Far Cry New Dawn

avnnn

Genel Moderatör
Katılım
16 Şub 2020
Konular
271
Mesajlar
876
Çözümler
2
Tepki puanı
1,136
Puanları
7,910
Far Cry New Dawn inceleme


Far Cry New Dawn nasıl bir hikayeye sahip?

Far Cry 5’ın dünyasında buluyoruz kendimizi. Fakat bu sefer kıyamet sonrası bir dünya ile karşı karşıyayız. Yalnız, alışmış olduğumuz kıyamet sonrası dünyalara göre önemli bir farklılığı bulunuyor. Far Cry New Dawn dünyası bir hayli renkli. Bu kıyamet sonrası dünyada, kendimizi yardım götürürken buluyoruz. Tabii, cinsiyetimizi de en baştan seçiyoruz. Daha sonradan değiştirme şansımız bulunmuyor. Trenimiz Highwaymen tarafından patlatılıyor ve biz de insanları Highwaymen zulmünden kurtarma yoluna baş koyuyoruz.

Oyuna daha başlar başlamaz rengarenk bir dünya ile karşı karşıya kalıyoruz. Hemen aşağıda sizlerle paylaşmış olduğumuz görselimizdeki dünya, daha oyunun ilk dakikalarında bizi karşılamakta olan yerler. Elbette Far Cry New Dawn haritası içerisinde çok daha güzel yerler bulunmakta. Far Cry 5 oynamış olan oyuncular, Far Cry New Dawn oynarken kendilerini farklı bir oyunda gibi hissedebilir. Bunun sebebi de, oyunda hafif RPG esintilerinin bulunuyor olması.


Far Cry New Dawn inceleme


Far Cry New Dawn oynanış açısından ne sunuyor?

Oyundaki birçok şeye Rank sistemi getirilmiş. 4 adet Rank bulunmakta. Gri renk Rank 1, mavi renk Rank 2, mor renk Rank 3 ve sarı renk ile Elite olarak geçen Rank 4 şeyleri temsil etmekte. Düşmanların, silahların, araçların Rank seviyeleri bulunmakta. Ne kadar yüksek Rank seviyesine sahipse, o kadar güçlü ve sağlam demektir. Düşmanlar daha zor ölüyor, daha fazla vuruyor, silahların hasarları yükseliyor, araçlar güçleniyor.

Oyunda, zanaatkarlık ve malzemeler kilit nokta olarak tutulmuş. Zanaatkarlık sayesinde neredeyse her eşyanızı kendiniz yapıyorsunuz. Fakat, oyunda para bulunmuyor. Avlarınızı malzeme karşılığında takas ediyorsunuz. Malzemeler, her konuda bizlere lazım oluyor. Sadece eşyalar ve mermiler konusunda değil, aynı zamanda ana merkezimiz olan Prosperity’i geliştirmek için de malzemeler şart olarak karşımızda.

Ethanol toplayarak, ana merkezinizi geliştirebiliyorsunuz. Ethanol, en değerli malzeme olarak da gösterilebilir bu durumda. Ethanol toplamak öyle basit değil ne yazık ki. Uçaklarla gönderilen destek kutularında 37 civarı, yakıt araçlarında 75 civarı, Outpost ele geçirildiğinde zorluğa bağlı olarak 100’den başlayan miktarlarda elde edebiliyorsunuz. Rank seviyenizi yükselttiğinizde, yüksek seviye Outpost ele geçirmek de problem olmuyor pek.

Far Cry New Dawn inceleme


Ethanol ile neler yapılabiliyor?

Far Cry New Dawn içerisinde büyük bir öneme sahip olan ana merkezimiz, Prosperity içerisinde geliştirmeler yapabiliyoruz ethanol ile. Prosperity içerisinde geliştirilebilir 9 farklı alan bulunuyor. Bunlardan ilki, Prosperity’nin kendisi. Ana merkezimizin 3 adet seviyesi bulunuyor ve bu seviyeler sayesinde birtakım geliştirmeler açılabiliyor. Geri kalan 8 geliştirilebilir alanın ise 4 seviyesi bulunuyor. Bunlardan ilki, standart olarak 0 diye kabul edebiliriz. Çünkü, ilk seviyeyi yükselttiğinizde seviye 1 oluyor.

Prosperity’nin kendi seviyesini yükseltmek için ethanol kullanmıyorsunuz ne yazık ki. Bunun yerine, daha farklı yollar izlemeniz gerekmekte. Seviye yükseltebilmeniz için, öncelikle uzmanlar bulmanız gerekiyor harita üzerinde ve bu uzmanların görevlerini yaparak Prosperity’e getirmeniz gerekiyor. Bunun ardından ise, Prosperity içerisinde biraz önce saydığımız alanlarda geliştirmeler yapmanız gerekiyor belli bir miktarda. Eğer bu şartları karşılarsanız, Prosperity seviyenizi yükseltebilirsiniz.


Far Cry New Dawn inceleme


Far Cry New Dawn içerisindeki yeteneklerden de bahseder misin?

Far Cry New Dawn, bizlere oyun içerisinde toplamda 30 adet yetenek sunuyor. Bunlardan 25 tanesi en başta açık, 5 tanesi ise oyunun ilerleyen aşamalarında bizlerle buluşuyor. Yetenek puanları kazanmak için birçok şey yapabilirsiniz. Örneğin, gerçek para ile satın alabilirsiniz. Challenges başlığı altındaki görevleri yapabilirsiniz, Treasure Hunt görevlerini yapabilirsiniz, açık dünyada karşınıza çıkan birtakım etkinliklere el atabilirsiniz, hatta ana görevde ilerlerken bile yetenek puanı kazanabilirsiniz. Hemen aşağıda, Far Cry New Dawn yeteneklerini sizler için listeledik.

Far Cry New Dawn içerisindeki yetenekler ve ne işe yaradıkları:
 • Grapple – Yükseklere tırmanabileceğiniz bir kanca veriyor.
 • Repair Torch – Düşmanları yakabileceğiniz, araç tamir edebileceğiniz ve kasa açabileceğiniz alet veriyor.
 • Skydiver – Havada Shift ile kullanabileceğiniz Wingsuit verir.
 • Fishing Rod – Balık tutmak için olta verir.
 • Outdoor Enthusiast – Avlar sizden kolay kolay kaçmaz ve balıklar daha kolay yakalanır.
 • Tactical Binoculars – Düşmanları daha rahat işaretlemenizi sağlayan dürbün verir.
 • Hotwire – Highwaymen araçlarındaki tuzakları otomatik olarak iptal eder.
 • Mechanic – Makineli tüfeklerdeki aşırı ısınmayı önler. Araçtaysanız araç yavaş yavaş tamir olur.
 • Lock Picking – Kapı ve kasa kilitlerini açmanızı sağlar.
 • Saboteur – Araçları ve alarmları sabote etmenizi sağlar.
 • Covert – Çıkardığınız yürüme sesini azaltır ve çömelirken ilerleme hızınız yükselir.
 • Dexterity – Sabotaj, kilit açma gibi işlemleri hızlandırır.
 • Locked and Loaded – Nişan alırken şarjör değiştirmenizi sağlar.
 • More Lung Capacity – Keskin nişancılık, su altına dalmak ve koşmak için kullandığınız nefes miktarınız yükselir.
 • More Fist Damage – Yumruk ve tekme hasarınız artar.
 • Advanced Takedowns – Rank 2 düşmanları hızlıca öldürebilmenizi sağlar.
 • Expert Takedowns – Rank 3 düşmanları hızlıca öldürebilmenizi sağlar.
 • Master Takedowns – Elite düşmanları hızlıca öldürebilmenizi sağlar.
 • Well-Armed – 3. bir silah taşımanızı sağlar.
 • Heavily Armed – 4. bir silah taşımanızı sağlar.
 • More Medkits – Taşıyabileceğiniz ilk yardım çantası miktarını yükseltir.
 • More Melee Weapons – Taşıyabileceğiniz yakın dövüş silahı miktarını yükseltir.
 • More Throwables – Taşıyabileceğiniz fırlatılabilir eşya miktarını yükseltir.
 • More Light Ammo – Taşıyabileceğiniz hafif mermi miktarını yükseltir.
 • More Heavy Ammo – Taşıyabileceğiniz ağır mermi miktarını yükseltir.
 • Leap of Faith – Havada 2. kez zıplama yeteneği kazandırır.
 • Ghost – C tuşuna basılı tutarak neredeyse görünmez hale gelebilirsiniz.
 • Wrath – Y tuşuna basılı tutarak geçici olarak güçlendirme kazanabilirsiniz.
 • Eden’s Touch – Düşmanları Takedown özelliği ile öldürerek Eden’s Gift ve sağlık yenilersiniz.
 • Eden’s Gift – Eden’s Gift yenileme hızını yükseltir.
Far Cry New Dawn inceleme


Far Cry New Dawn içerisindeki yardımcı karakterler nasıl?

Sizlerle yukarıda paylaşmış olduğumuz yeteneklerden More ile başlamakta olanlar, tekrar tekrar geliştirilebilir yetenekler. Yani, örneğin mermi kapasitenizi yükseltebilirsiniz. Leap of Faith ve sonrasındaki yetenekler ise, oyunda belli bir aşamaya gelince açılan yetenekler. Yardımcı karakterlere de değinmeden geçmemek gerek. Bizleri toplamda 8 adet karakter bekliyor bu konuda. Her birinin farklı yetenekleri bulunuyor ve her birinin adam öldürdükçe açılan yetenekleri mevcut. Bu yeteneklerden ilki zaten açık oluyor. Diğer yetenek 15 kişiyi, son yetenek de 40 kişiyi öldürdüğünde açılıyor.

Carmina Rye, elinde makineli tüfek bulunan bir yardımcı karakter. Sırasıyla standart araba, bir adet dinamit fırlatma ve 3 adet dinamit fırlatma yeteneklerine sahip. Pastor Jerome, elinde pompalısı bulunan bir karakter. Sırasıyla motosiklet, molotof kokteyli atma ve yanıcı mermi kullanma yeteneklerine sahip. Gina Guerra, elinde ağır makineli tüfek bulunan biri. Sırasıyla silahlı bir araba, sınırsız mermi sahibi olma ve patlayan mermi kullanma özelliklerine sahip. The Judge, elinde ok ve yayı bulunan bir karakter. Sırasıyla sessiz olma, Judge yanınızdayken hayvanların size, siz onlara saldırmadığınız sürece saldırmaması ve bir hedefe aynı anda 3 adet ok fırlatma yeteneklerine sahip.

Nana, bir keskin nişancı olan yaşlı bir teyze. Sırasıyla her şeye susturucu takma, sisten görme ve duvar arkasından vurma yeteneklerine sahip. Hurk Drubman Jr., omzunda RPG’si bulunan bir karakter. Sırasıyla ATV, hızlı şarjör değişimi ve kara ile hava araçlarını takip eden RPG kullanma yeteneklerine sahip. Timber ise bir köpek. ilk olarak düşmanları işaretleme, zanaat malzemeleri çıkarma ve silah getirme özelliğine sahip. Diğer 2 yeteneğinden ilki zanaat malzemelerini işaretleme ve size saldıracak hayvanların yolunu kesme özelliklerine sahip. Son olarak bir yaban domuzu olan Horatio bulunuyor. Sırasıyla, kalkan kırma, yere düştüğünde otomatik kalkma ve yoluna çıkan her şeyi yok etme yeteneklerine sahip.

Far Cry New Dawn inceleme


Far Cry New Dawn optimizasyon açısından nasıl?

Dürüst olmak gerekirse, bu konuda çok fazla bir şey diyemeyeceğiz. Bunun sebebi, gerçekten iyi bir sistemde oyunu oynamış olmamız. Fakat bizim nasıl bir sistemde, nasıl bir performans aldığımızı sizlere anlatmaya çalışalım. Oyunu oynadığımız canavarın içerisinde bir Intel i9-9900K yatmakta. İşlemciye, ASUS Turbo 1080 Ti eşlik ediyor. 2 adet 16GB 3000 MHz cl15 RAM de, PC içinde bulunan parçalar arasında yer alıyor. Her ayarı en yükseğe çıkardığımızda, minimum 100 civarı, maksimum 140-150 civarı FPS elde etmekteyiz. Herhangi bir FPS düşmesine rastlamadık oyun içerisinde. Yükleme ekranlarının gerçekten kısa olması da muhteşem bir ayrıntı. 17GB civarında bir indirmesi bulunuyor. Bu yüzden 20GB alanınız varsa yeterli olacaktır. Hemen aşağıda, Far Cry New Dawn sistem gereksinimlerini paylaştık. Listelere göz gezdirerek PC’nizin vereceği performans hakkında fikir edinebilirsiniz.

Far Cry New Dawn sistem gereksinimleri (Minimum)
 • İşletim Sistemi: Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (sadece 64bit)
 • İşlemci: Intel Core i5 2400 @ 3.1 GHz ya da AMD FX 6350 @ 3.9 GHz
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 670 (2GB) ya da AMD Radeon R9 270X (2GB) ya da daha iyisi
 • Depolama: 30 GB kullanılabilir alan
 • Ses Kartı: DirectX 9.0c uyumlu ses kartı
Far Cry New Dawn sistem gereksinimleri (Önerilen)
 • İşletim Sistemi: Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (sadece 64bit)
 • İşlemci: Intel Core i7-4790 @ 3.6 GHz ya da AMD Ryzen 5 1600 @ 3.2 GHz
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 970 (4GB) ya da AMD Radeon R9 290X (4GB) ya da daha iyisi
 • Depolama: 30 GB kullanılabilir alan
 • Ses Kartı: DirectX 9.0c uyumlu ses kartı
Far Cry New Dawn inceleme
 
 • Beğen
Tepkiler: Rospia

avnnn

Genel Moderatör
Katılım
16 Şub 2020
Konular
271
Mesajlar
876
Çözümler
2
Tepki puanı
1,136
Puanları
7,910
Konu yararlı geldiyse Tepki verebilirsiniz. :3
 

avnnn

Genel Moderatör
Katılım
16 Şub 2020
Konular
271
Mesajlar
876
Çözümler
2
Tepki puanı
1,136
Puanları
7,910
Oyunu satın alıcaklara tavsiye ederim, hemde çok. :>
 
Katılım
12 Kas 2019
Konular
1
Mesajlar
302
Tepki puanı
111
Puanları
4,110
Konu gayet güzel fakat bazen bende dahil bazı oyuncular oyunun fiyatını merak ediyorlar ama konu içerisinde ne yazık ki bunları göremiyoruz, oyunun Steam linkini veya yanına ufak bir dipnot olarak fiyatını eklersen bence tadından yenmez. Eline sağlık.
 

avnnn

Genel Moderatör
Katılım
16 Şub 2020
Konular
271
Mesajlar
876
Çözümler
2
Tepki puanı
1,136
Puanları
7,910
Konu gayet güzel fakat bazen bende dahil bazı oyuncular oyunun fiyatını merak ediyorlar ama konu içerisinde ne yazık ki bunları göremiyoruz, oyunun Steam linkini veya yanına ufak bir dipnot olarak fiyatını eklersen bence tadından yenmez. Eline sağlık.


Güzel yorumun için öncelikle çok teşekkür ederim, fiyatları koymak aklıma gelmemişti. Birdahaki açıcağım konuyakoyarım tabii unutmazsam. :3
 
 • Aşık Oldum!
Tepkiler: Rospia
Katılım
30 Nis 2021
Konular
1
Mesajlar
21
Tepki puanı
5
Puanları
2,510
Far Cry New Dawn inceleme


Far Cry New Dawn nasıl bir hikayeye sahip?

Far Cry 5’ın dünyasında buluyoruz kendimizi. Fakat bu sefer kıyamet sonrası bir dünya ile karşı karşıyayız. Yalnız, alışmış olduğumuz kıyamet sonrası dünyalara göre önemli bir farklılığı bulunuyor. Far Cry New Dawn dünyası bir hayli renkli. Bu kıyamet sonrası dünyada, kendimizi yardım götürürken buluyoruz. Tabii, cinsiyetimizi de en baştan seçiyoruz. Daha sonradan değiştirme şansımız bulunmuyor. Trenimiz Highwaymen tarafından patlatılıyor ve biz de insanları Highwaymen zulmünden kurtarma yoluna baş koyuyoruz.

Oyuna daha başlar başlamaz rengarenk bir dünya ile karşı karşıya kalıyoruz. Hemen aşağıda sizlerle paylaşmış olduğumuz görselimizdeki dünya, daha oyunun ilk dakikalarında bizi karşılamakta olan yerler. Elbette Far Cry New Dawn haritası içerisinde çok daha güzel yerler bulunmakta. Far Cry 5 oynamış olan oyuncular, Far Cry New Dawn oynarken kendilerini farklı bir oyunda gibi hissedebilir. Bunun sebebi de, oyunda hafif RPG esintilerinin bulunuyor olması.


Far Cry New Dawn inceleme


Far Cry New Dawn oynanış açısından ne sunuyor?

Oyundaki birçok şeye Rank sistemi getirilmiş. 4 adet Rank bulunmakta. Gri renk Rank 1, mavi renk Rank 2, mor renk Rank 3 ve sarı renk ile Elite olarak geçen Rank 4 şeyleri temsil etmekte. Düşmanların, silahların, araçların Rank seviyeleri bulunmakta. Ne kadar yüksek Rank seviyesine sahipse, o kadar güçlü ve sağlam demektir. Düşmanlar daha zor ölüyor, daha fazla vuruyor, silahların hasarları yükseliyor, araçlar güçleniyor.

Oyunda, zanaatkarlık ve malzemeler kilit nokta olarak tutulmuş. Zanaatkarlık sayesinde neredeyse her eşyanızı kendiniz yapıyorsunuz. Fakat, oyunda para bulunmuyor. Avlarınızı malzeme karşılığında takas ediyorsunuz. Malzemeler, her konuda bizlere lazım oluyor. Sadece eşyalar ve mermiler konusunda değil, aynı zamanda ana merkezimiz olan Prosperity’i geliştirmek için de malzemeler şart olarak karşımızda.

Ethanol toplayarak, ana merkezinizi geliştirebiliyorsunuz. Ethanol, en değerli malzeme olarak da gösterilebilir bu durumda. Ethanol toplamak öyle basit değil ne yazık ki. Uçaklarla gönderilen destek kutularında 37 civarı, yakıt araçlarında 75 civarı, Outpost ele geçirildiğinde zorluğa bağlı olarak 100’den başlayan miktarlarda elde edebiliyorsunuz. Rank seviyenizi yükselttiğinizde, yüksek seviye Outpost ele geçirmek de problem olmuyor pek.

Far Cry New Dawn inceleme


Ethanol ile neler yapılabiliyor?

Far Cry New Dawn içerisinde büyük bir öneme sahip olan ana merkezimiz, Prosperity içerisinde geliştirmeler yapabiliyoruz ethanol ile. Prosperity içerisinde geliştirilebilir 9 farklı alan bulunuyor. Bunlardan ilki, Prosperity’nin kendisi. Ana merkezimizin 3 adet seviyesi bulunuyor ve bu seviyeler sayesinde birtakım geliştirmeler açılabiliyor. Geri kalan 8 geliştirilebilir alanın ise 4 seviyesi bulunuyor. Bunlardan ilki, standart olarak 0 diye kabul edebiliriz. Çünkü, ilk seviyeyi yükselttiğinizde seviye 1 oluyor.

Prosperity’nin kendi seviyesini yükseltmek için ethanol kullanmıyorsunuz ne yazık ki. Bunun yerine, daha farklı yollar izlemeniz gerekmekte. Seviye yükseltebilmeniz için, öncelikle uzmanlar bulmanız gerekiyor harita üzerinde ve bu uzmanların görevlerini yaparak Prosperity’e getirmeniz gerekiyor. Bunun ardından ise, Prosperity içerisinde biraz önce saydığımız alanlarda geliştirmeler yapmanız gerekiyor belli bir miktarda. Eğer bu şartları karşılarsanız, Prosperity seviyenizi yükseltebilirsiniz.

Far Cry New Dawn inceleme


Far Cry New Dawn içerisindeki yeteneklerden de bahseder misin?

Far Cry New Dawn, bizlere oyun içerisinde toplamda 30 adet yetenek sunuyor. Bunlardan 25 tanesi en başta açık, 5 tanesi ise oyunun ilerleyen aşamalarında bizlerle buluşuyor. Yetenek puanları kazanmak için birçok şey yapabilirsiniz. Örneğin, gerçek para ile satın alabilirsiniz. Challenges başlığı altındaki görevleri yapabilirsiniz, Treasure Hunt görevlerini yapabilirsiniz, açık dünyada karşınıza çıkan birtakım etkinliklere el atabilirsiniz, hatta ana görevde ilerlerken bile yetenek puanı kazanabilirsiniz. Hemen aşağıda, Far Cry New Dawn yeteneklerini sizler için listeledik.

Far Cry New Dawn içerisindeki yetenekler ve ne işe yaradıkları:
 • Grapple – Yükseklere tırmanabileceğiniz bir kanca veriyor.
 • Repair Torch – Düşmanları yakabileceğiniz, araç tamir edebileceğiniz ve kasa açabileceğiniz alet veriyor.
 • Skydiver – Havada Shift ile kullanabileceğiniz Wingsuit verir.
 • Fishing Rod – Balık tutmak için olta verir.
 • Outdoor Enthusiast – Avlar sizden kolay kolay kaçmaz ve balıklar daha kolay yakalanır.
 • Tactical Binoculars – Düşmanları daha rahat işaretlemenizi sağlayan dürbün verir.
 • Hotwire – Highwaymen araçlarındaki tuzakları otomatik olarak iptal eder.
 • Mechanic – Makineli tüfeklerdeki aşırı ısınmayı önler. Araçtaysanız araç yavaş yavaş tamir olur.
 • Lock Picking – Kapı ve kasa kilitlerini açmanızı sağlar.
 • Saboteur – Araçları ve alarmları sabote etmenizi sağlar.
 • Covert – Çıkardığınız yürüme sesini azaltır ve çömelirken ilerleme hızınız yükselir.
 • Dexterity – Sabotaj, kilit açma gibi işlemleri hızlandırır.
 • Locked and Loaded – Nişan alırken şarjör değiştirmenizi sağlar.
 • More Lung Capacity – Keskin nişancılık, su altına dalmak ve koşmak için kullandığınız nefes miktarınız yükselir.
 • More Fist Damage – Yumruk ve tekme hasarınız artar.
 • Advanced Takedowns – Rank 2 düşmanları hızlıca öldürebilmenizi sağlar.
 • Expert Takedowns – Rank 3 düşmanları hızlıca öldürebilmenizi sağlar.
 • Master Takedowns – Elite düşmanları hızlıca öldürebilmenizi sağlar.
 • Well-Armed – 3. bir silah taşımanızı sağlar.
 • Heavily Armed – 4. bir silah taşımanızı sağlar.
 • More Medkits – Taşıyabileceğiniz ilk yardım çantası miktarını yükseltir.
 • More Melee Weapons – Taşıyabileceğiniz yakın dövüş silahı miktarını yükseltir.
 • More Throwables – Taşıyabileceğiniz fırlatılabilir eşya miktarını yükseltir.
 • More Light Ammo – Taşıyabileceğiniz hafif mermi miktarını yükseltir.
 • More Heavy Ammo – Taşıyabileceğiniz ağır mermi miktarını yükseltir.
 • Leap of Faith – Havada 2. kez zıplama yeteneği kazandırır.
 • Ghost – C tuşuna basılı tutarak neredeyse görünmez hale gelebilirsiniz.
 • Wrath – Y tuşuna basılı tutarak geçici olarak güçlendirme kazanabilirsiniz.
 • Eden’s Touch – Düşmanları Takedown özelliği ile öldürerek Eden’s Gift ve sağlık yenilersiniz.
 • Eden’s Gift – Eden’s Gift yenileme hızını yükseltir.
Far Cry New Dawn inceleme


Far Cry New Dawn içerisindeki yardımcı karakterler nasıl?

Sizlerle yukarıda paylaşmış olduğumuz yeteneklerden More ile başlamakta olanlar, tekrar tekrar geliştirilebilir yetenekler. Yani, örneğin mermi kapasitenizi yükseltebilirsiniz. Leap of Faith ve sonrasındaki yetenekler ise, oyunda belli bir aşamaya gelince açılan yetenekler. Yardımcı karakterlere de değinmeden geçmemek gerek. Bizleri toplamda 8 adet karakter bekliyor bu konuda. Her birinin farklı yetenekleri bulunuyor ve her birinin adam öldürdükçe açılan yetenekleri mevcut. Bu yeteneklerden ilki zaten açık oluyor. Diğer yetenek 15 kişiyi, son yetenek de 40 kişiyi öldürdüğünde açılıyor.

Carmina Rye, elinde makineli tüfek bulunan bir yardımcı karakter. Sırasıyla standart araba, bir adet dinamit fırlatma ve 3 adet dinamit fırlatma yeteneklerine sahip. Pastor Jerome, elinde pompalısı bulunan bir karakter. Sırasıyla motosiklet, molotof kokteyli atma ve yanıcı mermi kullanma yeteneklerine sahip. Gina Guerra, elinde ağır makineli tüfek bulunan biri. Sırasıyla silahlı bir araba, sınırsız mermi sahibi olma ve patlayan mermi kullanma özelliklerine sahip. The Judge, elinde ok ve yayı bulunan bir karakter. Sırasıyla sessiz olma, Judge yanınızdayken hayvanların size, siz onlara saldırmadığınız sürece saldırmaması ve bir hedefe aynı anda 3 adet ok fırlatma yeteneklerine sahip.

Nana, bir keskin nişancı olan yaşlı bir teyze. Sırasıyla her şeye susturucu takma, sisten görme ve duvar arkasından vurma yeteneklerine sahip. Hurk Drubman Jr., omzunda RPG’si bulunan bir karakter. Sırasıyla ATV, hızlı şarjör değişimi ve kara ile hava araçlarını takip eden RPG kullanma yeteneklerine sahip. Timber ise bir köpek. ilk olarak düşmanları işaretleme, zanaat malzemeleri çıkarma ve silah getirme özelliğine sahip. Diğer 2 yeteneğinden ilki zanaat malzemelerini işaretleme ve size saldıracak hayvanların yolunu kesme özelliklerine sahip. Son olarak bir yaban domuzu olan Horatio bulunuyor. Sırasıyla, kalkan kırma, yere düştüğünde otomatik kalkma ve yoluna çıkan her şeyi yok etme yeteneklerine sahip.

Far Cry New Dawn inceleme


Far Cry New Dawn optimizasyon açısından nasıl?

Dürüst olmak gerekirse, bu konuda çok fazla bir şey diyemeyeceğiz. Bunun sebebi, gerçekten iyi bir sistemde oyunu oynamış olmamız. Fakat bizim nasıl bir sistemde, nasıl bir performans aldığımızı sizlere anlatmaya çalışalım. Oyunu oynadığımız canavarın içerisinde bir Intel i9-9900K yatmakta. İşlemciye, ASUS Turbo 1080 Ti eşlik ediyor. 2 adet 16GB 3000 MHz cl15 RAM de, PC içinde bulunan parçalar arasında yer alıyor. Her ayarı en yükseğe çıkardığımızda, minimum 100 civarı, maksimum 140-150 civarı FPS elde etmekteyiz. Herhangi bir FPS düşmesine rastlamadık oyun içerisinde. Yükleme ekranlarının gerçekten kısa olması da muhteşem bir ayrıntı. 17GB civarında bir indirmesi bulunuyor. Bu yüzden 20GB alanınız varsa yeterli olacaktır. Hemen aşağıda, Far Cry New Dawn sistem gereksinimlerini paylaştık. Listelere göz gezdirerek PC’nizin vereceği performans hakkında fikir edinebilirsiniz.

Far Cry New Dawn sistem gereksinimleri (Minimum)
 • İşletim Sistemi: Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (sadece 64bit)
 • İşlemci: Intel Core i5 2400 @ 3.1 GHz ya da AMD FX 6350 @ 3.9 GHz
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 670 (2GB) ya da AMD Radeon R9 270X (2GB) ya da daha iyisi
 • Depolama: 30 GB kullanılabilir alan
 • Ses Kartı: DirectX 9.0c uyumlu ses kartı
Far Cry New Dawn sistem gereksinimleri (Önerilen)
 • İşletim Sistemi: Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (sadece 64bit)
 • İşlemci: Intel Core i7-4790 @ 3.6 GHz ya da AMD Ryzen 5 1600 @ 3.2 GHz
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 970 (4GB) ya da AMD Radeon R9 290X (4GB) ya da daha iyisi
  • Depolama: 30 GB kullanılabilir alan
  • Ses Kartı: DirectX 9.0c uyumlu ses kartı
 • Far Cry New Dawn inceleme
Güzel yazı olmuş teşekkürler