Teamfight Tactics | İşinize Yarayacak Küçük Taktikler

Konular
1
1597797940228.png

Merhaba!

Bir League Of Legends oyuncusu olarak ilk konumda yer almasını istediğim için TFT ile ilgili bir konuyla başlamak istedim. TFT tıpkı satranç oyunu gibi doğru yerde, doğru zamanda, doğru eşyaları vererek, tamamen sizin yaptığınız küçük oyunlarla kazandığınız bir zeka oyunu. Tabiii şanslı olmakta gerek.

1- Faiz'ini Doğru Kullan
Oynadığın comp'a bağlı olarak değişen bu taktik 50 gold'un üzerinde oynaman senin için yararlı olabileceğini anlatmak isterim. Her 50 gold'un üzerinde geçirdiğin bir round seni diğer oyuncuların üstüne atar, daha avantajlı olmanı sağlar. Bu yüzden fazla para harcamamaya çalış.

2- Comp'unu Erken Seçme, Gerekeni Yap
Gelen şampiyonları tahtana al ilk safhalarda çok yararlı olabileceğini unutma çünkü ileride neyin olacağını bilemessin. Belkide aldığın 1 Graves şampiyonu ileride 2 adet daha gelip 2. seviye bir Graves ile başlaman seni çok büyük bir adım atmanı sağlayabilir.

3- Rakiplerini İyi Tanı
Rakiplerini sürekli izlemelisin çünkü belkide senin gideceğin comp'u başkası gidiyor olabilir veya seni blocklamak isteyebilir. Hatta rakiplerin hangi comp'u gittiğini tahmin edip ona göre davran ve onu alt et!

Şimdilik 3 küçük taktikle bu konuyu burada bitiriyorum bir sonraki konuda görüşmek üzere!

Konular
225
Bilgilendirici bir konu olduğunu düşünüyorum, aynı şekilde devam. 😊

• Beğen
Tepkiler: mrdark
Konular
61
Nefret ettiğim riot oyunu. Yetenek gerektiyor mu? Hayır. Şans işi mi? Evet.
Şans bende var mı? Yok.
Oynama nedenim de yok. Yine de ellerine sağlık konu için, haklılık payı var. Yine de şans oyunu.

Konular
1
birgün Q tuşum olunca bu taktikleri gözden geçireceğim
Yararlı konu +1

Konular
71
Eline sağlık güzel yazı...