Skript NotePad++ Karanlık Tema [Link + Kurulum]

Konular
12
Evet gene ben geldim :)
Bu konuda size NotePad++ için yapılmış olan Skript karanlık temasını nasıl kuracağınızı göstereceğim.
Not: Tema'da bazı bana ait düzenlemeler vardır. Kendiniz isterseniz değiştirebilirsiniz.

Nasıl gözüktüğünü merak ediyorsunuzdur diye düşünüyorum, Aşağıdaki fotoğraflar yeterli olmaz ise indirip deneyebilirsiniz.

YD3Emz.png

dP4NpL.png

Gelelim kuruluma, Önce dosyalarımızı indirelim.

Dosya.tc(Direkt Link): TIKLA
VirüsTotal: TIKLA

Adım adım anlatacağım.

1) NotePad++ uygulamasını açıyoruz.
2) Yukardaki menüden (Dosya düzenle ara v.s olan menüden) Ayarlar diyoruz.
3) Aşağıya doğru açılan yerden de Stil Yapılandırıcı'yı seçiyoruz.
4) Tema seç: Default (stylers.xml) kısmına tıklayıp Obsidian'ı seçiyoruz.
5) Kaydet & Kapat diyoruz.
6) Sonrasın da yine aynı Yukardaki menüden Bu sefer Diller diyoruz. ardından Dil Tanımla diyoruz.
7) Sonrasında İçe Aktar'a basın.
8) Bizden dosya seçmemizi isteyecek. İndirdiğiniz Skript.xml dosyasını seçin, sonrasında Import Successful uyarısına Tamam diyin.
9) İşlemimiz bitti. NotePad++'teki tüm çalışmalarınızı kapatın, Sonrasında NotePad++'ı kapatıp yeniden açın.
10) Başarılı, artık .SK uzantılı tüm dosyalarda bu stil aktif olacak. Ek olarak .SK uzantılı olmayan dosyalar da kullanmak için yukardaki Menüden Diller kısmından Skript'i seçebilirsiniz.

Konuyu okuduğunuz için teşekkürler. Tema bana ait değildir.

İYİ FORUMLAR ŞEHRİN SAKİNLERİ.

• Beğen
Tepkiler: Rospia
Konular
5
Notepad++ dan skript yazan insan varmı gerçekten? Microsoft Visual Studio Code'un kendi skript desteği varken, kendi tema seçenekleri varken Notepad++ kullanmak eskide kalmak demektir. MVSC'de Skript için yazılmış tüm eventlerin otomatik doldurma seçenekleri var. Ayrıca tema seçenekleride çok daha zengin.

• Beğen
Tepkiler: Lucida

avnnn

Genel Moderatör
Konular
271
Bilgilendirici bir konu olmuş ellerine sağlık. :3

• Beğen
Konular
12
Notepad++ dan skript yazan insan varmı gerçekten? Microsoft Visual Studio Code'un kendi skript desteği varken, kendi tema seçenekleri varken Notepad++ kullanmak eskide kalmak demektir. MVSC'de Skript için yazılmış tüm eventlerin otomatik doldurma seçenekleri var. Ayrıca tema seçenekleride çok daha zengin.
Bazi arkadaslarin belki bilgisayarlari mvsc kaldirmiyo olabilir kaldirmayanda vardir eminimki onlar icin ben isine gelen kullansin diye yaptkm bu konuyu kullanan kulansin kullanmayan yorum yapmasin sizzin gibi

Konular
225
Tercih meselesi :)

Konular
0
VDS kullanıyorum.Microsoft Visual Code'u açmıyor.Kendi masaüstümden yapıp VDS'ye atmakta zor geliyor.Notepad++ candır <3

• Beğen
Konular
15
Güzel eklenti ve nasıl yapıldığını göstermissin ellerine sağlık.

• Beğen
Konular
1
İndirdim sorunsuz çalışıyor. Ve küçük bir bilgi dosya.tc nin kendisi vürüslü sitede bitcoin madenci çerezi var.