" işaretiyle derlenir.
 
 • Üzüldüm.
Tepkiler: Kuverti