Çözüm Minecraft Crash Report Hatası [GÜNCEL ÇÖZÜM]

Katılım
10 Kas 2019
Konular
30
Mesajlar
72
Tepki puanı
150
Puanları
2,760
Merhaba sayın forum sakinleri bu konumda sizlere Minecraft Crash Report hatasının çözümünü göstereceğim. İlk olarak başlat menüsünde bulunan bilgisayarım seçeneğinin üzerine sağ tıklayarak Özellikler'e tıklıyoruz. Daha sonra Aygıt Yöneticisi içerisinde Görüntü Bağdaştırıcılarından Ekran Kartı yer alacak. Örneğin ‘ati radeon hd 4600 series Özellikleri’ yer alıyorsa üzerine tıklayıp ‘Sürücü’ sekmesine gelmektir. Bu sayfadan Sürücü Güncellemesi yapmanız gerekmekte.

‘Sürücü yazılımını otomatik olarak ara’ butonuna tıklayın, ekran kartı sürücüsü otomatik olarak güncellenecektir. Eğer sorun bu değilse aşağıdaki metini de bir okuyun, belki aradığınız cevap oradadır.

Saygıdeğer dostlar bugüne kadar karşılaşılan Minecraft Crash Report hatalarının genel sebepleri şunlardır:
  • Ekran kartı driverlarının güncel olmaması​
  • Java'nın güncellenmemiş olması​
  • Cache sorunudur​

Java güncelleme işlemi gerçekten çok kolay öncelikle eski java sürümünü silin, ardından google'a java yazın kendi sitesinden indirin ve kurulumu yapın bu sayede güncellemiş olacaksınız. (Java indirmek için bu konuma göz atabilirsiniz.)
Problemin çözümü ise aşağıdakidir, bu üç çözümden birisi işinize yarayacaktır.

  • Başlat -> Çalıştır ‘a (Windows
    06b61a1ba04fa05beef2c60b1188ac70_get-valuable-info-from-windows-server-logs-sumo-logic_1875-1250.png
    + R kısayol tuşudur) ekranda açılan pencereye %appdata% yazın ve Enter tuşuna basın. Ardından Roaming klasörü karşınıza çıkacak. Karşınıza çıkan pencerede .minecraft dosyasını komple silin, ardından Masaüstündeki kısayolu da silin, daha sonra Minecraft Launcher‘ı indirin ve tekrar kurulum yapın.
Bu yolları doğru bir şekilde izlerseniz, artık Minecraft'ınız sorunsuz çalışacaktır.​
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
  • Beğen
Tepkiler: Meli