Valorant

avnnn

Genel Moderatör
Katılım
16 Şub 2020
Konular
271
Mesajlar
876
Çözümler
2
Tepki puanı
1,128
Puanları
7,910
Valorant İncelemesi – Kapalı Beta Sürümü

En çok League of Legends oyunu ile tanınan ünlü Los Angeles/Kaliforniya merkezli video oyun yapım ve dağıtım şirketi Riot Games, Ekim 2019’da yeni oyunlarını duyurmuştu. Bunların içinde ilk olarak Project A adıyla bildiğimiz ancak daha sonradan Valorant olarak duyurulan oyunumuz, 7 Nisan 2020 saat 15:00 itibariyle kapalı beta sürecini başlattı. Biz de çok geçmeden Valorant’ın nasıl bir oyun olduğunu merak edenler için detaylı bir Valorant inceleme yazısı hazırladık.


Riot Games Valorant’ın kapalı beta sürecini Twitch ile interaktif bir şekilde sundu. Peki bu ne demek oluyor? Riot Games, Twitch partnerlerine oyunu gönderdi ve yayın yaptırdı. Valorant oynayarak ”droplar etkin’‘ etiketi ile yayın açan yayıncılar, milyonlarca kişi tarafından izlendi. İzlenmenin bu kadar yüksek olmasının sebebi, izleyicilerin şansa bağlı olarak Valorant dropu kazanıp oyunun kapalı betasına erişim sağlama fırsatı bulmasıydı. Bu etkinlik önümüzdeki haftalarda da devam edecek ancak tam süresini bilmiyoruz. Lafı fazla uzatmadan geçelim. Valorant kapalı beta incelemesi karşınızda.valorant-sistem-gereksinimleri-teknolama-min.jpg


 • İlk Piyasaya Sürülme Tarihi: Nisan 2020(Kapalı Alpha ve Beta Sürümleri)
 • Geliştirici: Riot Games
 • Yayıncı: Riot Games
 • Tür: Taktiksel Nişancı Oyunu
 • Platform: Microsoft Windows
 • Valorant sistem gereksinimleri


 • VALORANT NEDİR, VALORANT NASIL OYNANIR?
  Valorant temelinde 5v5 Taktiksel Nişancı Oyunu olarak geçmekte olan bir oyun. Tanıdığımız birçok oyunun mekaniklerinden esinlenilerek özgün bir harmanlama sonrası oluşturulan Valorant, bir savunma bir saldırı takımından oluşuyor. Her bir takımda 5 oyuncu bulunuyor. Saldırı takımının amacı Spike adı verilen bombayı A ya da B bomba bölgelerine kurmaya çalışmak ve bunu yaparken hayatta kalıp rakiplerini elemek.

  tam tersi savunma takımının amacı ise Spike adı verilen bombayı çözmek ya da bölgelere yapılan saldırıları savuşturup rakibi etkisiz hale getirmek. Diğer shooter oyunlarındaki asker gibi birimler yerine bu oyunda karakterler ön plana çıkıyor. Yani konuşan tek şey silahlar değil karakter yetenekleri. Her karakterin kullanabileceği farklı yetenekleri var ve gerek saldırı gerek savunma alanında taktiksel hamleler ön planda olmak üzere kullanabiliyorlar. Valorant’ı kısaca bu şekilde özetleyebiliriz.


  ESxBDKhWsAUnIkN.jpg


  VALORANT AJANLARI
  Valorant’ın diğer shooter oyunlarından daha farklı olduğunu söylemiştik. Diğer shooter oyunlarında genelde askeri birimler olur ve genelde silahlar ve bombalar ile mücadele yapılır ancak Valorant’ın kendine has mükemmel ajanları var. Ajan olarak adlandırılan bu karakterlerimizin birisi ultimate yetenek olmak üzere 4 adet yetenekleri var. Oyunda diğer shooter oyunlarında olduğu gibi bombalar bulunmuyor ancak gerek flash bombası, gerek sis bombası gerek yanıcı bombalar vs. karakterlerin yeteneklerinin içine entegre edilmiş Ultimate yeteneği dışındaki 3 yeteneği her round sonu elde edilen para ile kademe şeklinde alınabiliyor.

  Bazı yetenekler tek kademe iken bazıları ise 2-3 kademe olabiliyor ve karakter ile oyun anında bu yetenekleri satın alıp kullanabiliyorsunuz. Ultimate yetenekleri ise düşman öldürdükçe veya oyun içi skorunuzu yükselttikçe doluyor ve tam dolduğunda kullanıma açılıyor. Bir kere kullandıktan sonra karakterinizin yetenek özelliğine göre tekrar doldurmanız gerekiyor o yüzden ultimate yetenekleri doğru zamanda ve en doğru şekilde kullanmak çok önemli.


 
 • Beğen
Tepkiler: Rospia
Katılım
10 Kas 2019
Konular
225
Mesajlar
1,059
Çözümler
20
Tepki puanı
1,037
Puanları
8,710
Bu görsellerdede sorun var :D
 
Katılım
12 Kas 2019
Konular
1
Mesajlar
302
Tepki puanı
111
Puanları
4,110
Güzel bir konu olmuş, eline sağlık.
 
 • Beğen
Tepkiler: avnnn
Katılım
12 Eyl 2020
Konular
0
Mesajlar
46
Tepki puanı
9
Puanları
810
Kitlesi kötü kendisi şahane kısaca riot games.
 
 • Beğen
Tepkiler: NezihEge