Survival Titanyum Yeni Meslek: Casus Meslek Önerisi

Konular
19
Survival Titanyum'da casus denildiğinde aklınıza hemen biten claimler ve bu claimler de çıkan savaşlar geliyor. Bu casus sistemine ek olarak birde Casus mesleği oyuna eklenseydi nasıl olurdu hiç düşündünüz mü? Ben düşündüm ve Casus Mesleğini geliştirdim. Bu mesleğin oyuncuya kattığı bir çok yetenek var. Bu yeteneklerden birine örnek vermek gerekirse; Casus mesleğinde 25. seviyeye gelindiğinde artık biten claimlerde ekipçe hareket eden ve size saldıranlardan korunabileceksiniz. Çünkü casus mesleğinde 25. seviye ile birlikte kendiliğinden süresi biterek, patlayan claimlerde claim süresi bitti mesajı çıktığı anda siz biten claim sınırları içinde iseniz, casus mesleğiniz sayesinde 1 dakikalık ölümsüzlük veriliyor. Bu 1 dakika içinde casus mesleği 25'den düşük olan herkes birbirini yerken, siz 1 dakika boyunca kimse size dokunamadan ganimetleri toplayabileceksiniz hemde size arka çıkacak bir takıma ihtiyaç duymaksızın. Yalnızca yapmanız gereken biten bir claim bulup, claim patladığı an claim sınırları içinde bulunmanız. Bu şartı sağlayarak 25. seviyede gelen bu yeteneği kullanarak biten claimlerde diğer oyunculardan hep 1-0 önde olacaksınız.
Bu casus meslek yeteneklerini belirlerken çok kafa patlattığımı söyleyebilirim. Her türlü ihmal ve kötü niyetli kullanımı hesaba katarak bu meslek yeteneklerini belirledim. Mesala el ile patlatılan claimlerde ölümsüzlük vermiyor süresi doğal olarak biten claimlerde claim süresi bitti yazısı çıktığı an bu koruma veriliyor. Ayrıca 1 dakika ölümsüzlük hakkına sahip bir oyuncu birine saldırırsa koruması kalkıyor bu yeteneği kötüye kullanamıyor.
Neyse lafı çok uzatmadan detaylara geçmek istiyorum. Keyifli okumalar :)

Muhtemel Casus Meslek Görevleri:
- X türü bioma git, bioma ulaşınca x türünde, x sayıda blok koy
- Işınlanma komutlarını veyahut claim taşı ışınlan komutlarını kullanmadan x dünyasında x koordinatına koş. Görevi alınca birine ışınlanırsan, ya da claim taşına ışınlanırsan görev iptal olur!
- X dünyada x sayısı kadar bölgeden oluşan bir claim satın al
- X dünyası için casustan koordinat hizmeti satın al
- Süresi doğal olarak, kendiliğinden bitecek olan herhangi bir claimin, taşı patlarken claim sınırları içerisinde bulun. Patlama mesajı çıktığı anda claim içinde olmanız yeterli. Oyuncu eli ile patlatılan claimler kapsamdışıdır.

Casus Meslek Yetenekleri:
15. seviye: Casustan koordinat satın alışlarda %25 şans ile %50 indirim uygulanır.
25. seviye: Süresi kendiliğinden biten claimlerde patlama mesajı çıktığı an o patlayan claimin sınırları içindeysen sana 1 dakika ölümsüzlük verir. Kimse sana vuramaz ve savaş haline sokamaz ancak birine saldırırsan bu özelliği kaybedersin. (Oyuncu eli ile patlatılan claimler kapsamdışıdır süresi biterek kendiliğinden patlayan claimlerde bu yetenek çalışır)
35. seviye: %10 şans ile süresi kendiliğinden biten claimlerin chat mesajının sonunda
[Claime Işınlan] komutunu görürsünüz. Bu tür claime ışınlan yazıları casus mesleği her 35. seviye ve üstü oyuncuya çıkmaz. Herkesin şansına göre farklı farklı claimler de çıkar. Casus mesleğinde 35. seviye ve üzeri olan oyuncu bu ışınlan yazısına tıklayınca claim taşının patladığı noktaya ışınlanır. Bu komut chate düştükten 10 dakika içerisinde tek seferlik kullanılabilir ve ışınlanma komutları her bir claim için ayrı ayrıdır. Yani 10 dakika içinde patlayan 2 farklı claim ışınlan yazısı çıkan her 2 claime de bir seferlik gidebilirsiniz.
45. seviye: Dünya'dan limana giderken kullanılan /spawn komutu ile /tpa kabul etme /tpa ışınlanma komutlarında bekleme süreniz 10 saniyeden 5 saniyeye düşer. Tpa isteği gönderenleri 5 saniye içinde yanınıza çekebilirsiniz. Birine tpa atınca da kabul eden oyuncu sizi 5 saniye içinde yanına çekebilir. (Arenaya ışınlanma, zindan oda başlatma süresi, nether /tpa /spawn, pandora da spawn süreleri ve ticaret sürelerinde süre değişmez aynıdır)

Konu hakkında hazırladığım tanıtım afişi:
Afis.jpg

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Diezombie92