Undertale

Konular
30
Öncelikle herkese merhabalar. O kadar rehber yazdımda inceleme mi yazmıyim diye düşündüm. O zaman başlayalım.

Undertale, oyuna ilk göz gezdirdiğimizde "Grafikler berbat!" , "Atari alırım daha iyi" gibi şeyler söyleyebilirsiniz. Ama önemli bir noktayıda unutmayın. Oyunu 1 kişi yaptı. Oyun bir Kickstarter projeseydi. Oyunun ilk Demo sürümü 2013 yılında Fangamer'da denendi. Oyun gayet beğenildi ve herkes bağış yapmaya başladı. İstenilen para 5.000 $'idi fakat 25.000 $ toplamayı başardılar.

Oyun 2,5 saat sürecekti fakat çıktığında 6 saate yakın bir oynanma süresi çıktı. Oyunun yapımcısı Toby Fox'un müzikle arası vardı. İşte bu yüzden oyunun müzikleri bu kadar popüler oldu. Oyunun piksel olması pek sıkıntı yaratmıyor. Çünkü oyundaki diyaloglar, savaşlar, duygusal anlar bizi içine çekiyor. Ayrıca Toby Fox eskiden Earthbound gibi oyunlarda düşmanlarla konuşmayı çok severdi. İşte bu yüzden Undertale'da düşmanlarımızla arkadaş olabiliyor ve konuşabiliyorduk.

Oyunların eleştirildiği sitelerde bile 90-99 arası puanlar alan Undertale benim için mükemmel bir şaheser.

• Beğen
Tepkiler: NezihEge

avnnn

Genel Moderatör
Konular
271
Oyunu oynamayan herkese cidden tavsiye ediyorum. En az 7 - 8 Kere bitirmişimdir. Bazı modlar yükleyerek daha da iyi bir oynayış yapabilirsiniz. :3