Oyuncular Şehri
Katılım
2 Mar 2020
Konular
61
Mesajlar
367
Çözümler
3
Tepki puanı
397
Puanları
2,310
Daha önceden adını Project: A olarak bildiğimiz proje, Riot Games tarafından sonunda resmi olarak duyuruldu. Yapılan duyuruya göre Project A, artık VALORANT olarak anılacak.

PROJECT:A yani VALORANT'ın ne olduğunu bilmiyorsanız buradaki yazımızı okuyabilirsiniz.

Riot Games'in geliştirdiği 5'e 5, karakter tabanlı taktiksel bir nişancılık oyunu olan VALORANT, 7 Nisan 2020'de Kapalı Beta'ya giriyor. Testin gerçekleşeceği bölgeler şimdilik Avrupa, Kanada, ABD, Rusya, Türkiye ve BDT* ülkeleri ile sınırlı. Riot Games'in hedefi ise global olarak daha fazla bölgeye açılmak; tabii şu an içinde bulunduğumuz küresel salgın koşulları lojistik olarak izin verirse :)

O halde benim gibi dört gözle VALORANT'ı bekleyenleri hemen şöyle alalım.
(Bağımsız Devletler Topluluğu)*
Valorant_Beta_Announce_1Map_6x9_1920x1080-in-article-image.jpg

  • VALORANT'ın Kapalı Beta'sı ne zaman başlayacak?

VALORANT Kapalı Beta'sı 7 Nisan'da yalnızca bilgisayarlar için başlıyor. Başlangıç saati ise Türkiye saatine göre 16:00 olarak belirlendi.

  • Nasıl erişim sağlarım?

Yukarıda belirtilen ülke ya da bölgelerden birindeysen şu adımları izle.

  • VALORANT Kapalı Beta'sı benim bölgemde olacak mı?

Eğer Kanada, Amerika Birleşik Devletleri, Rusya, Türkiye ya da Avrupa'da oynuyorsan, Kapalı Beta'ya katılma şansın var. Maalesef şu an için bu bölgeler dışındaki oyuncuların Kapalı Beta'da oynama şansı bulunmuyor. Durumda bir değişiklik olursa, Oyuncular Şehri'nde paylaşıyor olacağız.

Yine de VALORANT'ın oynanışına dair yayın ve içerikleri seyreden oyuncuların geribildirimlerini göz ardı edilmeyecek.

  • Kapalı Beta'daki ilerleyişim oyun çıktığında sayılacak mı?

Hayır. VALORANT'ın şu anki oynanışı oyun çıkana dek değişebilir ve herkesin ilerleyişinin aynı noktadan başlamasının daha iyi olduğunu düşünüyoruz.

  • Kapalı Beta ne kadar sürecek?

Oyunun çıkış tarihi olarak hâlâ 2020 yazını (biraz genel bir ifade, farkındayız) hedefliyoruz ve diğer bölgeleri de dahil etmekle birlikte, Kapalı Beta'yı mümkün olduğunca kısa tutmak istiyoruz. Yine de bu zaman zarfında oyunculardan çok sayıda beklenmedik geribildirim alacak olursak, süreci tekrar değerlendirebiliriz.

  • Kapalı Beta'da satın aldığım VALORANT Puanlarına ne olacak?

Oyunun çıkışında, henüz üzerinde çalışılan kaplamaları ve mağazayı deneyenlere bir teşekkür maiyetinde, VALORANT Puanlarını üzerine %20 daha ekleyerek geri vereceğiz. Bir örnekle pekiştirelim: Kapalı Beta süresince 10.000 VALORANT Puanı satın alacak olursan, oyun çıktığında 12.000 VALORANT Puanın olacak. (Bu bonus, daha büyük miktarlarda puan satın almanı sağlayan paket kampanyalarında bile geçerli.)
Mağaza ve fiyatlandırmaya dair detaylar üzerinde hâlâ çalışmaya devam ediyoruz; oyun çıktığında göreceklerin farklı olabilir.

VALORANT'a bağlan
 
Son düzenleme:
Katılım
2 Mar 2020
Konular
61
Mesajlar
367
Çözümler
3
Tepki puanı
397
Puanları
2,310
7 Nisan'da oynayabilmek için herkes koşulları yerine getirsin, bekle bizi VALORANT!
 
  • Beğen
Tepkiler: Sukelaci
Katılım
2 Mar 2020
Konular
61
Mesajlar
367
Çözümler
3
Tepki puanı
397
Puanları
2,310
Oyun içi genel bilgiler de oyunun sunucularının Tick değeri ise 128 olacak ki bu değer, günümüzde nadir görünür. Bu sayede oyuncular, en hızlı cevabı alacak sunuculardan. 5v5 şeklinde bir yapı ile oyuncuların karşısına çıkacak olan ürün, 24 rauntluk bir süreye sahip olacak. Bu kadar raunt içerisinde en fazla galibiyet sağlayan 5 kişilik takım, karşılaşmayı yenmiş olacak. Görev temelli bu rauntlarda bir takım saldırırken, diğer takım da koruma rolünü üstelenecek.