Yardım lazım.

Konular
12
Selam , bugün birşey sormam gerek mesela ben minecraft sunucusu açmayı öğrenmek istiyorum nerden öğrenebilirim , bildiğiniz bir öğretim video serisi varmıdır?
İyi forumlar !

Konular
34
"Sunucu açma" kısmı kendi başında oldukça basit bir işlem. Bir jar indirerek basit bir .bat dosyası oluşturarak kolayca kendi bilgisayarınız üzerinden sunucu açabilirsiniz. Bunun örnekleri için "minecraft localhost sunucu açma" olarak aratabilirsiniz. Localhost sunucuya sadece siz girebilirsiniz ancak portlu açarsanız, çok fazla oyuncuya yer vemrediğiniz sürece arkadaşlarınız ile birlikte oynayabilirsiniz. Bunun içinde aynı şekilde, "Portlu minecraft sunucu açma" yazarak aratabilirsiniz. Arkadaşlarınız ile oynamanın az önce anlattıklarımdan basit olan 2 yolundan biriside, Aternos. Aternos org üzerinden, kolay bir şekilde ücretsiz ve arkadaşlarınız ile oynayabileceğiniz bir sunucu açabilirsiniz. Diğer bir seçenek ise, Serverpro. Serverpro org üzerinden yine Aternosa benzeyen yöntemler ile sunucu açabilirsiniz ancak unutmayın. Tüm eklentileri yüklemekte sorun yaşayabilirsiniz ve düşük bellek sayıları ile sunucu açmış olursunuz. Bu yöntemlerin hepsi, arkadaşlarınız veya tek başınıza oynamanız için olan yöntemler. Bu sitelerden veya kendi bilgisayarınız üzerinden Public, yani herkese açık bir sunucu açmanız pek mümkün değildir.

Public bir sunucu açmak istiyor ve eklenti kurmak ve düzenlemek gibi bilgileri öğrenmek istiyorsanız, öncelikle kendi bilgisayarınız üzerinden localhost bir sunucu açmanızı ve spigotmc üzerinden bazı eklentileri kurarak, kurcalayarak yavaş yavaş öğrenmenizi tavsiye ederim. Karşılaştığınız sorunları forum sayfalarında arattığınızda ve çözümlerine ulaştığınızda ise bu konu üzerinde yavaş yavaş daha fazla bilgi sahibi olmaya başlarsınız. Eklentiler için daha fazla bilgi sahibi olmak için ise youtube üzerinde eklenti tanıtımları videoları izleyebilirsiniz. Mümkün ise ingilizce olan videolara göz atarsanız daha iyi olur. Dil bilginiz olmasa dahi bazı şeyleri çözdükten sonra kolayca anlayabilirsiniz. Eklenti düzenlemek ve kurmak en basit şeylerdir.

Ayrıca Public bir sunucu için, bir hosting firması araştırmanız gerekiyor. Bunlara örnek(tavsiye olarak algılamayın!): Batihost, Rabisu, Serverkurma gibi firmalar diyebiliriz. Dediğim gibi bu tavsiye değildir. Sadece örnek olarak söyledim, bir sunucu açmak isterseniz hosting firması araştırmak en son işlerinizden birisi olsun. Eklenti mantığını ve sunucu açmanın temelini söktükten sonra buna girişin.

Umarım açıklayıcı olmuştur, iyi forumlar. :)

• Beğen
Tepkiler: avnnn ve Dawend