Temel World Edit Komutları

Oyuncular Şehri
Katılım
18 Ara 2020
Konular
1
Mesajlar
1
Tepki puanı
2
Puanları
160
Merhaba bu ilk konum yakında daha detaylı bir şekilde bu tarz içerikler atacağım.

Hadi başlayalım!

1-İlk öncelikle envanterinizden yada direkt olarak //wand komutunu kullanarak genellikle işaretlemelerde kullanacağınız baltayı alırsınız.

2-Sonraki adım 1 yer belirleyip sol tık ile bi kez tıklayın sonra başka bir yer belirleyip sağ tıklayın yada bunun yerine belirleyeceğiniz yer üzerinde durup //pos 1 //pos 2 ile seçim yapabilirsiniz.

3-Artık World Edit komutlarına geçelim ilk öncelikle gerekli yerlere seçim yaptıktan sonra //set (blok kodu) yazarsanız o alandaki dediğiniz blok ile doldurur (blok kodlarına f3+h yaparak envanterinizdeki bir bloğun üstüne gelerek öğrenebilirsiniz.)

4-Sonraki komudumuz //replace bu komudun iki türlü şekli var biri etraftaki tüm blokları çevirir biri belirli blokları çevirir. //replace (blok kodu) seçtiğiniz aralıktaki tüm blok kodunu yazdığınız bloğa göre değiştirir. //replace (değiştireceğiniz bloğun kodu) (dönüştüreceğiniz bloğun kodu) ile seçili aralıktaki bloklardan seçtiğiniz blokları dönüştürmek istediğiniz bloğa dönüştürür.

5-Brush komutları çok fazladır bu yüzden hakkında genellikle bilinen komutları bahsedeceğim ilk olarak elinize tahta,taş,demir,elmas bir alet alın sonra //brush sphere (blok kodu) (yarı çap sınır 5) yazın bu şekilde tıkladığınız yerde bir küre oluşturabilirsiniz ayrıca yine elinize bir alet alıp //brush smooth yazarak yaptığınız buildi biraz daha yumuşak hale getirebilirsiniz (bunu önermem en iyisi elle düzeltmektir)

Genel olarak başlarsanız kullanabileceğiniz komutlar bunlar yakında ss'leri ile birlikte bu konuları daha detaylı anlatmaya çalışacağım.Umarım seversiniz.Ve umarım yararlı olur.
 
  • Beğen
Tepkiler: Rospia ve ArdaDemr
Katılım
18 Kas 2020
Konular
35
Mesajlar
541
Çözümler
1
Tepki puanı
259
Puanları
3,460
Resimler ile konu güzelleştirilebilir, kolay gelsin.
 
Katılım
17 Mar 2020
Konular
69
Mesajlar
460
Tepki puanı
297
Puanları
3,560
Resim ekleyerek konuyu daha güzel yapabilirdin.
 
Katılım
13 Kas 2019
Konular
41
Mesajlar
399
Tepki puanı
291
Puanları
3,310
İlk konuna göre gayet güzel bir konu, diğer konularında başarılar.