Undertale Gizemleri

Konular
12

Toby Fox’un Eseri Undertale Gizemleri​

Bildiğiniz üzere son yıllarda indie oyunlar büyük patlama yaşadı. To The Moon, Hollow Knight, Katana Zero, Cuphead büyük yankı uyandıran oyunlara güzel birer örnek. Lakin bir oyun var ki; indie oyun seveni sevmeyeni, “Pixel oyun ne ya?” diyip 3A oyunlara abananları bile etkilemeyi başarmış bir oyun, kendisi: Undertale. Undertale Gizemleri

Bakın oyunlarla alakanız sadece oynamak kadarsa ve oyun geliştirmek istiyorsanız Toby Fox abimiz tam da örnek alınabilecek bir kişilik. Karakter modellemelerinden tut oyun müziklerine kadar oyunun her detayını neredeyse, neredeyse diyorum çünkü yardım aldığı noktalar var, kendi başına yapmıştır. Bunca şeyin yanı sıra oyuna easter egg koymayı da ihmal etmemiş olacak ki ben bu yazıyı yazıyorum. Şimdi lafı daha fazla uzatmadan easter egglere geçelim.

Undertale Gizemleri – Bırak Peşimi Kötü Çiçek!​

Flowey

Oyunu oynamadıysanız dışardan çok masum görünür size. Aman sakın kanmayın o sevgi pıtırcığı hallerine. Kendisi karaktersizdir, acımasızdır, haindir… Vaktim olsa da rahat rahat sövsem sana. Yaptıkları yetmezmiş gibi bir de oyun boyunca bizi takip ediyor. Evet belki oynarken bunu fark etmediniz. Vallaha ne yalan söyleyeyim, ben de görmedim. Eğer oyunu bitirdiyseniz ve bu easter eggi göremediğiniz için üzgünseniz üzülmenize gerek yok. Oyunun hemen başınad Toriel size telefon verdikten sonra geriye doğru yürürseniz yarım saniye olmak koşuluyla Flowey’i görebilirsiniz.

Undertale

İşten Kaytarmak mı Yoksa Yaratıcılık mı?​

Oyunun müziklerini ve seslerini Toby Fox’un yaptığından bahsetmiştim. Sıradaki easter eggimiz ise bunlarla alakalı. Oyundaki bazı müzik veya ortam sesleriyle oynadığımızda farklı müzikleri veya ortam seslerini elde edebiliyoruz. Sizce bu Toby Fox’un müzisyen yanını ve yaratıcılığını kullandığı bir easter egg mi, yoksa tamamen kolaya kaçmak mı?

Undertale Gizemleri – Troll Canavar Sans’ın Odası​

Sans

Bu arkadaşa eğer kötü sonda denk gelmediyseniz hiçbir probleminiz yoktur kendisiyle. Oyun boyunca içine giremediğimiz, kapısının kitli olduğu bir odaya sahiptir kendisi. Eğer olur da odasına girmek isterseniz, yapmanız gereken şey çok basit: İyi sona doğru giderken Taht Odası’na doğru her yer altın kaplı bir koridor var bildin mi? Hah işte orada Sans çıkıyor karşına ve konuşma esnasında zaman yolculuğundan bahsedip sana bir parola veriyor. Bundan sonrasında yapman gereken şey zaman Sans’a zaman yolcusu olduğunu kanıtlaman. Bunu yapmak için de oyunu kapatıp açman yeterli. Bunu yaptığında Sans ile aynı yerde konuş ve sana odasının anahtarını versin. İçeri girdiğinde ise sadece karanlık bir yerde yürüyeceksin. Bir müddet sonra da Papyrus içeri girip ışığı açacak ve sana “Neden karanlıkta koşu bandına biniyorsun” tarzında bir soru soracak. Ondan sonra odayı gezebilirsin ama pek bir şey bekleme. Odada çöplerden oluşmuş bir hortum, dağınık yatak ve bol bol çorap var. Ama eğer çekmeceyi açarsan evin arkasındaki Laboratuvarın kapsını açan anahtarı bulabilirsin.

Undertale Gizemleri – Toby Fox’un Odası​

Toby Fox'un odası

Oyunu eğer iyi sonda bitirirseniz ve credit kısmında çıkan isimlerin hiçbirine değmemeyi başarırsanız Karaltan’da bulunan ve oyun boyu açılmayan o kapıyı açabilirsiniz. İçeri girdiğinizde karşılaşacağınız manzara tam olarak bu. Eğer sol üstteki siyah kitap benzeri şeyle etkileşime geçerseniz “Köpek havlayarak kazara oyun programladı. Hmm.. fena görünmüyor.” yazmaktadır. Odada bulunan köpek Toby Fox’u temsil etmektedir ve sağdaki soldaki objelerle etkileşime geçtiğinizde köpeğin yaptığını söylediği şeylerin hepsi Toby Fox’a aittir.

Undertale Gizemleri – Karaltan’ın Bossu: Glyde​

Glyde

Toby Fox’un odasının kapısının hemen önünde, sabrınızın yettiği kadar beklerseniz eğer bu bossla karşılaşabilirsiniz. Ama hala şüphelerim var. Hangisi daha zor, bossla karşılaşmak mı yoksa onu yenmek mi?

Konu Alıntıdır: https://weblenow.com/undertale-gizemleri/

https://weblenow.com/zevkle-oynayabileceginiz-hikayeli-oyunlar/