Minecraft ShaderPack Nasıl Kurulur

Oyuncular Şehri
Katılım
20 Kas 2019
Konular
45
Mesajlar
132
Tepki puanı
188
Puanları
2,910
konubaslik.png


Selamlar değerli forum sakinleri! Bugün sizlere Minecraft "shaderpack" açıklamasını yapacağım ve daha sonra nasıl kurulduğunu göstereceğim. Öncelikle "shaderpack" ve "shadermod" olarak iki ayrı kullanımı vardır, "shaderpack" Minecraft'ın "shaderpacks" klasörüne atılır ve oyundan aynı "texturepack" seçermiş gibi seçersiniz. Bu, mod kuramayanlar için çok kolay ve kullanışlı bir yöntemdir. Ama mod için çok fazla kurulum yapmanız gerekir ve kimi zamanda olmaz. Ben size bugün kolay yöntemini yani "shaderpack" yöntemini göstereceğim.

konuçizgi.png

1) Öncelikle kendinize bir "shaderpacks" edinmeniz gerekiyor. (Google'a shaderpack yazıp başta çıkan sitelerden edinebilirsiniz.)

shader1.JPG


2) İndirdiğimiz "pack" dosyasını "shaderpacks" klasörüne atmamız gerekiyor. Bunu yapmamız için bilgisayarımızın arama kısmına gelip %appdata% yazıp açılan klasörden .minecraft klasörüne ve oradan shaderpacks klasörüne giriyoruz.

shader5.png


shader7.png


shader3.png


3) İndirdiğimiz "shaderpacks" dosyasını az önce içine giriş yaptığımız "shaderpacks" klasörünün içine atıyoruz.

Yd7Lml.png


4) Yaptığımız işlemi doğrulamak için oyunumuzu açıyoruz. Ayarlar, video ayarları ve shaders yolunu takip ediyoruz. Daha sonra yükledimiz shaderpacks'i seçiyoruz ve tamam'a tıklıyoruz.

qAZko5.png


M13GnN.png


QPo3rk.png


Xbr1O7.png


5) Oyuna girip shader'in ve oyunun tadını çıkarıyoruz.

VQ1nkZ.png


Videolu Anlatım6DLVgv.png
 
Son düzenleme: