Konu Nasıl Açılır?

Meli

Özel Üye
Konular
47
oyuncularşehrilogo.png

Merhaba değerli Oyuncular Şehri sakinleri! Bu rehber konumuzda sizlere forum adresimizde nasıl konu açabileceğinizi göstereceğim. Takıldığınız ve merak ettiğiniz kısımları yorumlarda belirtmekten çekinmeyin. Aynı zamanda Discord sunucumuza gelip yardım alabilirsiniz.

1) Öncelikle nerede konu açmak istediğini seçmelisin. Oyunlara mı meraklısın? O halde "Oyun Dünyası" kategorisi seç. Tamam, bu rehber konumuzda Oyun Dünyası kategorisinden gidelim. Çok mu oyun oynadın? Güzel, oyun tavsiyesi verebilirsin o halde değil mi? Hmm, hah! İşte buldum seni... Oyun Tavsiyeleri kısmı tam sana göre.

oyundünyas1ı.png

2) Konuyu önce kafanda bir tasarla bakalım. Unutma açacağın konu bir oyun tavsiyesi olacak ve tasarımını ona göre ayarlamalısın. Ben senin yerinde olsam; öncelikle oyunun güzel görsellerini bulurdum ve onları bilgisayarıma kaydederdim. Sonrasında ise, bu oyun hakkında yapılmış yorumları inceler videolarını seyreder ve bunlarla birlikte kendi yorumlarımı katıp yazmaya başlardım. Konunun başına şöyle muazzam bir oyunun logosu ve altında oyun açıklaması. Aman ha! Sakın alıntı yapayım deme kötü yorumlar alırsın. Waow, sanırım böyle bir konu güzel gibi. BURAYA tıklayarak örnek olarak bu konuyu alabilirsin.

3) Şimdi sana konu açılımında kullanılan özelliklerden bahsedeceğim. Ben sizler için özellikleri numaralandırdım ve onlara göre anlatacağım;

konu1.png

1) Metni kalınlaştırmanıza yarar. (Örnek: Oyuncular Şehri)
2)
Metni italik(yatay) yapar. (Örnek: Oyuncular Şehri)
3) Metnin boyutunu ayarlar. (Örnek: 1 2 3 4 5 6 7)
4) Metnin rengini ayarlar. (Örnek: Oyuncular Şehri)
5) Metnin hizasını ayarlar.
6) Metnin biçimini ayarlar. (Bunu çoğunlukla başlıklarda veya paragraf başlarında kullanılır.)
7) Metnin girintisini ayarlar. (Metni kaydırmak için kullanabilirsiniz.)

8) Metin hizalamanın gelişmiş halleri. (Ek olarak liste halleri var ve maddeler yazarken kullanabilirsiniz.)
9) Konunuza resim ekler.
10) Metne link ekler. (Örnek: Oyuncular Şehri Discord)
11) Konunuza emoji ekleyebilirsiniz. (Örnek: 🥳)
12) Konunuza GIF ekleyebilirsiniz.
(Örnek:
Dance Love GIF by Lisa Vertudaches
)
13) Metninize tablo, spoyler ve alıntı gibi biçimlendirmeler ekleyebilirsiniz. (Örnek:
Spoyler
)
14) Yaptığınız bir işlemi geri alır.
15) Geriye aldığınız işlemi geri alır.
16) Metne verdiğiniz biçimlendirmeleri siler. (kalın, italik vs.)
17) Taslağınızı kaydedip daha sonra devam edebilirsiniz. Kayıt ettiğiniz taslağı silebilirsiniz.
18) Konuyu açmadan önizleyebilirsiniz. Tekrar tıklayıp önizleme modundan çıkabilirsiniz.

4) Tamam, özellikleride kullandığına göre hoş bir konu yaptın. Şimdi ise açacak olduğun bu konuya en fazla 3 olacak şekilde etiket koymalısın. Bu etiketler konunun görüntülenmesini etkileyecektir unutma, ona göre etiketler koy.

5) Konunu açmadan önce 18. özellik olan önizleme modunu kullanmanı tavsiye ederim. Bu özellik sayesinde konunu açmadan, açıldığında nasıl gözükeceğini görebilirsin ve hatalarını düzeltebilirsin.

6) Huh! Her şey tamamlandı sanırım öyle değil mi? Peki, bu konuyu açmak istediğinden emin misin? Demek bu konu gerçekten içine sindi, o halde bas bakalım en aşağıda bulunan "Konu Aç" butonuna. Butona bastıktan sonra konun açılacak ve seni otomatik olarak konuna gönderecek. Konundan çıktıktan sonra konunu bulmak için "Konularımı Bul" butonunu kullanabilirsin. Evet evet, sen bulmak için uğraşma aşağıda bir görselini bıraktım.

konularımıbul.PNG

Rehber konumuz bu kadardı değerli şehir sakinleri. Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir, takıldığınız kısımları dilerseniz yorumlarda, dilerseniz Discord sunucumuzdan bana ulaşarak çözebiliriz. Discord sunucumuza gelmek için BURAYA tıklayabilirsiniz. Hey! Evet evet sen, anladın mı konuyu? Bak saat 04:40 oldu uğraşıyorum hep sen anla diye yapıyorum bunları. Hoşça kalın değerli şehrimizin değerli sakinleri, bir sonraki konumuzda görüşmek üzere evde kalın, sağlıcakla kalın!​

Konular
1
Doğru yolu göstern bir konu Forumlardan anlamayan insanlar için ideal.

• Beğen
Tepkiler: Meli