Zombi Oyunları Sevenler İçin Mükemmel Bir Oyun! Left 4 Dead 2

Konular
8
Selamlar oyun severler ve Oyuncular Şehri sakinleri!

Bu konumuzda zombi oyunları sevenler için mükemmel bir oyun olan Left 4 Dead 2 oyununu sizlere tanıtacağım.

Bu korona günlerinde baya canımız sıkılıyor ve değişik oyunlar arıyoruz. Tam da oyun ararken yine salgında vahşileşen bir zombi
oyununu oynamak ta bayağı sarıyor.

Valve tarafından geliştirilen Left 4 Dead 2 oyunu,

insanları zombiye çeviren bir salgının ortasında kalmış bağışıklıkları olan 4 kişi ile birlikte geçiyor.

Oyunda toplam 8 karakter bulunuyor. Bunların 4'ü ilk bölümler için, diğer 4'ü ise son bölümler için.

Sırasıyla karakterlerin isimleri,
İlk bölümlerde geçen karakterler: Coach, Ellis, Nick, Rochelle.

Bölüm sonlarına doğru oynanan karakterler: Bill, Luis, Zoey, Francis.

Karakterlerin fotoğrafları:

1615211656671.png

2009 tarihinde piyasaya sürülen bu oyun, 2009 grafiklerine göre çok iyi! 2021 yılındayız ve bana hâlen grafikleri çok güzel ve gerçekçi!

Oyunun ana konusu ise, bir kuduz salgını ortaya çıkıyor ve insanları zombiye dönüştürüyor. Enfekte olan bu zombiler ise zombi olmayan insanların onlara zarar vereceğini düşünüp onlara saldırıyor. Oyunda iki çeşit zombi türleri var. enfekte ve özel enfekte.

Enfekte zombiler normal zombilerdir. Özel enfekte zombiler ise güçlü ve hasar vericilerdir.

İşte özel enfekte zombileri:

1. Smoker:

1615212364244.png

Bu gördüğümüz özel enfekte zombisinin ismi Smoker. Araştırmalarıma göre salgında çok sigara tüketen insanlar bu hale geliyor. Bu özel enfektenin görevi ise, çatıda köşede pusup dili ile boyundan yukarı çekmesi. Öldürünce de yeşil bir duman çıkıyor.

2. Spitter

1615212471824.png

Bu özel enfekte zombisinin ne tür bir çeşit olduğunu ve bu hale nasıl geldiğini bilmiyorum. Ama oyunda en sevmediğim özel enfekte. Özellikle sizi bir köşede buluyor geliyor ve oraya zehirli bir asit kusuyor. Asite değdiğiniz anda canınız bayağı bir azalıyor. Hiç sevmiyorum.

3. Boomer

1615213414232.png

Bu karakter ise salgın boyunca kilolu olanları buluyor. Bunlara boomer deniniyor. Boomerler kusarak üzerinize yakın civardaki zombileri getittirir ve sizi parçalarlar. Boomere ateş ettiğinizde ise ortadan ikiye parçalanır. Bunu sevmiyorum.

4. Jockey

1615213451194.png

Bu karakterin de nasıl bir insandan bu tür bir özel enfekteye dönüştüğünü bilmiyorum ama, bu özel enfektenin amacı, bir yerden kafanıza zıplayarak kafanızı parçalamak ve sizi yere düşürmeden bırakmamaktır.

5. Hunter

1615213540914.png

Bu özel enfekte de aynı Jockey'e benziyor. Yine nasıl bir insandan bu hale dönüştü bilmiyorum ama bu karakterde aynı Jockey gibi üstünüze atlayıp sizi öldürene kadar göğüsünüzü parçalıyor ve en sonunda ölüyorsunuz.

6. Witch

1615213648934.png

1615213680286.png

Bu cadıya ise pek özel enfekte veya enfekte denmez ama amacı yine sizi öldürmektir. Karakter sürekli ağlar, eğer karaktere ateş ederseniz cadı çıldırır ve sizi öldürene kadar parçalar. Takım arkadaşlarınız veya botlar cadıyı öldürmelidir yoksa kurtuluşunuz yoktur. Veya karakter tam çıldıracağa yakınken yanından geçerseniz veya siz geçtikten sonra her hangi bir bot geçerse yine çıldırır ve geçen kişiyi yere düşürür. Savaş halindeyken cadıya sıkmasanız veya ondan uzak dursanız bile random bir şekilde 4 takım üyesinden bir kişiye saldırır.

7. Charger

1615213829990.png

Salgında spor yapan kişiler bu hale dönüşüyor. Yani bir zombi onu ısırdığında. Tek amacı sizleri öldürmek. Sağ kolu çok güçlüdür. Sizi boş bulduğunda ya duvara çarpar ya da sizi yerden yere vurarak ölene kadar bırakmaz. Güçlü bir özel enfektedir.

8. Ve Son Olarak Tank

1615214043793.png

İşte Left 4 Dead 2 oyununun en güçlü özel enfektesi! 6000 cana sahip bu özel enfekte geldiğinde yer sallanır ve onunda tek amacı takımı öldürmektir. Yerden kaya alıp fırlatabilir, tek yumruğu ile sizi savurabilir hatta sizi savururken binaların üzerinden düşürüp öldürebilir. Yine spor yapan ve çok yüklü protein alanlar bu hale geliyor. Oyunda iki çeşit tank bulunuyor birisi bu diğeri ise vücudu normal tanka göre biraz daha kırmızı. İnternetten bakabilirsiniz.

Bu konumuz buraya kadardı. Sağlıcakla kalın hoşça kalın!

avnnn

Genel Moderatör
Konular
271
Severek oynadağım bir oyundur kendisi, konu güzel olmuş emeğine sağlık.

• Beğen
Tepkiler: Tofi ve Spestra