[PUBG] Hem yeni başlayanlar hem de hala PUBG'da ustalaşanlar için 74 taktik

Katılım
10 Kas 2019
Konular
30
Mesajlar
72
Tepki puanı
150
Puanları
2,760
PUBG, yüzeyde oldukça basit, ancak göründüğünden çok daha derin bir oyunun klasik bir örneği. Bu konumuzda bu derinliğe adapte olacaksınız, başlayalım!

PUBG yeni başlayanlar rehberi: Nasıl çalışır ve oyun sonuna kadar nasıl hayatta kalırız ?

PUBG'un bilmeye değer o kadar çok küçük ipucu ve püf noktası var ki, bunların büyük bir listesini burada derlemeye, ilgili kategorilere ayırmaya karar verdik, böylece aradığınızı bulabilir veya boş zamanlarınıza göz atabilirsiniz. .

Yine de başlamadan önce, PUBG maçlarına genel olarak nasıl yaklaşılacağı hakkında biraz konuşmaya değer, özellikle de yeni gelen biriyseniz veya oyunu biraz daha iyi öğrenmek istiyorsanız.

Battlegrounds nasıl çalışır?


PUBG tipik bir savaş oyunu değil. Amaç hayatta kalmak, en çok öldürmeyi elde etmek değil - aslında tek bir tane bile leş almadan kazanabilirsiniz - bu yüzden her zamanki savaş stratejiniz işe yaramayabilir.

Aslında, yaklaşan turnuvalarda rekabet etmeyi amaçlayan yüksek rütbeli oyuncuların çoğu, son çatışmaya kadar denizde veya teknelerde saklanmak gibi "sıkıcı" stratejilere güveniyor. Zaten herkesin birbirini öldüreceğini biliyoruz, neden kendinizi riske maruz bırakıyorsunuz?


jpg


Ama bu hikayenin tamamı değil - yeni başlayanlar için mücadele yeni başlıyor. PUBG'un savaş mekaniği biraz tuhaf ve bunlara hakim olmak, kaç savaş kazanacağınızı değiştirebilir.

Aynı şekilde, oyunda aldığınız leşler, eşyalarınızı iyiden mükemmel hale getirmenin harika bir yoludur. Ve son olarak, bir çalıda saklandığınızı fark ederseniz, önünüzden geçen birini kendinize nasıl çekeceğinizi bilmek yardımcı olur.

Bir oyunun genel akışı kabaca şu şekildedir:
Uçakta başlayacaksın ve yere inecek bir yer seçmelisin. Erangel ve Miramar'daki en iyi PUBG ganimet yerlerinin yanı sıra Erangel haritası ve Miramar haritasındaki belirli sayfalar için de özel bir rehber hazırladık, ancak buradaki kısa sürüm, yüksek trafik alanlarından kaçınmak istediğinizdir. büyük kasabalar ve şehirler ve kendi başınıza bazı silah ve teçhizatları edinmek için güvenli küçük bir yer bulmak.

Sonra, her şey ayarlandığında (veya elektrik alanı yaklaşmaya başlamadan önce yağmalanacak şeyleriniz bittiğinde), beyaz dairenin olduğu yere gitme durumudur. Dinlenmek, yağmalamak ve kendinizi savunmak için güvenli noktalar bulmanız gerekir, oysa oyuncu sayısı son 10 veya 15 oyuncuya ideal olarak ulaşıncaya kadar yavaş yavaş düşer.

Bu noktada, çoğu insanın stratejileri pencereden dışarı çıkar, ancak umarım bu sayfanın son kısmı en kullanışlı olan yerdir, burada sadece erken ve orta oyun için yararlı şeyleri değil, bunu kazanmak için bazı gelişmiş ipuçları ölümüne son mücadele.


jpg

Daha hızlı inmek için ileri gitme tuşuna basın.

Battlegrounds'ta ustalaşmak için PUBG yeni başlayanlar için taktikler, özellikle yeni başlayanlar için biraz bunaltıcı olabilir, bu yüzden bilmeniz gereken temel bilgiler ve daha ileri stratejilere dalmaya başlamadan önce gerçekten başa çıkmaya yardımcı olan bazı yararlı şeyler.

Temel konulara hakim olma: kurulum ve temel kontroller

1. Koşarken silahınızı (PC'deki X tuşu) eliniz bırakmayı unutmayın, yüzde altı daha hızlı koşabilirsiniz.

2. maç öncesi, ayakkabılarınızı çıkarın! Yalınayak koşu, ayakkabı ile koşmakla aynı hızdadır, ancak çoğu yüzeyde fark edilir derecede daha sessizsiniz.

3. Yakıt doldurmak için aracın tamamen statik olması gerekir, ancak yine de envanterinizdeki teneke kutuyu sağ tıklatarak araç içinden yakıt ikmali yapabilirsiniz.

4. Harita işaretleyicilerini her zaman kullanın ve bir takımdayken belirli yönleri (numaraların yanı sıra Kuzey / Güney / Doğu / Batı) çağırın.

5. Oyunun sesli sohbetinde kalabilirsiniz, ancak kendi sohbetinizi yalnızca partiye ayarlayabilirsiniz - zaman zaman özel olarak ayarlamayı unutturan düşman ekiplerini duymazsınız.

6. Ateş hızınızı B tuşuyla veya konsoldaki d pedinde sola çevirmeyi unutmayın.

7. İki değil, üç tür amaç vardır. Kalça ateşi, daha doğru bir kalça ateşi (sağ fare düğmesini basılı tutarak) ve nişangahı hedefleyen ('ADS', sağ fare düğmesine dokunarak). Ayrıca, ayarları açmak / kapatmak yerine sağ tıklatarak doğrudan ADS'ye gidecek ayarları değiştirebilirsiniz.

Temel konulara hakim olma: stratejiler ve öncelikler

8. Uçuş yolunun altındaki büyük şehirler başlamak için tehlikeli yerlerdir, ancak normalde daha iyi ganimete sahiptirler. En iyi başarı şansı için, paraşütle atlama aralığının hemen kenarında küçük bina kümeleri bulun veya daha iyi yağma elde etmek için Erangel harita makalemizde bulacağınız daha ayrıntılı, durumsal stratejilerden birini kullanın.

9. Mümkün olan en kısa sürede bulmak istediğiniz en önemli şey, çoğu durumda iyi saldırı tüfekleri (AR'ler), bir sırt çantası, kurşun geçirmez yelek, şifa öğeleri ve kask - bu öğeler için daha yüksek seviye, daha iyi.

10. Oyundaki tüm kapılar kapanmaya başlar. Bir kapı açıksa, birisi oradaydı. Bir kapıyı açık bırakırsanız, dünyaya da orada bulunduğunuzu söylüyorsunuz.

11. İki katın etrafında zıplamaktan kaynaklanan düşme hasarı vardır, daha fazla hasar düşme oranı artar.

12. Menzilden ateş alıyorsanız ve nereden geldiğini bilmiyorsanız, yüzüstü gitmeyin - kendinizi düşmanın görüş hattında oturan bir ördek yaparsınız. Bunun yerine, görüş hattını örtüp kırana kadar zig-zag ve sprint. Klasik bir "peynir!" bir araç stratejisi (gerçekten hızlı bir şekilde uzaklaşmak).

13. Yağmadan önce her zaman binaları temizleyin (çok acele etmediğiniz sürece). Yağmaları yere bırakarak insanları güvende hissetmek çok kolaydır, sonra onları arkadan vurun.

14. Birden fazla düşmanla savaşırken, aşağı düştüğünüzü yok sayın. Kurtarılmadıkça kalkamazlar, bu yüzden hala size saldırabilecek olanlara öncelik verin.

15. Araçlar, büyük mesafeleri hızlı bir şekilde katlama konusunda harikadır, ancak gürültülerine büyük dikkat çekerler. Bunları akıllıca kullanın.

16. Araçlar tepelerden aşağı inecek ve bir şeye hızla çarptıklarında patlayacaklar. Yok olmalarını önlemek için eğimli arazide yanlara park edin ve eğer kaza yaparsanız en kısa sürede araçtan uzaklaşın.

DGFN9NEXkAANSBf


17. Tüm kapsamlar tüm silahlarla çalışmaz - örneğin, denge amacıyla bir istisna haline getirilmiş olan 8x Kapsamını M16'ya koyamazsınız. Aynı şekilde SMG'lere 8 kat koyamazsınız.

Hangi kaskların hangi miktarda hasar alabileceğini öğrenin - En yaygın bulunan ve kullanılan keskin nişancı olan bir Kar98, Seviye 2 kaskınız veya daha düşük bir seviyeniz varsa sizi bir kafa vuruşuyla anında öldürebilir, ancak 3. seviye bir kask vurabilir. Keskin nişancı ateşi ticaretine başlamadan önce kask rakiplerinin ne olduğuna dikkat edin, çünkü dezavantajlı olmanızın bir anlamı yoktur.

19. Oyuna başladıktan sonra, tabancalar neredeyse tamamen anlamsızdır - sadece bir SMG gibi çalışan otomatik tabancaya (P18C) sahipseniz veya onlar için iyi silahlarınız veya çok fazla cephaneniz yoksa bir tane bulundurun - aksi takdirde , tabanca cephane değerli stok alanı boşa harcıyor.

20. Hasarlı yüksek seviye zırh aslında hasarsız düşük seviye zırhtan daha kötüdür. Karşılaştırma için envanterinizdeki yanındaki sayıya bakın.

21. Güvenli bölgeye girmek için birisini geçmeniz gerekiyorsa veba gibi köprülerden kaçının - bir köprü gerekli bir rota olduğunda neredeyse her zaman köprü trolleri (sizi öldürmek için bekleyen insanlar) vardır. Oraya erken gidin, yüzün ya da bir tekne bulun!

22. Yağma veya kamp yaparken bile, sadece biraz hareket ettirin - birisinin sizi şaşırtıcı bir şekilde sık sık kolay bir kafa vuruşu ile almasını durdurur. Sadece yan yana sallanın veya çömelmeye ve ayakta durmaya devam edin.

Ezberlemeniz gereken diğer kontroller ve PC kısayol tuşları:

Oyun kumandası yerleşimlerinin tüm kontrolleri tanıması için PUBG Xbox One kontrolleri makalemizi ziyaret edin.

23. Hareket etmeden etrafa bakmak için 'Alt' tuşunu basılı tutun veya Xbox'ta RB tuşunu basılı tutun - kamp yapıyorsanız ve uçaktan düşerken de harika.

24. Yüzerken 'C' tuşunu basılı tutarak (Xbox'ta B) su altına dalabilir ve 'Space' tuşunu (Xbox'ta A) basılı tutarak yüzeye çıkabilirsiniz.

25. 'Ctrl + 1' sizi sürüş koltuğuna götürecek şekilde 'Ctrl + 1/2/3/4/5/6' olan bir araçtaki koltukları değiştirin. Xbox'ta bu, A düğmesine dokunmak veya sürücü koltuğunu tutmaktır.

1e95c18dd5145c8d7769a2760bbc14f532b65d4e.jpeg


26. PC'de, '=' düğmesine basarak otomatik olarak sprint yapabilirsiniz

27. Hedeflerken 'Q' ya da 'E' ile sağa yaslanın ya da Xbox'ı hedeflerken çubukları tıklayın. Kendinizi ortaya çıkarmadan duvarlara bakmak ve ateş etmek için bunları kullanın. Üst düzey oyuncular da kendilerini vurmak için daha garip hale getirmek için orta muharebe eğilir.

28. Araçları artırmak için 'Shift' veya sol tetiği basılı tutun.

29. Daha agresif bir dönüş yapmak veya Xbox'taki Y Boşluğu veya Y düğmesiyle mola vermek için aracın el frenini kullanın.

30. 'Space' + 'Left Ctrl' tuşlarını basılı tutarak havadaki motosikletleri kontrol edin.

31. PC'de 'V' veya Xbox'ta RB'ye basarak birinci ve üçüncü kişileri değiştirin.

32. Xbox'ta 'Shift' veya LB ile nişan alırken nefesinizi tutun (sadece ADS'de).

33. Hedeflemek için 'Sol Fare Düğmesini' basılı tutarak vurmak yerine mermi düşüşünüzü izleyin.

34. Xbox'ı hedeflerken silah sıfırlamayı (silah / nişangah izin verdiğinde, farklı uzun menzilli kullanım için) 'Sayfa Yukarı' ve 'Sayfa Aşağı' veya d-pad ile değiştirin.

35. 'G' ile direk Bomba yolunuza, 'Mouse Wheel' ile tüm silahlara bisiklet sürün. Xbox'ta bu, doğru tetikleyiciyi tutmaktır.

36. İyileştirme öğeleri varsayılan olarak '7', '8', '9' ve '0' ile eşleştirilir - bunları kullanmak için envanter ekranınızı açmanız gerekmez. Xbox'ta bu, d-pad'i basılı tutarak aktif sarf malzemesini değiştirmek için öğesine dokunabilirsiniz.

37. Atış için 'Sol Fare Düğmesi' ve ardından 'Sağ Fare Düğmesi' tuşlarını basılı tutarak kol altı atışıyla el bombası atabilirsiniz.

38. Ekran işaretçileri yolunuza girerse, 'Ctrl + U' tuşlarını basılı tutarak HUD'yi tamamen devre dışı bırakabilirsiniz.

jpg


PUBG medkits ve el bombalarını kullanmak ve savaştan ve son 10
Muharebe Meydanında gezinme stratejileri


39. 1.0 sürümünün gelişiyle, kasanın atlaması konusunda ustalaşmanız gerekmeyecektir, çünkü kasalar onun yerini almalıdır. Bununla birlikte, 'Apps Kasası' komutunu normal 'atlama' (Boşluk Çubuğu) düğmesinden başka bir şeye dönüştürmeye değer, çünkü sadece eski moda bir şekilde ölçeklendirebileceğiniz bazı şeyler var. Bir tutamdayken hangi yükseklikleri tonozlayabileceğinizi ve ölçeklendirebileceğinizi öğrenin.

40. Crouch-jump kullanarak balkondan çatıya tırmanın, önce kapıyı açarak, crouch-jump yaparak ve yine kapının üstünden çatıya çıkın. Keskin nişancı için harika! İşte bir örnek.

41.Ayrıca, korkuluklara veya yükseltilmiş alanlara çömelip zıplayarak ve bunlar boyunca koşarak çatılar arasında daha zor atlamalar da yapabilirsiniz.

42. Seri çekim modunu kullanarak, geri tepmeyi kontrol ederek ve ciddi şekilde hızlı DPS yapmak için tıklamalarınızı mükemmel şekilde ayarlayarak M16'yı hızlı ateş eden otomatik bir silah gibi vurabilirsiniz.

Medkitlerinizden en iyi şekilde nasıl yararlanılır ?

43. Kendinizi yüzde 100'e kadar iyileştirmenin yalnızca iki yolu vardır - 10 saniye sonra sizi anında yüzde 100'e iyileştiren çok nadir olan Medkit ve zamanla iyileşecek olan Enerji İçecekleri ve Ağrı Kesiciler gibi maddeleri 'artırın' .

44. Hem bandajlar hem de İlk Yardım Setleri yüzde 75 sağlığınıza kavuşur, ancak İlk Yardım Setleri yedi saniyelik uygulamadan sonra anında çalışır, ancak bandajlar birden fazla uygulama gerektirir ve zaman içinde iyileşir ve yaklaşık bir dakika kadar sürebilir. Güvenli bir yerdeyken bandajları erkenden kullanın ve oyunun sonlarındaki yangın söndürme sırasında yardım eli için İlk Yardım kitlerini kaydedin.

45. Oyuncu xTyler73'ün mükemmel reddit rehberinden harika bir ipucu - sadece spam göndermekten daha fazla sağlık elde etmenizi sağlayan bandajları kullanmanın en iyi yolu var. Bandajlardan iyileşme zamanla olur, sağlık çubuğunuz beyazı doldurmak için kırmızıdan çıkar. Sağlığın üçüncü işaretinde, zaman ve kaynakların en verimli kullanımı için bir sonraki bandajı kullanmaya başlayın.

46. Bundan bahsettiğinizde, kullandığınız iyileştirici öğe zamanlayıcıda 0,5 saniyeye düştüğünde, iptal etmeden hareket etmeye başlayabilirsiniz ve artık iyileştirici öğeleri araçlarda yolcu olarak kullanabilirsiniz, ancak yalnızca araç sabittir (eşinizin ağaçlara ve tepelere çarptığına dikkat edin ...)

PUBG El bombası ipuçları ve envanter numaraları

47. Farklı öğeler envanterinizde farklı miktarlarda yer kaplar - Örneğin, İlk Yardım Setleri bandajlardan daha büyüktür. Ancak bu, örneğin Duman ve Sersemletme bombalarından daha küçük olan Frags ile farklı el bombaları için de geçerlidir.

48. Silahınıza yüklenen donanımlı eşyalar ve mühimmat envanter alanı kaplamadığından, daha büyük eşyaları donatarak daha fazlasını taşıyabilirsiniz. Örneğin Frag boyutunda bir alan boşaltmak istiyorsanız, Duman veya Sersemletme el bombanızı donatın - ancak envanteriniz doluysa, bir şey kullanmadan veya düşürmeden Frag için değiştiremezsiniz!

49. Popüler inanışın aksine, aslında Battlegrounds'daki Frag el bombasına bir iğne koyabilirsiniz. Bunu yapmak için envanterinizi açın ve el bombasını sağ alt taraftaki el bombası yuvasından soldaki depolama sütununuza sürükleyin.

PUBG savaş ipuçları: nasıl ve ne zaman gizlenmeli

50. Son birkaç oyuncuya girmeniz kesinlikle iyi bir stratejidir - ancak savaşın inceliklerine hakim olmanıza yardımcı olmaz. Silah hissini ve dövüşü öğrenmek istiyorsanız, uzun vadede ödeyeceği için birkaç oyunu yoğun noktalarda yumurtlayın.

51. Kazanmak için yolunuzu gizlemek istiyorsanız, bir teknede açık denizde, ideal olarak kimsenin bakmayacağı bir uçurumun arkasında saklanmak istiyorsanız, tespit edilmekten kaçınmanın harika bir yoludur. Biraz yedek yakıtla, normalde haritadaki birçok güvenli bölgeye giden yolu hızlandırabilirsiniz.

52. Yakın dövüş saldırıları yaparken zıplama kafa vuruşlarını kolaylaştırır ve evet, kafa vuruşları çok daha fazla hasar verir.

53. Birisi size çıplak elleriyle saldırmaya başlarsa, daima onunla savaşın. Bir veya iki kafa vuruşu yapabiliyorsanız, sizi üzerinde çalışmaya başlasalar bile savaşı kazanabilirsiniz!

54. Genellikle bir oyun kazanmaya çalışırken, pratik istemiyorsanız, savaşmaktan kaçının. Temel kural, ancak savaşı kazanabileceğinizden emin olduğunuzda veya kaçamıyorsanız, nişan almaktır. Buna insanları keskinleştirmek de dahildir - öldürmeyi de alamadığınız sürece atış yapmayın, aksi takdirde kendinizi verdiniz.

55. Kaçmaktan bahsetmişseniz, düşündüğünüzden daha kolaydır. Zig-zag yaya olarak gidiyorsanız ve görüş hattınızı kırmayı düşünün. İnsanlar sadece belirli koşullar altında sizi kovalamaktan rahatsız olurlar. Bu özellikle bir araçdaysanız doğrudur - zaten düşük sağlık durumuna düşürüldüyseniz savaşmak için atlamanın bir anlamı yoktur, sadece yere koyun!

56. Kötü teçhizata sahip olmak dünyanın sonu değildir, bu yüzden açgözlü olmayın - önemli olan, sahip olduğunuz şeye nasıl uyum sağladığınızdır: sahip olduğunuz tek şey bir Av Tüfeği veya SMG ise, binaların içinde kamp yapmaya ve sınırlandırmaya çalışın alanları. Sadece bir tatar yayı ve iyi bir kapsamınız varsa, veba gibi binalardan kaçının ve keskin nişancı için yüksek bir yer bulun. Tek yapmanız gereken önemli miktarda ganimet kazanmak için tek bir öldürme!

57. Küçük ahşap kulübelerden birinde saklanıyor ve gelen bir düşmanı tespit ediyorsanız, kulübeden patlamak ve onlara ateş etmek genellikle orada beklemekten daha iyidir. Eğer akıllılarsa, ya içeride birilerini tanıyacaklar ya da bir el bombasıyla temizlemeye çalışacaklar ya da önce ahşap kapıdan ateş edecekler. Sürpriz unsuru normalde daha iyi çalışır.

jpg
 
Katılım
10 Kas 2019
Konular
225
Mesajlar
1,059
Çözümler
20
Tepki puanı
1,037
Puanları
8,710
Eline, emeğine sağlık :)
 
Katılım
2 Mar 2020
Konular
61
Mesajlar
365
Çözümler
3
Tepki puanı
397
Puanları
3,310
Ben rehber diye işte buna derim BRUH. PUBG'de biraz eziğim de, aslında yeni aldım sayılırım bi de bunlara uyarak oynamayı denemeliyim sanırım...

Ellerinizi sık sık yıkamayı unutmayın :)