Deceit

Katılım
1 Mar 2020
Konular
7
Mesajlar
9
Tepki puanı
23
Puanları
0
capsule_616x353.jpg


Deceit, yayıncısı ve yapımcısı Baseline olan oyun 4 Mart 2017 tarihinde piyasaya sürülmüştür. Oyuna steam üzerinden ücretsiz ulaşabilirsiniz.
Peki bu oyunda amacımız ne?
Deceit, 6 kişi ile oynanan bir oyundur. Bu 6 kişinin 4'ü masum diğer 2 kişisi ise hastalıklı ama masumlar kimin hastalıklı olduğunu bilemez. Masumlar ışıklar açık iken haritada etraftan kendilerini ışıklar kapanınca hastalıklılara karşı korumak için eşyalar ararlar. Oyundaki eşyalar ve silahlar şunlardır;
Başlangıç Eşyaları
96px-Knife.png

Bıçak
Merminin olmadığı zaman tabancanın alternatifidir. Bıçağın yaklaşık 20-25 hasarı vardır. Eğer ki elinizde bıçakla koşarsanız daha hızlı koşabilirsiniz.
96px-Pistol.png
Tabanca
Her zaman yanınızda olan ama mühimmat sıkıntısı çekebileceğiniz bir silahtır. El başlarken silahınız da 6 mermi bulunur ve haritada dolaşırsanız daha fazla mermi bulabilirsiniz. Kafadan vuruşlar için fazladan hasar olmaksızın hedefe gönderilen mermi için 40 hasar verir.

Toplanabilir Eşyalar
1503457024_preview_80px-Camera.png

Kamera
Kamera hastalıkları sersemletmede işe yarar. Eğer hastalıklılar geceleyin dönüşüp saldırırken masumlar kamerayı kullanırsa hastalıklılar sersemler. Kameraların %6 şarjı vardır her çekim %1 şarj götürür. Hastalıklıların sersemlemesi için masum olanın 2 kere kamerayla çekim yapması lazım.
96px-Shotgun.png
Pompalı Tüfek
Pompalı tüfek bildiğimiz çift ağızlı av tüfeğidir. Kolay bulunmaz ama bulduktan sonra hedefinize isabeti iyi tutturursanız ölümcül hasar verebilir.​

96px-Antidote.png

Panzehir
Panzehir, oyunda en önemli eşyalardan biridir. Eğer takım arkadaşın gece hastalıklı tarafından etkisiz hale getirilirse 20 saniye içinde yerdeki oyuncuya panzehir basılmazsa yerdeki oyuncu ölür ve izleyici moduna geçer.​

96px-Lethal_Injection.png
Ölümcül Enjeksiyon
Bu şırınga bir oyuncu üzerinde kullanılırsa direkt olarak yere düşer ve 20 saniye içinde panzehir kullanılmazsa oyuncu ölür ve izleyici moduna geçer.
Bu şırınga oyunun her zaman 3.aşamasında bulunur. Şüphelendiğiniz biri varsa üzerinde kullanın derim :)
96px-Tracker.png

Takipçi
İzleyici, oyuncuları harita üzerinde 35 saniye boyunca izleyen çok kullanışlı bir araçtır. Eğer bir oyuncunun üzerinde izleyici var iken gece dönüşürse diğer oyuncular bunu görebilir.
1503457024_preview_80px-Inspection_Kit.png
Muayene Kiti
Muayene kiti tek kullanımlık bir eşyadır. Birisi başka bir oyuncu üzerinde bu denetim kitini kullandığında sadece kiti kullanan kişi, kiti kullandığı kişinin hastalıklı olup olmadığını görebilir.
BKikph.png

Tuzak
Hastalıklı kişi gece yaratık formuna büründüğünde bu tuzağa basarsa eğer sersemleyecektir ve onu etkisiz hale getirmek için veya kaçmak için eline bir süre geçer. Tuzakları iyi kullanırsan kazanmanız kolaylaşacaktır.
Lqa3yO.png
Fener
Fener, hastalıklı kişi yaratık formunda sersemlemişken ona fener tutarsanız yaratığın sersemleme süresini uzatır. Eğer karanlıktan korkuyorum diyorsanız da önünüzü aydınlatmak içinde kullanabilirsiniz :)
nDpmiQ.png

Sağlık Paketleri
Sağlık Paketleri, tüm 3 harita aşamalarında zemine dağılmış öğelerdir. Sadece yaralandığında alınabilirler. Alındığında, sağlık paketi hemen kullanılır ve herhangi bir hasarla kesintiye uğramadığı takdirde, kullanıcıyı kısa bir süre boyunca tam sağlığa kadar iyileştirir.
3wvabh.png
Vücut Zırhı
Her aşamada zeminde bulabilirsiniz. Bir zırh size sağlığın yanında 100 zırh ekler ve daha dayanıklı olursunuz.
uFBRHh.png

Kan Torbası
Kan torbaları her aşamada stantlarda bulunabilir. Bunlar sadece Enfekte oyuncular tarafından kan çubuklarını doldurmak için kullanılabilir. Enfekte oyuncu kan içtiğinde yakınlardaki oyunculara sesli bir şekilde kan içme sesi gider. Enfekteler gece yaratığa dönüsmek için kan çubuklarını kan içerek doldurmaları gerekir.

Oyundan Görseller

VoFfvk.jpg


aDthRV.jpg


7wxPCj.jpg


UDhvxZ.jpg


4REvcP.jpg


kktFWi.jpg


Oyunu Beğendiyseniz buradan ulaşabilirsiniz.


 
Moderatörün son düzenlenenleri:
  • Beğen
Tepkiler: OkanOzturk ve Meli

Meli

Özel Üye
Katılım
20 Kas 2019
Konular
47
Mesajlar
138
Tepki puanı
191
Puanları
2,910
Anlatımı detaylı ve başarılı bir konu olmuş. Eline emeğine sağlık. :love: :cool:
 
  • Beğen
Tepkiler: Karaeski
Katılım
2 Mar 2020
Konular
61
Mesajlar
365
Çözümler
3
Tepki puanı
397
Puanları
3,310
Bilmeyenler için başarılı bir konu olmuş. Emeklerine sağlık, iyi forumlar.
 
  • Beğen
Tepkiler: Karaeski