Riot Games'in Yeni League Of Legends MMORPG Projesi Açıklamaları

Oyuncular Şehri

ErenSB

Elmas Üye
Katılım
1 Haz 2020
Konular
34
Mesajlar
115
Tepki puanı
127
Puanları
2,910
k598n33.jpg

Riot Games'in Yeni League Of Legends MMORPG Projesi Açıklamaları

Hatırlarsanız Riot Games, League Of Legends evreninin 10. yıl kutlamalarını yaparken yeni bir MMO oyunu duyurmuştu. Bu duyuru çok fazla konuşulmuş ve herkesin gündeminde yer almıştı fakat geliştiricilerin, oyun "asla yayınlanmayabilir" açıklamasından sonra, hayranlar tarafından gündemden düşmüş ve çıkışına pek ihtimal verilmemişti. Buna rağmen Riot Games oyun duyurusunu resmi olarak yaptığından dolayı hayranların bir kısmı hala oyun hakkında gelecek haberleri bekliyorlardı. Biliyoruz ki, Riot Games şimdiye kadar duyurduğu tüm yapımlarında son derece başarılı olmuştur. League Of Legends ve Teamfight Tactics yani kart oyunları kısmında bilindiği gibi zirvede ve rakipsiz. Bunun yanında bir Netflix animasyon dizisinde bile son derece başarılı olmuş ve tamamen oyunlardan alakasız bir animasyon filmi kısmında bile zirveye ismini yazdırmıştı. Kendi yapımları olmayan, sadece maddi destek verdikleri yapımcılığını başka bir firmanın üstlendiği Ruined King oyununda bile büyük başarıya imza atılmıştır. Kısacası, League Of Legends evreni ve Riot Games markası işin içinde olduğu sürece, uzun yıllar boyunca başarısız bir işe imza atılacağını düşünmüyorum. Bundan sonrasında da çok daha fazla yapımı oyunseverler ile buluşturacaklarına inanıyorum.

Birkaç hafta önce, yeni League Of Legends MMORPG oyununun yapımını üstlenen kişi, aynı zamanda Runeterra evreninde çalışan ve büyük yerlere gelen birkaç mmorpg oyununun yapım ekibinde çalışmış Greg Street, yeni MMORPG için ilerlemelerin ne aşamada olduğuna dair yeni açıklamalarda bulunmak için Twitter üzerinde aktifti. Bazı kuruluşlar Street'in bazı açıklamalarını oyunun başarısız olduğu anlamına geldiğini belirtir tarzda yanlış yorumlarda bulundu. Bu olay üzerine Street, 21 Nisan'da Twitter üzerinden konuyu tamamen açıklığa kavuşturacak açıklamalarda bulundu. İşte bu açıklamalar ve Street'in attığı tweetler. Gerçekten çok profesyonel bir açıklama olmuş. Umuyoruz ki, tüm bunlar bir sonuca ulaşır.

3scvnre.PNG
Birkaç hafta önce, bu MMO'ya ne kadar bağlı olduğumu vurgulamak amacıyla bir tweet atmıştım. Bazı oyuncular ve medya, "asla yayınlanmayabilir" kısmına kilitlendi ve gelişimin iyi gitmediğini tahmin etti. Spoyler: Harika gidiyor. Bu takım çok yığılmış ancak bu projenin yayınlanacağının garantisi yoktur. Bu sözü veren herkes aslında oyun hayal kırıklığı olsa bile göndereceğini söylüyor. Hayal kırıklığı yaratan bir oyun göndermeyeceğiz. (Ayrıca oyunun olabildiğince iyi olduğundan emin olmak için uğraşmayacağız.) Riot'un bir noktada bir MMO başlatacağını düşünüyor muyum? Kesinlikle. Bunu yapmak için pek çok iyi neden var. Belki doğru lider değilim ya da bu doğru takım değil ya da tasarımımız doğru değil. Ancak şirket, oyun beklentilerinize layık olana kadar devam edecek.


Greg Street'in attığı tweet ve Türkçe karşılığı bu şekilde. Bunu daha anlaşılır ve kısaca açıklayacak olursam, Street burada açık bir şekilde projenin çok iyi gittiğini ancak oyunun beklentilerin altında kalacağı bir senaryoda yayınlanmayacağını belirtmiş. Ayrıca ben ekibin başında olmasam bile veya takım, tasarımlar doğru olmasa yani bu proje başarısız olsa bile, Riot Games'in bu proje beklentileri karşılayana kadar devam edecek. Yani Street, er ya da geç League Of Legends MMORPG oyununa kavuşacağımıza inancım tam demek istemiş. Tüm bu açıklamaların sonrasında ise Destekler ve gösterilen sabır için teşekkür ederek tweeti sonlandırdı. Bizde Street'in dediği gibi sabırla bu güzel yapımın yayınlanmasını bekliyoruz.

Dediğim gibi, şimdiye kadar yayınlanmış tüm yapımlarında önemli derecede başarılara imza atmış ve büyük yankı uyandırmış olan Riot Games'in MMO konusunda başarısız olacağını düşünmüyorum. Ayrıca bu kocaman evrenden bir MMO oyunu yaratmak harika bir şey olurdu. Özellikle, bu kadar uzun serüven ve Runeterra ile gelişen hikaye sonrasında.

3zptdg4.jpg

League Of Legends MMORPG Oyunu Nasıl Olur?

Greg Street, daha önce yaklaşan MMO oyunu ile ilgili yaptığı açıklamaların birisinde, MMO için League Of Legends evreninden alınacak birçok şey olduğunu belirtmişti. Bunlara örnek verecek olursak şampiyonlar, Runeterra haritası, baron nashor gibi epik canavarlar, eşyalar ve daha birçok şey. MMO oyununun tam olarak Runeterra haritasında geçeceğine dair bir açıklama yapılmadı ancak muhtemelen yukarıdaki resimde gördüğünüz League Of Legends evreni üzerine kurulu bir oyun olacaktır.

Oyun içinde birçok detay bulunabilir. Örneğin büyücüler, suikastçılar, tanklar, nişancılar, dövüşçüler, savaşçılar, kadim ejderha ve baron nashor. Kısacası tüm League Of Legends evreninde bir MMO oyununa uyarlanabilecek sayısız kaynaklar var. Bu yüzden bu projenin her ne kadar kesinliği olmasa da, şahsen çıkacağından emin bir şekilde bekliyor olacağım.


Oyunun ilk duyuru tarihine ve sonrasında yapılan açıklamalara, geliştirme sürecine bakacak olursak, 2024-2025 yılları arasında oyunun çıkma olasılığı yüksek. Ne yazık ki Riot Games'in oyun hakkında hayranları ile paylaştığı bir tarih bulunmuyor. Umuyoruz ki kısa süre içerisinde oyun camiasında yerini bulur ve bize de keyifle oynamak düşer.

acfp012.png
 
Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Rospia ve Sperayz

Sperayz

Yazar Şefi
Elmas Üye
Katılım
13 Mar 2022
Konular
56
Mesajlar
208
Tepki puanı
152
Puanları
2,210
League Of Legends oyununu çok fazla sevmesem de Riot Games firmasının yeni projesi iç açıcı duruyor, emeğine sağlık.