Ücretsiz Olarak Kullanabileceğimiz En İyi Antivirüs Programları

Oyuncular Şehri
Katılım
23 Kas 2022
Konular
9
Mesajlar
11
Tepki puanı
11
Puanları
160

1.Avast Free Antivirüs Programı

Uzun zamandır bilgisayarlarımızın baş köşesinde yer edinmiş Avira Free Anntivirüs, ücretsiz sürümü, hafif, oldukça hızlı ve ücretsiz olmasıyla dikkat çekiyor. Avire Free Antivirüs yazılımı, anti zararlı koruma kullanımı ile bilgisayarda şüpheli olarak gördüğü her hareketi online olarak inceler ve ona göre bir koruma kalkanı oluşturmaktadır. Wi-fi ağında olan zayıf notları bularak takibe almaktadır. Anti Free Antivirüs yazılımında olta saldırıdan korunmada ve spam filtreleri için ücretli sürüme sahip olmak bilgisayarını koruma kalkanını güçlendirecektir.

2.AVG Antivirüs Free

Bellek kullanımı bir önceki sürüme göre bir hayli az olan AVG Antivirüs Programı, sahte olan antivirüs programlarını tanıma özelliklerine sahiptir. AVG AntiVirus Free bulut bilişim ve topluluk koruma ağı ile beslenen düzenli güncellemelerle yeni tehditlere karşı yüksek derece koruma sağlamaktadır.

Koruma kalkanı özelliği olan AVG Antivirüs, tehlikelere karşı anti-software özelliği, e-posta tarayıcı özelliği, güvenlik eklentileri olan, otomatik tarama ve testler gibi seçenekler ile en üst düzey korumayı ücretsiz olarak kullanıcılara sunmaktadır. Bilgisayarın performansını etkileyecek hiçbir yavaşlamaya sebep olmadan verimli bir olarak çalışmaktadır. AVG Antivirüs’te göze çarpan özellikleri ise,

 • Ödüllü virüs temizleme ve önleme sisteminin olması
 • Daha hızlı ve akıllı taramayı gerçekleştirmesi
 • Gelişmiş gizlilik denetimlerinin olması
 • Virüs, tehdit ve zararlı yazılımları tespit ederek durdurması
 • Güvenli olmayan bağlantıları ve dosyaları durdurması
 • Ücretsiz mobil koruma özelliğinin olması
 • Casusluğu ve veri hırsızlığını önlemesi
 • Silinen dosyalarından hiçbir iz bırakmadan çalışması
 • Gizli dosyalarınızın güvende kalmasına yardımcı olması
 • Bilgisayarın hızlı çalışmasına yardımcı olması
 • Kolay uygulanabilir tavsiye ve uyarılarda bulunması ile dikkat çekmektedir.

DİĞER PROGRAMLAR​

3.Avira Free Antivirüs Programı

Avira Free Antivirus, bilgisayarın virüslere, truva atlarına, kimlik hırsızlarına, solucanlara, zararlı yazılımlara ve çok daha fazlasına karşı güvenlik oluşturarak bilgisayarı koruma altına alan olan güçlü ve ücretsiz erişimi sağlayan bir antivirüs programıdır. Temel özellikleri,

 • Gerçek zamanlı koruma sağlaması
 • E-posta ve web güvenliği koruması
 • Zararlı yazılımları ve aktiviteleri engelleyerek PC’yi güvenlik altına alması
 • Reklam ve casus yazılımlara karşı etkin koruma
 • Tek tıklamayla virüs temizleme özelliği
 • Kolay kurulum ve pratik kullanım
 • Kullanıcı dostu şık ve modern arayüz ve Türkçe kullanımı olması
 • Tabiki de ücretsiz olarak indirilme özelliği dikkat çekmektedir.

4.Bitdefender Antivirus Free Edition

Her türlü koruma işlemini otomatik olarak gerçekleştiren ve Bitdefender Antivirüs Free Edition, efektif sistem kontrollerine sahip, arka planda çalışan uygulamaları her daim kontrol ederek şüpheli olan durumlarda uygulamaları kilitleyen ücretsiz bir programdır. Tüm ayarları otomatik olarak yaparak, ekstra bir ayara gerek duymamaktadır. Rootkitlere karşı durabilen bir anti-rootkit yeteneği ile erişim ağları üzerinden veri sızdıran kötücül yazılımları engellemesi sayesinde kişisel bilgileri ve üstüm güvenlik önlemleri ile korumaktadır.

5.Baidu Free Antivirus

Birden fazla arama motoruna sahip bir antivirüs olarak karşımıza çıkan Baidu Antivirüs yazılımı, bulut bilişim programı sayesinde eriştiği tüm virüsleri anında yok etmektedir ve virüs tanıma moturuna sahip güvenliği arttıran alternatif uygulamalara sahiptir. Baidu, oldukça küçük bir yer kaplayarak, minimum sistem yükü oluşturmaktadır.

6.Comodo Free Antivirus

Comodo free antivirüs programı bilgisayarda sürekli koruma sağlayarak olası virüslere karşı koruyarak temizleme işlemi gerçekleştirmektedir. En önemli özellikleri ise:

 • Aktif akıllı koruma sayesinde karşılaştığı zararlı tüm içerikleri durdurur
 • Düzenli olarak virüs güncellemeleri yapmaktadır.
 • Sahip olduğu defans sistemi sayesinde tam güvenlik sağlamaktadır.
 • Tabiki de ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

7.CHOMAR Antivirüs Programı

Pc ve ve android kullanıcıların hizmetine açılmış yüzde yüz yerli, Türkçe olan bir programdır.

Bilgisayarı, virüslere, zararlı yazılımlara, trojanlaraveya e-posta üzerinden gelen diğer online tehditlere karşı, sistemi yavaşlaşmaksızın koruma sağlamaktadır. Bilgisayardaki yalnızca riskli dosyaları tespit ederek güvenlik altına alır. Böylelikle kötü niyetli girişlere, siber saldırıları engellemektedir.

Chomar, proaktif koruma sağlayarak, bilgisayardan sildiğimizi zannettiğimiz işlemleri veri kurtarma programıyla geri getirerek, önemli dosyaları güvenli olarak silme aracını sunmaktadır.

8.Kaspersky Free Antivirüs Programı

Sistem kaynaklarını tüketmeden,sorunsuzca çalışan bir programdır. Kişisel verileri saklayarak, gelen tehlikelere karşı koruma altına almaktadır. Diğer güvenlik ürünlerine oranla çok daha hızlı çalışmaktadır. Kaspersky Free Windows Xp’den Windows 10’a tüm sistemlerde hızlı güvenlik kontrolünü sağlamaktadır.

9.Panda Free Antivirüs Programı

Geçmiş zamanlarda Panda Cloud Antivirüs olarak varlığını sürdürmüş olan güvenlik yazılım programı, artık Panda Free Antivirus adı ile en son güvenlik tehditlerine karşı bilgisayarınızı koruyabilmektedir. Bilgisayardaki tüm sabit disklerivirüs taramasından geçirerek ortaya çıkan virüsleri karantinaya alarak, dosyaları ortadan kaldırabilirsiniz. Virüsleri engelleyerek diskleri koruma altına almaktadır. Bilgisayara bulaşan virüsleri etkisiz hale getirerek dosyaların silinmesini engelleyen kurtarma kiti bulunmaktadır. İşlem izleme özelliği ile bilgisayarda gerçekleşen bütün işlemleri takipleri etmektedir.

10.360 İnternet Security Free

Bilgisayarı geniş bir alanda koruyarak, kötü amaçlı yazılımları sistemden uzak tutmaktadır. Çoklu arama motoru sayesinde gerçek zamanlı olarak sürekli bilgisayarı taramaktadır. Bilgisayara izinsiz erişimleri engeller ve tehditleri yayılmadan anında yok etmektedir.

Programın ara yüzü oldukça sade, rahat ve kullanışlı olarak tasarlanmıştır. Virüsleri hızlı olarak algılar ve siler. Güvenlikli internet dolaşımı sayesinde, çevrimiçi gizliliğinizi koruması sağlayarak gerçek zamanlı bir kalkan görevi görmektedir.
 
 • Beğen
Tepkiler: Dolica