-Zombi Rock-

Katılım
28 Şub 2020
Konular
7
Mesajlar
11
Tepki puanı
17
Puanları
760
Merhabalar
Ben deniz Deyvid

Eskilerden belki oynayan ve nereye gitti bu oyun diyenler olmuştur veee evet işte o oyunun nereye gittiğini anlatan bir konu...​

Zombirock_Logo.png


Öncelikle neden kapandığından bahsetmeden önce o güzel yıllara bir geri dönüş yapalım, ZombiRock hepimizde farklı bir anı, farklı bir tat bıraktı. Kimimiz çok sevdi. Kimimiz bu nasıl oyun dedi fakat sonradan güzel olduğunu anladı.

İftaiyeci , Gitarist , Forvet , Beyzbolcu , Boksör 5 karakter ve şimdiye kadar hiçbir oyunda göremediğimiz bu oynanış şekli birçok hayranını üzüntüye bıraktı. Şuan bile birçok kişi hala oyunun açılması forumlara yazı yazarak veya yapımcı şirkete mailler atarak oyunun açılmasını çok istiyorlar.​

3119-ZOMBI-ROCK-TEKRAR-ACILSIN-YenidenZombiRock.jpg


ZombiRock Nasıl Bir oyundu ?


ZombiRock kendi karakterinizi tasarlayarak 5 tip özel karakter ( İftaiyeci , Beyzbolcu , Gitarist , Forvet , Boksör ) arasından birini seçip her birinin farklı kullanım şekliyle ve oyunun farklı modları ile eğlencenin dibine vuran bir oyundu.Zombi İstilası Modu,PVP Modu,Aşçı Boss Modu gibi birçok modu bulunmaktaydı.

Gitarist karakteriyle uzaktan vuruşlar yaparken Boksör karakterinizle yakın dövüşe girmeniz gerekiyordu. İtfaiyeci karakteriyle hem uzak dövüş hemde savunma kalkanı yaratarak birçok oyuncunun sevdiği bir karakter tipi olmuştu. Forvet ise özelliklerinden biri bulunduğu alandan diğer alana yatay ters takla ile saldırı yapması sebebi ile aslında hem uzak dövüş hemde yakın dövüş diyebiliriz.

braw 1.jpg

ZombiRock Neden Kapandı ?
Bunu duyduğumuz zaman birçoğumuz inanmadı, inanamadı veya inanmak istemedi. Bu kadar çok sevdiğimiz bir oyunun kapanması bizler için şoke edici bir etki yaratmıştı. Yapımcı Firmanın ( BRAWL BUSTERS ) kapatma kararı alması sebebiyle "zombi rock" oyunu geçici bir süreliğine kapatıldı.


Yapımcı Firma Neden Kapatma Kararı Kaldı ?
Ortada birçok söylenti bulunmakta olup kimisi oyundaki son zamanlardaki artan hileler ( hız hilesi ) gibi bunları önleyemediğinden kapandığını söylüyor. Diğer bir kısım ise oyuna gösterilen çok fazla ilgi olmadığından (tutmadığından) kapandığını söylüyor.​
Aşağıda JoyGame firmasının ZombiRock oyunun kapanması ile ilgili yazdığı bir yazı mevcuttur.

  1. ZombiRock Online Kapanış Tarihi 29.12.2013 tarihidir.
  2. 06.12.2013 Tarihi itibarı ile ZombiRock Nakit satışları durdurulmuştur. Lütfen bu tarihten sonra alım yapmaya çalışmayınız.
  3. Oyunumuzun kapanış nedeni bir süredir yapımcı firmadan alınamayan destek ve Yapımcı firmanın oyunu kapatmak istemesidir. Bu karar yapımcı firma teklifi üzerine alınmıştır.


Edit : Bir kaç ay sonra oyunun tekrar açılacağı 6-7 ay önce duyuruldu, oyun yapımcısıyla özel olarak konuştum ve oyunun çok yakın bir tarihte tekrar açılacağını söyledi kendisinin Discord sunucusu var ve herkes oyunun açılmasını dört gözle bekliyor yapımcının Discord sunucusunun linkini aşağıya bıraktım...


 
Son düzenleme: