Konular
41
1.jpg
Herkese merhaba bu altta göreceğiniz bilgiler benim o yüzden bazılarını desteklemeye bilirsiniz ve yanlış olan bir şey görürseniz de bana yazabilirsiniz.

İlk olarak Zed kırılgan bir karakterdir yani biraz daha rakip yeteneklerden korunmaya çalışın bu sırada da rakibe hasar vurmayı da unutmayın.

Yetenekler

Yetenek yetenek anlatacağım sonra da onlarla nasıl kombo yaparsınız onu anlatacağım.

2.png
Pasif Düşene Tekme
- Düşük cana sahip rakip hedefler (Galiba azami canının %50'den az cana sahip olan hedeflere) Zed'in normal saldırıları ekstradan büyü hasarı verir, bu

ekstra hasar belirli bir süre içerisinde yeniden kullanılabiliyor.

1536173688609.png
Q Keskin Shruiken
- Zed'in bu yeteneği en çok hasar veren yeteneği diyebilirim ama şöyle bir şeyi var ki mesela bunu attınız hedef 2 kişi, hangisine sonradan değerse o

rakip daha az hasar alır, yani şöyle diyelim Q yeteneği 100 vuruyor sonradan değen rakip hedef(ler) 50 hasar yiyecek.

1536173699519.png
W Canlı Gölge
- Zed belirli bir mesafe içinde kendi gölgesini kopyalar ve buna belirli bir saniye ve mesafe içerisinde bu gölgesine ışınlanabilir.

Bu yetenek Zed'in en değerli yeteneklerinden diyebilirim neden derseniz, Zed yakın bir karakter yani rakip uzaktan vurabilen bir şampiyon ise Zed bu yeteneğini kullanarak onun yanına ışınlanabilir.

Bu yeteneği kaçarken de kullanırsanız sizin için iyi olabilir peki kaçarken nasıl kullanmalıyız, mesela diyelim ki rakip Kırmızı Korkabuk'un oradaki çimende "Dönüş"
atıyorsunuz, ha oda ne rakip size doğru geliyor!

Acele etmeyin belki de çimene girmeden gider, baktınız gitmedi Ejder'in yuvasına W atıp kaçabilirsiniz.

Peki diyelim ki rakip Mavi Gözcü'nün oradasınız rakip geliyor çimene girin belki gider, gitmedi mi hiç sıkıntı değil Mavi Gözcü'nün bulunduğu yerin arka duvarına W atın
bekleyin hemen geçmeyin attıktan sonra çimene girin ki rakip sizi göremesin belki Totem vardır ama belki de yoktur böyle bir ihtimal de var, rakip şöyle düşünecek
gölgesine ışınlanmıştır ve bu sayede W attığınız yere gidebilir ve siz de rahatça "Dönüş" atabilirsiniz.

1536173709737.png
E Gölge Darbesi
- Bu yetenek hedefsiz yani E (Varsayılan) tuşuna bastığınız an bu yeteneği kullanırsınız ve bu yetenek animasyonu bozulabilen bir yetenek yani şöyle E'ye bastığınız da oluşan animasyona ihtiyacınız yok, böylelikle E'ye basıp direkt olarak normal saldırı yaparsanız çok daha fazla hasar verirsiniz.

1536173718653.png
R Ölüm İşareti
- Zed kısa bir süreliğine hedef alınmaz hale gelir ve rakip şampiyona atılır ve onu işaretler, işaretli rakip şampiyonlara Zed ne işaretli halde ne kadar çok vurursa o hasarın bir kısmı bu işaret sayesinde kendini tekrarlayacak. Yani şöyle diyelim bir rakip ile savaşacaksan ilk olarak R yeteneğini kullan.

Kombolar

W-E-Q bu yetenek rotasyonunu rakip hedefe yaparsanız çok hasar verirsiniz.

W yeteneğiniz yok ise ve rakip ile yakınsınız E-Normal Saldırı-Q veya Q-E-Normal Saldırı (E bastığınız sonrasında anında normal vuruş vurabilirsiniz)

Diyelim ki 2 kişi canları az ve W yeteneğiniz yok ama R yeteneğiniz var şöyle yapabilirsiniz 1'i ne R yeteneğiniz ile katledersiniz, diğer hedefinizi ise Q ile olabilir Sıçra atıp Normal Saldırı yapabilirsiniz.

Bir rakip şampiyonun canı az ve kule altına doğru kaçıyor onun yanında ise rakip destek var ondan sizi uzaklaştırıyor, Desteğe R yeteneği atıp W veya Sıçra ile diğer kaçan hedefi yakalar ve katledersiniz ama sonrasında neler olur bilemem.

R yeteneğini hep rakip katletmek için kullanmanıza gerek yok kaçmak için de kullanabilirsiniz, W yeteneğinizin 1-2 saniye bekleme süresi var bu süre geçmeden öleceğinizi tahmin ederseniz rakip şampiyona R atıp bu süre içinde hedef alınmaz halde olursunuz ve kolayca kaçabilirsiniz.

Belki daha çok kombo vardır ama benim aklıma şuan bu kadar geldi teşekkürler.

Son olarak Yetenek geliştirmeyi anlatacağım.

Şimdi genel olarak Zed'de Q-E-W olarak yapılıyor ama ben şöyle yapıyorum: Q-W-E nedeni ise şu bence W yeteneği E yeteneğinden daha yararlı hem bekleme süresi W yeteneğini geliştirirseniz daha kolay maç kazanacağınıza inanıyorum ama tabii ki E yeteneğini de geliştirebilirsiniz.​

avnnn

Genel Moderatör
Konular
271
Çok bilgilendirici bir rehber olmuş, emeğine sağlık.

Konular
35
Lol'e başlarsam buraya bakacağım. ;)

Konular
8
Gerçekten güzel bir rehber olmuş. Ellerine sağlık. :)