Discord.js v12 covid-19 Tablo Kodlaması

Oyuncular Şehri
Katılım
28 Mar 2021
Konular
4
Mesajlar
7
Tepki puanı
10
Puanları
760
Hepinize Merhabalar Arkadaşlar Bir Süredir İnternette, Discord Bot Aracılığıyla Güncel Covid-19 Bilgilerini Yayınlamak İçin Araştırma Yaptım Fakat Yine De Pek Bir Şey Bulamadım Bu Yüzden Bende Bugün Bunun İçin Kendim Bir Şeyler Kodlamaya Çalıştım Umarım Beğenirsiniz.
Aşağıda Verdiğim Kodu Komutlar Klasörüne Atın Ve novelcovid modülünü indirin.
JavaScript:
const Discord = require("discord.js")
const covid = require('novelcovid');


exports.run = async (client, message, args) => {

    const cvd = args.slice(0).join(' ')

    covid.countries({ country: cvd }).then(data => {
        const embed = new Discord.MessageEmbed()
        .setTitle(data.country + ' Covid-19 Bilgileri') 
        .setColor('RANDOM')
            .addField("Ülke:", '`' + data.country + '`', true)
            .addField("Kıta:", '`' + data.continent + '`', true)
            .addField("Toplam Nüfus", '`' + data.population + '`')
            .addField("Toplam Vaka", '`' + data.cases + '`',true)
            .addField("Bugünkü Vaka:", '`' + data.todayCases + '`',true)
            .addField("Toplam Test:", '`' + data.tests + '`', false)
            .addField("Toplam İyileşen", '`' + data.recovered + '`', true)
            .addField("Bugünkü İyileşen:", '`' + data.todayRecovered + '`', true)
            .addField("Toplam Kritik vaka:", '`' + data.critical + '`', false)
            .addField("Toplam Vefat:", '`' + data.deaths + '`', true)
            .addField("Bugünkü Vefat:", '`' + data.todayDeaths + '`', true)
            .addField("Her 1.000.000 Kişiden:", `**>${data.testsPerOneMillion} Kişi Test Yaptı.\n>${data.casesPerOneMillion} Kişi Covid Oldu.\n>${data.deathsPerOneMillion} Kişi Hayatını Kaybetti.**`)
            .setImage(data.countryInfo.flag)
            .setTimestamp()
            .setFooter(`OS Corona Takvimi`,'https://oyuncularsehri.com/attachments/bvnalz-png.894/');
        message.channel.send(embed);
    });
};

exports.conf = {
    enabled: true,
    guildOnly: false,
    aliases: ["covid", "korona", "corona"],
    permLevel: 0
};

exports.help = {
    name: 'covid-19'
};

Kod İçinde Zorunlu Olarak Değiştirmeniz Gereken Bir Yer Yok. Geri Kalan Kısmı Kendi Zevkinize Göre Dizayn Edebilirsiniz.
Koda Eklemek İstediğiniz Bir Şey Olursa Yorumlara Yazabilirsiniz.
#🤖bot-komut2 - Discord 5.04.2021 15_11_26 (2).png
 
  • Beğen
Tepkiler: Rospia ve GdnzX
Katılım
28 Mar 2021
Konular
4
Mesajlar
7
Tepki puanı
10
Puanları
760
Arkadaşlar Kodları Olabildiğince Anlaşılır Ve Basit Tutmaya Çalıştım Gerekli Değişiklikleri Tamamen Size Bıraktım.
Bir de;

JavaScript:
const cvd = args.slice(0).join(' ')

    covid.countries({ country: cvd }).then(data => {

Yazısının Arasına;

JavaScript:
if (!cvd) return message.channel.send('Lütfen Bir Ülke Adı Belirtiniz.')

Şunu Yazmayı Unutmuşum İyi Günler.