Oynamaya Doyamacağınız Oyunlar

Konular
1

Oynamaya Doyamayacağınız Oyunlar
Oyun Dünyasının Yıldızları

Merhaba değerli forum okurları, bugün bir sıralama konusuyla beraberiz. Bugün size kendi fikrimce ve diğer insanların fikrine dayanarak bilgisayar için en güzel 3 oyunu sıralıyacağım. Biliyorum çoğumuz tek tür oyun oynuyoruz ve bir zamandan sonra sıkılıyoruz, yeni oyun arayışları içerisine giriyoruz, ben de çoğu kez bu durumu yaşadım ve aradığım oyunu buldum, eğer siz de benim gibi kendinize yeni oyun arıyorsanız bu listem tam da size göre. Listemde farklı temalı oyunlara yer vermeye çalıştım özellikle spor oyunu, nişancı oyunu ve simülasyon oyunu arayanlar için gerçekten faydalı olacağını düşünüyorum. Oyunların sistem gereksinimlerini de listeleyeceğim.

D76856C8-0B02-4A48-9D97-46D1BDB60BA9.jpeg

League Of Legends
Tebrikler! Artık En İyi Oyunlardan Birisini Öğrendin!

Değerli forum okurları, listemizin bu kısımında League Of Legends adlı oyuna yer verdim, oyunumuz dünya çapında gerçekten büyük bir üne sahip hatta E-Spor takipçileri bir stadyumu dolduracak kadar ve sanki bir futbol takımını tutuyor gibi kendi takımlarını destekliyorlar. Oyunumuza gelecek olursak yüksek tempolu, rekabete dayalı bir oyundur. İçerisinde birçok mod bulunuyor fakat ben en çok oynanılan mod olan 5v5 mod üzerinden açıklayacağım. Oyunumuzun gerçekleştiği arenanın adı Sihirdar Vadisi olarak geçiyor ve 3 adet ana koridor bulunuyor, ilk olarak üst koridordan bahsedeceğim, bu koridorda genellikle sadece her takımdan bir oyuncu bulunur ve birbiriyle mücadele eder oyunun en önemli koridorlarından birisidir eğer bu koridorda rakibi kastırırsanız işiniz çok zor olur. Orta koridora gelirsek oyunun en çok tercih edilen koridorudur, genellikle oyuna yeni başlayan arkadaşlar bu koridorda Yasuo şampiyonunu kullanır ve genellikle koridoru kaybederler, eğer Yasuo adlı şampiyona hakim değilseniz oynamanızı tavsiye etmem. Alt koridor, bu koridorda ikişer takımdan ikişer oyuncu oynar, bir takımda bir adet alt koridorunda minyon kesme ile görevli olan ve kastırılmaya çalışan biri bulunur, birde onu destekleyen ona şifa, kalkan gibi ek özellikler basan destek olarak görev yapan biri bulunur ve genellikle bu koridoru kaybeden takım oyunu da kaybeder. Oyunda işinize yarayacak taktiklerde sıra eğer oyuna yeni başlayacaksanız ilk işiniz ana şampiyonunuzu belirlemek olacaktır. Oyuna yeni başlayanların zor şampiyon almasını önermem size tavsiyem Master Yi adlı şampiyon. Şampiyonumuzu belirledikten sonra sırada oynayacağımız koridoru belirlemek var eğer oyuna dediğim gibi yeni başlıyacaksanız destek adlı rolde oynamanızı tavsiye ederim.

9B86B968-08C2-4618-B0C9-CB79A8817F92.jpeg

Counter Strike: Global Offensive
The Bomb Has Been Planted!

Değerli forum okurları bu sefer bir nişancı oyunu ile karşınızdayım. Eminim hepiniz bu oyun serisini adınız gibi biliyorsunuz, benim bu seride ele alıcağım oyun Counter Strike: Global Offensive eğer siz de çatışma temalı oyunları seviyorsanız bu oyun tam size göre. Oyunda iyi olmak için sahip olmanız gereken bazı özellikler var bunlardan biri refleks, refleks bu oyunda en çok gereken şeylerden biridir. Önünüzden adam geçerken çok kısa süre içerisinde düşünüp hemen harekete geçmelisiniz, diğer bir özelliğimiz ise el becerisi, evet bu özelliğe de ihtiyacımız var. Oyunda karşı rakibin bedeninde nereye kurşun isabet ettirirseniz ona göre rakibinizin canı gider mesela adamın ayağına sıkarsanız 20 canı gidiyorsa çoğunlukla kafasına isabet eden ilk mermide ölür. Oyun için size vereceğim birkaç taktik var, bunlardan biri başlangıç için doğru silah seçimi siz de oyunda yeniyseniz kabiliyet gerektiren silahlardan uzak durun daha çok kolay silahlara yönelin bu konuda size vereceğim silah önerisi P90 mermi kapasitesi, sekme oranının azlığı gibi birçok özelliğiyle başlangıç için ideal bir silah, diğer tavsiyem ise oyun ayarlarını ve Crosshair'ı kendinizi rahat hissettirecek şekilde ayarlayın, başlangıç Crosshair'ını kullanmanızı tavsiye etmem eğer sisteminiz düşükse görüntü ayarları kısımından grafik ayarlarınızı düşürün. Ses ayarlarınızı ortada kullanın, çok fazla ses kirliliği oyununuzu bozabilir veya az ses düzeyinde adamların geldiğini anlayamayabilirsiniz.