Cho Cho Charles oyun incelemesi

Konular
19
1673792525383.png

Two Star Games tarafından Unreal Engine ile geliştirilen ve yine Two Star Games tarafından PC için piyasaya sürülen Choo-Choo Charles, aslında bir zamandır inceliyorum. Oyun, en son gösterildiği etkinlikte gözüme hoş görünüp gönlümü fethetti. Şimdi ise bu korku ve macera oyunu piyasaya sürüldü ve tüm hayallerim yerle bir oldu. Oyun, konsept olarak hoş bir yapıya sahip ama ne yazık ki kalitesi ile beni pek de memnun edemedi. Kaliteye gelmeden önce yine de hikayeden bahsedelim. Bu yapıtın içerisinde bir evrak memuru olarak kendimizi bir adada buluyoruz. Amacımız ise adayı kontrolü altına alan bir treni öldürmek.Charles isimli bu şeytani tren, sadece basit bir tren değil, aynı zamanda örümcek benzeri ayaklara da sahip olan bir yaratık. Bu sayede tren raylarının dışında rahatça hareket edip, insanları yiyebilme kabiliyetine sahip. Bizler ise bir evrak memuru olarak avcı bir tren alıyoruz, görevimize başlıyor. Merak etmeyin, bizim trenimizde öyle fantastik şeyler yok, kendisi raylarda gidebiliyor sadece. Oyunda ana görevler, yan görevler ve silah görevleri var. Ana görevler, hikayede ilerlemenizi sağlıyor, silah görevleri tren için yeni silahlar açıyor ve yan görevler de ek mini hikayeler sunuyor. Yalnız, içeriklerin tamamı inanılmaz basit ve sıkıcı.
Yalnız, bu noktada belirtmek istiyorum ki Choo-Choo Charles, tek bir kişi tarafından geliştirilmiştir. Bu kişi de Gavin Eisenbeisz adlı developerdir. Kendisi tabii ki harici yardımlar aldı ama işin asıl oyun geliştirme kısmı bu kişi tarafından yapılmıştı. Gavin Eisenbeisz, ayrıca oyunun geliştirilme sürecini YouTube üzerinde de paylaşmıştı ve orda videolar paylaşığ bilgilendirmişti. Yine de sırf bir oyun, tek bir kişi tarafından geliştirildi diye düşük kaliteyi kabullenemeyiz. Sonuçta, bugüne kadar gerçekten tek bir kişi tarafından geliştirilen çok oyun gördük; Stardew Valley, Axiom Verge, Braid ve Undertale gibi. Yani, tek kişi olup da kaliteli oyun yapmak imkansız değil, imkansıza yakın bile değildir.

1673792681785.png

Oyun STEAM adlı satış platformunda satılıyordur bilginize
Oyunun eksileri ve artıları böyledir

OLUMLUOLUMSUZ
HOŞ BİR TASARIMI VE KONSEPTİ VARGRAFİKLERİ KÖTÜ

İYİ FORUMLAR