Konular
225
oyuncularsehri.png

Selam! Şehrin sakinleri.
Bu konumuzda sizlere VALORANT'ın silahlarını tanıtacağım.
VALORANT'ın silahları diğer oyunlara göre bir hayli farklı bildiğiniz, duyduğunuz üzere.
VALORANT'ı henüz çıkartmamış arkadaşlar için bir bilgilendirme konusu gibi bir şey olacak bu konum.
Umarım konum size faydalı olur.
Screenshot_2.png

beyliksilahlar.png

class.png

Classic; Her iki takımında ana silahıdır. Oynayışına güveniyorsan bu silah tam olarak sana göre.
Silahta iki adet atış modu bulunmakta, birisi tekli atış modu bir diğeri ise üçlü atış modudur.

shorty.png

Shorty; Bu silah yakından oldukça etkilidir. Uzak mesafe atışlarında tercih edilmez. Silahın tek bir kötü yanı vardır oda 2 mermisi olmasıdır.
Bana soracak olursanız eğer; kullanmanızı önermem.

frenzy.png

Frenzy; Seri vuruşlu tekli silah diyebiliriz bu silah hakkında. Neden mi? Çünkü bu silahın normal bir taramalıdan farkı yok.
Yakın mesafede ciddi derecede karşı rakibe hasar veriyor. Kontrolü zor, sekmesi çok olan bir silahtır.

pnga.png

Ghost; Aimine güvenenlerin silahı diyebiliriz bu silah hakkında. Cs;Go oyuncuları bu silahı USP-S olarak bilir.
Kafaya tek mermi ile öldürür. Kontrol edilmesi rahat bir silahtır. Yüksek hasarlı ve susturuculu tercih edilir.

sheriff.png

Sheriff; En zor kullanılan tekli tabanca diyebiliriz bu silah için. Hem çok pahalı hem kullanması zor.
Atış hızı düşük bir silahtır fakat kafaya tek vuruşta karşı rakibi çok rahat bir şekilde öldürebilirsiniz.

hafifmakineliler.png

stinger.png

Stinger; Stinger, çok seri bir silahtır. Kısa bir süre içerisinde çok fazla mermi atma özelliğine sahiptir.
Sprey kontrolü bir yerden sonra zorlaşmaktadır. Rakibin kalkanı olsa da olmasa da kafaya tek atmaktadır.

Spectre; Kontrolü rahat bir silahtır. Uzun mesafeler için idealdir. Hasarı oldukça iyidir.
Scope özelliği merminin hızını biraz yavaşlatıyor.

Bucky; Her oyunun olmazsa olmazı pompalı tüfeklerden bir tanesi diyebiliriz.
İki adet atış modu vardır. Birisi dağılarak atıyor bir diğeri ise toplu bir şekilde aynı yöne atıyor.

Judge; Bu silahta aynı şekilde pompalı, fakat bu daha seri ateş etme özelliğine sahip.
Bu silahın kullanabilmeniz için iyice kavramanız gerekmektedir.
İlk oynayışta kötü oynamanız gayet doğaldır.

Bulldog; Dürbünlüyü açınca üçlü atış moduna geçen bu tüfek, aynı zamanda en ucuz tüfektir.
Atış hızı ve hasarı yüksek değildir. Performans olarak düşük bir silahtır.

Guardian; Pubg oyunundaki Mini-14 silahına benzer bir silahtır. Bu silah ile taramak mümkün değil.
Karşı rakibe iyi derecede hasar verebilirsiniz. Şahsen ben VALORANT'ı oynadığım zaman çoğunlukla bu silahı kullanıyorum.
Kafaya tek atan güzel bir silah.

Phantom; Mesafe arttıkça hasarı da düşüren bir silahtır. Kafaya tek atmaz.
Bana soracak olursanız bu silahı kullanmayınız. Çünkü karşı rakibin siz 20 canını götürene kadar o sizi çoktan yok eder.

Vandal; Bu silah ile isterseniz adamla aranızda 300 metre fark olsun, kafaya tek atma özelliğine sahip.
Hasarı en yüksek tüfek konumunda yer alıyor. Scope açtığınızda ateş hızı düşüyor fakat kullanımı kolaylaşıyor.

Marshal; Scout silahıyla çok benzer. Scope açmadan bu silahı çok rahat bir şekilde kullanabilirsiniz, neden mi?
Crosshair’iniz bu nişancıda kaybolmuyor.

Operator; Bu silahı da bir silaha benzetecek olursak eğer; bu silahı kesinlikle AWP'ye benzetirdim.
Mesafe ne kadar olursa olsun, gövdeye ve kafaya tek atıyor. Attığınız mermi karşı rakibin ayağına gelirse, kalkanı yok ise eğer, karşı rakibi öldürür.

Ares; Karakterinizi her ne kadar yavaşlatsa da, atış hızı çok seridir. Kontrolü çok zor bir silahtır.
Şarjöründe 50 adet mermi bulunmaktadır, savaşlarda sizi bir süre idare edecektir.

Odin; Şarjörü sizi çok rahat bir şekilde götürür, 100 mermilik bir şarjöre sahiptir.
Kontrolü en zor silahtır, yere eğilerek daha iyi bir kontrol sağlayabilirsiniz.

Son düzenleme:
Konular
69
Yararlı bir konu olmuş, eline sağlık. :)(y)

Konular
1
Arda ve VALORANT.. Çok iyi olmuş.

Konular
61
Ellerine sağlıkkk. Valorant'ı oynamadan öğreniyorum sayende ^^

• Beğen
Tepkiler: IlkerKuzey

avnnn

Genel Moderatör
Konular
271