Survival Titanyum Gelişmiş (ihale-/market karışımı) SMARKET Önerisi

Konular
24
Survival Titanyumda tüccar, ihale ve ticaret sistemi var ancak bazı alışveriş konularında yetmiyor. Ayrıca ihale 2bin oyuncuya cevap veremiyor. İtem satabilmek yoğunluktan dolayı 10-20dk'ları bulabiliyor. Ben bu sorunların çok minimal olacağı yeni tarz bir market sistemi düşündüm, sizlerle paylaşmak istiyorum. İhale, tüccar, ticaret gibi yeni bir oyun içi alışverişi sistemi . Ve ayrıca ihale gibi olmayacağı için her türlü item satılabilecek. İhaleden farkı bir den fazla tür itemin kolayca oyuncuya ayrılmış özel tek ekrandan görülüp satılabilmesi - Tüccar yada ihalede karşılığı olmayıp eklenemeyen tüm itemlerin smarket ile satılabilmesi bu sistemin farklılıkları. Bu SMarket sistemi biraz eski survival birazda titanyum ihalesinin karışımı diyebilirim. SMarket adını verdiğim market sistemini umarım beğenirsiniz. :)

İşleyiş mantığı ve Genel Bilgiler:
1-)Eski survival'de /market nick ile oyuncu oyunda yokken bile 7/24 açık şekilde marketine girebiliyorduk. Bu market sisteminde sadece satıcı marketini başlatmış durumda ise komut (/smarket nick) ve yahut /smarket komutunda "oyuncu marketleri kısmında", isim yazan kafaya tıklayarak oyuncuların açtığı marketlere giriş yapılabilecek.
2-) Oyuncu marketleri ihaleden farklı şekilde kafa yada sandık biçiminde üzerinde isimleri yazılı gösterilecek. Bu oyuncu marketleri /smarket ana komutu ile açılan menüde "Açık Marketler" kısmında yer alacak. Ayrıca buna gerek kalmadan hızlı market göz atma kısayolu /smarket oyuncunicki ile market açık ise uzaktan hızlı erişim sağlanmış olacak.
2-1.) Oyuncuların marketini temsil eden kafa veya sandığın üstünde ihaleden farklı olarak süre ve isim, id dışında market'de toplam kaç item bulunduğu market'deki itemlerin toplam kaç kinas tuttuğu gibi bilgilerde yer alacak. Örnek oyuncu market etiketi Sonoyuncu - ID, süre - item sayısı - market değeri. Bu market değeri gereksiz gelebilir ancak insanların bu değere bakarak her markete tek tek girmeden market'lerde satılan eşyaların değer sınıfını belirlemelerini kolaylaştırır. Spawneri olan marketlerin değeri milyonlarla ölçülerken blok-kazma gibi sıradan item satanlar 200k-300k gibi fiyatlarda kalır böylece daha kolay göze çarpar. Market değeri hem alıcı hemde satıcıya yarar sağlayacaktır.
3-) Oyuncu market slotu en az 11. Maksimum 66 slot kapasiteli olabilecek.
4-) Oyuncuların market slotlarını yükseltebileceği ayar /menu'de veya /smarket komut menüsündeki bir alanda yerini alacak.
5-) Normal oyuncular 22. slot'a kadar kinas ile Vip oyuncular mevcut vip kriterlerine göre maksimum slot olan 66. slota kadar kinas veya sc ile yükseltme yapabilecek.
5.1-) Yükseltme bir defaya mahsus olacak yapılan yükseltme kalıcı olarak kalacak.
6-)Eski survival'de olduğu gibi markete eşyayı tek tek slot numarası belirterek ekleme yerine direk ihale eşya ekleme tarzında itemi ele alarak /smarket ekle kinas ile kolay item ekleme sistemi olacak.
6.1-) Eklenilen item /smarket ana komut ekranında yer alan "Marketim" kısmına yollanacak. Buradan görünüş ve fiyat bilgileri kontrol edebilecek.
6.2-) Eklenilen itemin cinsi - idsi - aynı ihale gibi itemin üstünde yazıcak. Ek olarak itemin eklendiği tarih'de saatiyle birlikte yazabilir.
7-) Sistem ihale gibi eş zamanlı olarak tüm dünyalardan erişime açık olacak.
:cool: Her başlatılan market'in süresi ihalede olduğu 10 dakika olarak belirlenmiştir.
9-) İhalede olduğu gibi Market geçmişi bundada olabilir veya olmayabilir ben fazla karışmasın diye yazmak istemedim çünkü bu sistem ihaleden epey farklı oyuncuların kafalarına tıklayarak marketleri açıyoruz.
10-) Oyuncu smarket aracılığıyla oyuncu marketinden item alırken onaylansın mı ekranı sorulsun.

Diğer Kapsamlı Bilgiler:

1] /smarket ekle kinas ile markete eklenen itemler, veya market'de başlatılıp süresi bitince alınmayan itemler süresiz olarak siz iptal etmedikce veya oyuncular tarafından alınmadığı sürece /smarket ekranında "Marketim" kısmında yer alır. Size kalan /smarket baslat komutu ile daha önce eklediğiniz itemlerin bulunduğu marketinizi her hangi bir item deposundan alıp tekrar, tekrar fiyat girişi yapmadan kolayca başlatmak. < Tabi eşyalarınızın bir kısmı alındıysa itemlerinizin sıraları değişecektir. Ufak hatırlatma çok uzun süre alınmayan ancak piyasa değeri artan eşyalarınızı kontrol ediniz fiyatı güncelleyerek yeni piyasa fiyatına ekleyin aksi takdirde eski piyasadan ucuza gidebilir.!

2] Sadece SMarket başlatılınca uzaktan hızlı erişim komutu /smarket nick kullanılabilir. Market başlamamışsa ulaşmaya çalışan oyuncunun chat ekranında böyle bir market bulunamadı yazar.

3] Market'den eşya iptal etme; Sadece marketi başlatmadan önce "Marketim" panelinden eşya iptali yapılabilir. Market başlayınca Marketim paneli sadece var olan marketinizdeki itemleri gösterir iptal'e izin vermez!

4] Başlatılan marketin, eşya iptali yapılamayacağından koyduğunuz itemlerin fiyatlarına /smarket menüsü üzerinde yer alan Marketim kısmına girerek göz geçiriniz. Daha sonra marketinizi başlatınız.

5] Market başlatmış olmanız diğer marketlerden alışveriş yapabilmenize engel değildir. Rahatlıkla alışverişlerinize devam edebilirsiniz.

Son olarak Komutlar;

Ana komut: /smarket
Market eşya ekleme komutu: /smarket ekle kinas
Marketi başlatma komutu: /smarket baslat & /smarket başlat

Ana komut /smarket ile "oyuncu marketlerini", "alınan item deposunu", - "satılan itemlerden gelen kinas deposunu", market'e koyduğumuz eşyaları görüp, başlatmadan iptal edebilmemizede olanak sağlayan "Marketim" ekranı ile birlikte toplam 4 bölüm yer alacak.

SMarket önerim bu kadardı.

Konular
0
Harika bir yardımcı konu olmuş bro. Eline emeğine sağlık, önerilerini dikkate alacağım.

• Beğen
Tepkiler: HeFi