Zula nedir?

Katılım
7 Kas 2020
Konular
10
Mesajlar
150
Tepki puanı
46
Puanları
810
ceJcBlIL_400x400.jpg


2016 Haziran ayında piyasaya sürülen MMOFPS oyunu olan Zula oyun severler tarafından çokça sevildi. MadByte Games tarafından tasarlanıp Lokum Games ile dağıtılan Türk yapımı bir video oyunudur. Türkiyeden sonra ilk Brezilyada yayınlanmıştır. Çok oyunculu olan bu oyun e spor dalındada çok ilerlemiştir.

5b445c6f5379ff20d0055fc9.jpg


Günde 2 milyona yakın oyuncuyu gören zula zulaoyun.com üzerinden ücretsiz bir şekilde kayıt olup oynayabilirsiniz. Vatandaş ve vatanseverlerden oluşan zula ve paralı askerlerden oluşan gladyo olarak 2 takıma bölünür. Oyun başladığı zaman gladyo bombayı kuran taraf olur. Bu maçın devresinde değişir. Ayrıca Zulanın içerisinde Türkiyenin belirli yerlerinde bulunan yerlerde vardır.


Oyun Modları


  • Ölüm Maçı
  • Aranıyor
  • Sabotaj
  • Sancak Savaşı
  • Kartopu Savaşı
  • Koruma
  • Patron Avı

Oyun içerisinde Zp(zula parası) , ZA(zula altını) ve HP(hediye puanı) olmak üzere 3 çeşit para birimi vardır. ZP her oyun başı verilen hediye paradır. ZP ile 7 ve 30 gün olmak üzere silah veya kasa alabilirsiniz. ZA ise oyuna para yatırıp aldığınız para birimidir. Markette bulunan tüm eşyaları ZA ile alabilirsiniz. HP hediye puanı kasasından çıkan ve HP ile silahınız için desen üst eklenti vb. şeyleri alabilceğiniz bir para birimidir.

Gelelim silah özelleştirmelerine Zula her gün yenilerniyor ve güzelleşiyor. Silah özelleştirmeleri ile oyun oynarken bakış açınızı güzelleştircek görsel desenler alabilirsiniz. Sadece desen de değil üst eklenti, lazer ve bir çok özelleştirne alabilirsiniz. Özellikle geçen yıllarda gelen süngü ile oyun harikalaştı.

Zulaya gelen bir diğer şey ise Zula Battle Royale modu oyun severler Battle Royale moduna bayıldı. Battle Royal modu Zulayı derinden etkileyerek zirveye çıkardı.

maxresdefault (1).jpg

Zulaya sende katılmak istiyorsan Buraya Tıklayabilirsin :)

Önceki konuma gitmek istiyorsan Buraya Tıklayabilirsin.
 

avnnn

Genel Moderatör
Katılım
16 Şub 2020
Konular
271
Mesajlar
875
Çözümler
2
Tepki puanı
1,138
Puanları
7,910
Zula > Valorant ve CsGo
 
  • Vaov!
Tepkiler: OkanOzturk
Katılım
13 Kas 2019
Konular
41
Mesajlar
398
Tepki puanı
291
Puanları
3,310
Güzel, hoş bir anlatım olmuş ellerine sağlık.