TERA

avnnn

Genel Moderatör
Konular
271

TERA Hakkında

TERA Online olarak da bilinen TERA, Bluehole Studio tarafından geliştirilen çok oyunculu bir çevrimiçi rol yapma oyunudur. Oyun 25 Ocak 2011'de Güney Kore'de, 1 Mayıs 2012'de Kuzey Amerika'da ve 3 Mayıs 2012'de Avrupa'da yayınlandı ve lansman tarihlerinden önce kapalı ve açık beta testleri yapıldı.

Tera, online ve ücretsiz bir MMORPG oyunudur. Oyunun dünya hikayesine göre, TERA evreni Arun ve Share adlı sonsuz güçteki iki TİTAN'ın uyumasıyla oluşmuştur. Uyudukları yer kıtaları, ve rüyaları bu kıtalarda ki yaşamı hayata geçirmiştir. Bizlerin TERA oynarken seçtiği karakterler de Arun ve Shara'nın düşlerindendir.

TERA'nın en büyüleyici yanlarından olan aksiyonları ve savaşlarıdır. Bundan önce görülen MMORPG oyunları hikaye, grafik, harita gibi etkenlere önem veriren. TERA tüm bunları bizlere verip üstüne birde aksiyon dolu bir oynanış veriyor. Oyun boyunca durmadan hareket etmemiz, hem PVP hem de PVE bölümlerinde milisaniyelerde reaksiyon vermemizi gerektirmektedir ve her hassas hareketimiz kaybımızı veya kazancımızı sağlıyor. Uzaktan vuran bir nişancı oynuyorsak durmadan kaçıp bir pozisyon almamız gerekiyor ki düşmanlar bize yetişemesin, bizlerin yanına yaklaşmasın. Ancak bir tank oynuyorsak düşmanlarımızın yanlarına yaklaşıp, onları yakalayıp umutlarını ellerinden almaya çalışıyoruz.

Aksiyon dolu PVP ve PV3 bölümleri olmasına rağmen TERA çok fazlasıyla görev içermektedir, bu görevler seviyelerimizi hemen atlatmaya yarasa da bazen sıkıcı ve boğucu olabiliyor, neyse ki TERA'da bir çok farklı görev bulunmakta ve 20. seviyeden sonra zindanlara grup halinde girip nefes kesici savaş ve aksiyonlara katılabiliyoruz.

TERA TRAILER VIDEO

OYUN-İÇİ GÖRSELLER

1610399436224.png

1610399454720.png

1610399470481.png

Konular
0
Güzel bir oyun ama grafikleri biraz eski kalmış.

Konular
35
Güzel bir oyuna benziyor ve Ywal'a katılıyorum.

avnnn

Genel Moderatör
Konular
271
Konular
35
Yorumlarınız için teşekkür ederim, galiba daha önce hiç MMORPG oynamadığınızı varsayıyorum. Neredeyse tüm MMORPG oyunlarının grafikleri buna benzer. MMORPG'den grafik konusunda fazla bir şey beklemeyin, önemli olan aksiyon ve oynanış.
Evet farkındayım, çok önceden Metin 2 gibi oyunları oynardım.

Konular
0
Yorumlarınız için teşekkür ederim, galiba daha önce hiç MMORPG oynamadığınızı varsayıyorum. Neredeyse tüm MMORPG oyunlarının grafikleri buna benzer. MMORPG'den grafik konusunda fazla bir şey beklemeyin, önemli olan aksiyon ve oynanış.
Evet. Hiç oynamadım MMORPG, bilmiyordum.

Konular
41
Bu oyuna sanırım sistem gereksinimlerim yetmiyor ama gayet güzel bir oyuna benziyor.