Katılım
24 Kas 2019
Konular
11
Mesajlar
26
Tepki puanı
33
Puanları
1,560

Untitled-1.png

wallpapersden.com_valorant-2020_2560x1080.jpg


Valorant Nasıl Oynanır?

Selamlar dostlar! Bugün yeni başlayan arkadaşların çok işine yarayacak bir rehber yazısı hazırladım, gelin hep beraber bakalım.

Harita Bilmek Önemli!

Oyun içinde diğerlerinden daha fazla harita bilgisine sahip olmak sizi haritanın hakimi yapabilir, oyunu dahi kazandırabilir. Gizli yerleri keşfetmek takımların hangi noktadan nasıl saldıracağını/savunacağını bildiğiniz an tüm avantaj size geçiyor. Elbette karşı takım da harita hakimi olunca ortaya daha çekişmeli bir oyun çıkabiliyor.
Heaven, Bind
haven (2).png
bind (2).png

Split, Ascent
ej1iQN.png
ValorantMapAscent.png

İsabetli Atış Yapabilme

Düşmanlarınızın yerini bildiğiniz kadar onları öldürmeniz de gerekli :D. Bu yüzden sık sık poligonda botlar ile alıştırma yapmalı, Spike kurma/imha simülasyonlarını oynamalısınız. Yeterli vakit harcadığınız zaman yeteneklerinizin yükselişine şahit olacaksınız!! Düşmanlarınız ile göz göze geldiğinizde o doğru hamleyi yapıp rakibin kritik noktalarına nişan almalı, ardından zafere giden yolda takımınızda göğsünüzü gere gere liderlik etmelisiniz.

Doğru Nişangah Seçimi

Doğru nişangah seçimi, adamı doğru noktalardan vurup etkisiz hale getirmek için oldukça önemli olan bir etken. Renginden, her türlü şekle kadar çeşitlilik barındıran nişangah ayarlarını bazı insanlar aşırı büyük olacak şekilde ayarlarken bazı oyuncular sadece nokta nişangah stilini kullanırlar. Size en uygun hangisi öğrenmek istiyorsanız düşmanları en rahat hangi nişangah ayarı ile vurabiliyorsanız yüksek ihtimalle size en uygun nişangah da o olacaktır.

crosshair-options-valorant-1024x887-1.jpg


Oynadığınız Karakterin Sınırlarını Bilmelisiniz

Oyunda değişik özelliklere/yeteneklere sahip karakterler mevcut. Ver hepsinin birbirinden ayrı oynanış stili var. Kendinize en uygun olanı seçip onda uzmanlaşıp ya da birçok karakteri oynayıp hepsinde dengeli oyunlar yakalayıp zaferden zafere koşabilirsiniz!

Karakterler ve yeteneklerine erişim için:


Karakterler ve Yetenekler

Doğru Takım Arkadaşı

Bu madde şimdiye kadar sıraladıklarımın arasında en zoru :D Gerçekten iyi ve eğlenceli bir oyun geçirmek istiyorsanız kendinize takım arkadaşı edinmelisiniz.
Edindiğinizde tek başınıza oynadığınızdan daha çok zevk alacak oynayışınız arasındaki yükselişi hissedeceksiniz. Özellikle dereceli maçlarda düşük rütbelerde oyuncuların sürekli oyundan çıkması ile kaybedilen çok fazla maç var. Bunların önüne geçmek ve daha eğlenceli, rahat bir oyun geçirmek adına sizlere şiddetle takımınızı tanıdığınız kişilerden seçmenizi öneririm!

İşte burada izleyebileceğiniz bazı taktik videoları:
Valorant Taktikleri

Valorant Taktikleri


1550238809324.png


Okuduğunuz için teşekkürler umarım yardımcı olabilmişimdir. Bir sonraki konuda görüşmek üzere.
 
Son düzenleme:
Katılım
1 Haz 2020
Konular
34
Mesajlar
126
Tepki puanı
132
Puanları
3,910
Oyundaki en önemli şeylerden 2 tanesi, haritayı bilmek ve kesinlikle doğru takım arkadaşı. :D
 
  • Beğen
Tepkiler: MehmetAcar
Katılım
12 Kas 2019
Konular
1
Mesajlar
302
Tepki puanı
111
Puanları
4,110
Eline sağlık, Valorant'a başlayacaklar için ufak bir ders niteliğinde olmuş.
 
Katılım
23 Kas 2019
Konular
1
Mesajlar
431
Tepki puanı
33
Puanları
2,210
Valorant silahları hakkında bir rehber için beklemedeyiz.
 
Katılım
12 Eyl 2020
Konular
0
Mesajlar
46
Tepki puanı
9
Puanları
810
Doğru Takım Arkadaşı
imkanı var mı :(