Türkiye'de Oyuncu Olmak?

Oyuncular Şehri

avnnn

Genel Moderatör
Katılım
16 Şub 2020
Konular
265
Mesajlar
861
Çözümler
2
Tepki puanı
1,100
Puanları
7,910


Türkiye'de "GAMER" Olmak?

Türkiye şartlarında Gamer(oyuncu) olmak aslında zor bir konu. Sebep oyun fiyatları, sebepse sistem fiyatları olsun her açıdan bütçe zorlayan bir ekonomimiz var. Türkiyede 2020 Yılında çıkan bir konsolu veya oyunu şuan kaç kişi alabilirki? Yeni nesil konsolları, sistem parçalarını, oyunları bütçesi iyi olan ve sıkıntı çekmeyen kişiler alabilir. Yeni çıkan bir konsol 9.000Tl'den başlıyor, yeni çıkan bir oyun ise 600Tl'den başlıyor.


2.png


Gelelim herkesi zorlayan bir haylide çok pahalı olan sistem fiyatlarına. Bir PC toplamak istiyorsunuz veyahutta konsol almak istiyorsunuz, ama ne yazıkki 1 sistem toplama fiyatına 2 tane sistem topluyorsunuz. Avrupa ülkelerinde yeni nesil parçalar ile bir sistem toplamak isterseniz maliyeti en fazla 5.000 Dolar olur. Eğer 5.000Tl'ye Türkiye'de bir yeni nesil parçalı bir sistem toplamak isterseniz- Toplayamassınız. Avrupada ki oyuncular hemen çıksa da alsak diye kıpranıyorlar biz ise; İnşallah düşük bir fiyatla çıkar, inşallah haftalığım ile bu oyunu alabilirim, kumbaramdaki para umarım yeter diye düşünüyoruz. Devlet yöneticilerimiz Biz oyunculara hiç bir şekilde bir saygı veya başka bir şey göstermiyor. Önümüze koydukça vergi koyuyorlar ve 60Tl'ye Çıkıcak oyunu bizler 600-700Tl'ye alıyoruz. Avrupada 600-700 Dolara-Euroya bir sistem toplarsınız. Sistem Hakkında diyeceklerim bu kadar başka bir şey demeyeceğim.
3.png

Gelelim biz oyuncuların en gerek duyduğu kısma EKİPMANLAR. Türkiye'de bu şartlar altında ekipman da almak çok zor bir durum. Güzel ve kaliteli bir ekipman almak istiyorsanız en az 1.300TL vermek zorundasınız. Hatta bir klavye bile 1.300TL olmuş durumda. Avrupalı oyuncular 300Dolara güzel ve kaliteli ekipmanlar dizerken biz 1.300Tl'ye zor ekipman diziyoruz ve bu durum cidden biz oyuncular için acınası bir durum. Avrupalı bir oyuncu Türkiye'deki bu fiyatları görse bizlere güler veya dalga geçer ne zaman biz bu duruma geldik ne zaman bu kadar kçtü ve acınası olduk halimize, biz oyunculara yazık!

5.png
Gelelim oyuncuların en hastası olduğu yere. Avrupa'da oyun fiyatları taş çatlasa 65 Dolar iken türkiyede en pahalı oyun 999-1990Tl arasında. Escape From Tarkov oyunumuzun en yüksek paketini 1.100TLye alabiliyoruz. En düşük normal paketi ise 700Tl. Avrupa'da aynı oyunun en yüksek paketi 80 Dolar, normal paketi ise 40-50 Dolar arasında. Oyun fiyatları gün geçtikçe artışta ve bu böyle giderse Türkiye'de durumu kötü olan ve oyun oynamak isteyen arkadaşlarımız oyun almak yerine crack indirecek hatta crack indirse bile sistemi veya interneti yetmiycek ve oyunu silecek, şuan geldiğimiz bu durum cidden çok kötü bir durum. Birinin bu duruma bir dur demesi lazım, böyle giderse hiç birimiz oyun filan alamayacağız ve boş boş Minecraft oynıyacağız.

Lütfen yazdıklarımı dikkate alın ve bilinçlenin. Sizler ile bir Tarikat kurmak istemiyorum benim amacım bu durumu hepimizin öğrenmesi. Lütfen sesimi duyun ve bu duruma sizlerde bir dur deyin. Hepimiz bilinçlenelim.
 
Son düzenleme:
Katılım
9 Ara 2020
Konular
70
Mesajlar
254
Çözümler
1
Tepki puanı
214
Puanları
2,110
Üzüyor bee...