Everest M-135 18.5" | 75Hz - 5ms | HD LED MONITOR

Oyuncular Şehri

avnnn

Genel Moderatör
Katılım
16 Şub 2020
Konular
271
Mesajlar
878
Çözümler
2
Tepki puanı
1,130
Puanları
7,910
app-logo.png
Merhaba OyuncularŞehri sakinleri, bugün bu konumda sizlere bir Monitör önereceğim. Monitörümüz Oyuncu Monitörü olarak geçiyor, 75hz 5ms olan monitörümüz fiyat performans olarak gayet başarılı bir yapım olduğnu söyleyebilirim. 500-600Tl bütçesi olan ve Monitör almayı düşünen arkadaşlar bu monitörden alabilirler. Sizi uzun bir süre idare eder.

Aşağıya özellikler vs. gibisinden şeylerini yazacağım. Almak isteyen arkadaşlar için Link'de koyacağım, umarım işinize yarar. Alacak olacaksa şimdiden hayırlı olsun. Herkese iyi forumlar.

Konuyu fazla uzatmadan monitörümüzü incelemeye geçelim:

1.png

Monitörümüzün adı, Everest M-135 18.5" 75Hz 5MS HD LED.

Satın Alma Link'i

MS Olayı nedir?

Öncelikle basitçe ön bilgi vereyim. Bildiğiniz üzere monitörler piksellerden oluşur ve bu piksel ekrana gelen görüntüye göre renk ve resim değiştirir. Yani kısaca İngilizcede "Responde Time" diye adlandırdığımız tepki süresini ifade eder o ms değerleri. Ms de milisaniye demektir. Yani çok kısa bir zaman dilimidir ve bu rakam ne kadar küçükse piksellerdeki renk ve resim değişimi o kadar hızlı olur. Tabii o değer her renkte aynı olmamaktadır. Genellikle griden griye renk değiştirirken ki tepki süresi belirtilir.

MS olayını kısa bir şekilde anlattım, şimdi gelin Monitörümüzün özelliklerine geçelim.

Ekran Boyutu : 18.5 inç

18.5 INC 75 Kare Hızına denktir. Monitörünüz Kaç Kare Hızından oluşuyorsa, siz o kare hızında sabit FPS alıyorsunuz demektir. Bizim monitörümüz 75HZ olduğundan oyunlarda ne kadar FPS alırsak alalım gene de gözümüze 75FPS olarak gözükecek.

Çözünürlük : 1366x768 px

Çözünürlük olayı, ekran büyüklüğünüzdür. Eğer 1366x768 piksel bir monitöre sahipseniz ekranınızda ki görüntüler daha kaliteli ve yumuşak olur, bu piksel ne kadar düşerse o kadar kalitesiz ve pürüzlü olur.

Tepki Süresi : 5 ms

Yukarıda anlattığım olay buydu, 5MS sizlerin FPS oyunlarında ki oyuncuları daha hızlı bir şekilde görmenize yarar. Genellikle 1MS tavsiye ediliyor, ama ben bütçesi düşük arkadaşlara bu konuyu yazdığım için 5MS öneriyorum. 5MS sizin işinizi rahatlıkla görür.

Yenileme Hızı : 75hz

Sizlere anlattığım HZ olayı da budur arkadaşlar, HZ ne kadar yüksek olursa akıcılık o kadar yüksek olur, siz ne kadar FPS alırsanız alın Yenileme Hızı'nız ne kadarsa gözünüze o kadar FPS gözükür. Umarım anlatabilmişimdir.

-

Umarım konum sizlere yardımcı olmuştur, eğer konum bilgilendiricyse ve beğendiyseniz tepki eklemeyi ve cevap yazmayı unutmayın, bu tarz konuların gelmesini istiyorsanız cevaplar kısmında belirtebilirsiniz. Herkese iyi forumlar dilerim.