CLUBHOUSE | Yeni Bir Uygulama Doğuyor!

avnnn

Genel Moderatör
Katılım
16 Şub 2020
Konular
271
Mesajlar
876
Çözümler
2
Tepki puanı
1,137
Puanları
7,910
CLUB.png


CLUBHOUSE NEDİR BU UYGULAMA?
Clubhouse, 2020 yılında yazılım geliştiricileri Alpha Exploration Co. tarafından başlatılan, yalnızca davetiyeyle kullanılabilen, sesli sohbet içeren bir sosyal ağ uygulamasıdır. Aralık 2020 itibarıyla yaklaşık 100 milyon ABD doları değerindedir.

Clubhouse Nisan 2020'de kullanıma sunuldu. Uygulama, COVID-19 salgınının ilk aylarında, özellikle de risk şirketi Andreessen Horowitz'in 12 milyon dolarlık A Serisi yatırımından (10 milyon dolarlık birincil sermaye ve 2 milyon dolarlık mevcut hisselerin satın alınması) sonra popülerlik kazandı. Aralık 2020 itibarıyla, uygulamanın 600.000 kayıtlı kullanıcısı bulunmakta ve yalnızca davetle erişilebilir durumda kaldı.


BU UYGULAMA NELER İÇERİYOR?
Clubhouse, çeşitli konularda konuşmalar, talk showlar, müzik, ağ oluşturma, dating, performanslar, politik tartışmalar ve daha fazlasıyla çok çeşitli kulüpler ve sanal odalar sunar. Clubhouse'daki pek çok kulüpten bazı örnekler: Startup Club, Fit, Black Wealth Matters, Leadership Rebvented, Music & Technology, Dear Young Queen, Health Is Wealth, Designkinds the Multi Creatives, NBA Fan Club, Smiling & Positivity, Afropolitan Lounge, Müslümanlar & Friends, The Dacha, The Legacy Think Tank, Reinventing Health \ Care, The True Love Society, TikTok Pazarlama Sırları ve Astroloji ve Metafizik Kulübü. Uygulama aynı zamanda Drake, Kevin Hart ve Tiffany Haddish gibi üyeleri Clubhouse'da sanal sohbetler düzenleyen ünlü kullanıcıları ile tanınır.

(KAYNAK: Vikipedi)

Uygulama İndirme Link'i IOS

Uygulama şu anlık sadece IOS platformunda var, yakın zamanlarda ANDROID platformuna çıkması planlanıyor.
 
Katılım
18 Kas 2020
Konular
35
Mesajlar
536
Çözümler
1
Tepki puanı
261
Puanları
3,460
Yeni bir efsane geliyor gibi...