Minecraft 2 Geliyor! | Hypixel Sunucusu Kendi Oyununu Yapıyor! Hytale

Konular
225
logo2.png

Minecraft'ın en aktif oyuncu sayısına sahip olan Hypixel kendi oyununu yapıyor.!
Oyun 2021 senesinde çıkacaktır.
Oyunun adı HyTale Olacaktır.
Hypixel bu oyun için kendi oyun motorunu yapmıştır. Ve yapımı tam 4 sene sürmüştür hala daha devam etmektedir.
Kodlama olarak kendileri kodlama dilini oluşturacaklardır.
Oyuna ciddi derecede emek verilmiş ve henüz beta sürümü çıkmamıştır.
Oyunun fragmanı yayınlanmıştır bende size uzun araştırmalarım sonucunda elde ettiğim bilgileri aktaracağım.
hytale.jpg

Oyun hakkında bilgi verecek olursak, hypixel bu konuda baya iddia'lı minecrafttan daha iyi olacağını söylüyorlar.Oyun minecraft'a baya benziyor fakat benim düşüncem ile minecrafttan çok çok daha gelişmiş ve daha iyi.
Oyunda film bile çekebiliyorsunuz. Tüm seti kendiniz kuruyorsunuz.
set.jpg

Oyunda kendi kılıçınızı yapmak istiyorsanız modelleme uygulamasına gidiyorsunuz ve kılıça istediğiniz deseni , şekili verebiliyorsunuz.
Kılıçlara kaplama vb. ekleyebiliyorsunuz sizce'de mükemmel gitmiyor mu?
Bu modelleme uygulaması oyunun içinde menüde olacaktır ve sadece kılıçları değil yaratıkları bile değiştirebileceksiniz.
2.png

Vuruşlarda efekt olacaktır. Normal minecraft'ta olan zombiye vurulduğunda kırmızı efekt , Hytale'de daha farklı olacaktır.
Animasyonlar ile savaşacaksınız.
Oyun içinde yaratıkların harita üstünde belli mekanları olacak. Onlara ulaşmak için tuzaklı yerlerden geçeceksiniz.
Buda demek oluyor ki survival modu baya zorlu olacak :)
yaratık.jpg

Hytale'de skywars'da var! ama bunun adı skywars olur mu bilemeyiz tabi ki.
Ama umarım yakında çok daha değişik minigamesler eklerler bu minigames bize minecraft'ı hatırlatıyor.
İşte ufak bir fotoğraf.
mini.png

Oyunun içeriği minecraft'a sadece bi konudan yakın o da yerlerde blok olması.
Oyunda bir çok minecrafttan benzersiz yaratıklar olacaktır.
Oyunun "lobi" başlangıç yerinin olacağı konuşulan yer.

Oyun ne kadar güzel olsa'da yaratıkları bi ayrı özenle yapılmış. Hayvanları tarafımca minecraft'ın hayvanlarından daha güzel gözüküyor.
Ben sadece 2 resim koydum fakat sizin daha görmediğiniz en ince ayrıntısına kadar yapılmış olarak yaratıklar / hayvanlar var.
Oyunda olan hayvanlardan & yaratıklardan sadece bir kaç fotoğraf;
Resim 1;

Resim 2;

Oyun hakkında kendi görüşlerimi söyleyecek olursam; oyun fotoğraflarından baya emek verilmiş gibi duruyor.
Oyun evet fotoğrafları açısından minecraft'a baya benziyor ama animasyonları olsun , yaratıkları olsun , gerçekçiliği olsun baya iyi.
Benim çok hoşuma gitti oyun bende oynayacağım. Peki bu oyun minecraft'ı geçer mi? bu soruyu sizde aşağıdan bildirmeyi unutmayın.
Bence geçemez nedeni ise şu minecraft satış olarak oyuncu sayısı olarak Gta 5'i bile geçti HyTale minecraft'ı geçeceğini sanmıyorum.

HyTale hakkında yakında detaylı bir bilgi videosu çekeceğim buradan yayınlandığı zaman izlemeyi unutmayın!

Oyunun beta sürümü çıkmamıştır fakat beta alımları başlamıştır HyTale sitesine giderek sizde kaydolabilirsiniz.

HyTale Fragman

ardademrkonu.png

Son düzenleme: