[ Öğretici ]İsme göre texture ı değişen itemleri nasıl texture packime eklerim?

Konular
3
Arkadaşlar selam, ben Doferino 'Yusuf' bugün sizlere isme göre değişen minecraft itemlerinin texture packinize nasıl ekleyebileceğinizi göstereceğim
daha rahat anlamanız için böyle bir şey

Screenshot_63.png

Şimdi nasıl yapacağımıza geçelim öncelikle bir texture packe sahip olmanız gerekiyor ( ben 16x için yapıyorum )
Screenshot_64.png

Assets dosyası bize lazım olacak onun için bir klasöre masaüstüne atın karışıklık olabiliyor
Assets > Minecraft
Burada textures,lang,font gibi dosyalar var buraya mcpatcher adında bir klasör açıyoruz
Daha sonra içerisinde cit adlı bir dosya daha bunları oluşturduysanız nasıl yapacağımıza geçelim.
Screenshot_65.png

böyle bir klasör daha oluşturuyoruz ._.
ben bunları çubuğa yapacağım için böyle bir dosyaya koyacağım değiştirmek istediğim model Hogwarts da ki asalar,
Size 16x16 şeklinde bir png lazım yani texture
siyah_cibik.png

burada biraz küçük gözükse de basit bir çubuk modeli denemek için çizmiştim siz farklı paketlerden sayfalardan bulabilirsiniz
16x16 olacak şekilde bunu m_items dosyamızın içerisine atıyoruz ve daha sonra hangi itemi değiştireceğini bilmesi için bir .properties dosyası onu da şöyle oluşturacaksınız

Yeni bir metin belgesi açın içerisine birazdan vereceğim kodları yazın bunu properties dosyası yapmak için Dosya > Farklı Kaydet >
Screenshot_67.png

Kayıt türünde ki kısmı Tüm Dosyalar a alıyoruz ve kaydediyoruz daha sonrasında kalan Yeni metin gelesi.txt yi silebilirsiniz
Dosya neyi değiştireceğini algılaması için sıralıklı olarak

type=item
items=minecraft:stick
nbt.display.Name=ipattern:*siyah cibik*

Bazı itemler için type kısmı değişebilir
nbt.display.Name hangi ismi görünce değişeceğini belirliyor Lore olarak da yapabilirsiniz açıklamasını yazabilirsiniz
dosyayı kaydettiğinizde properties ve png dosyasının adı aynı olması gerek siyah_cibik.properties // siyah_cibik.png
Bunu yeni gelecek hogwarts için paketinize ekleyebilirsiniz havasını değiştirebilir her şeye ekleyebilirsiniz bunu binevi
Daha sonrasında paketin içerisinde deniyoruz ve oluyor

Screenshot_68.png

Buraya kadar okuduysanız size yardımcı olabildiysem ne mutlu bana bir hata bir öneriniz var ise aşağıya yorum olarak bırakabilirsiniz

İyi eğlenceler

Ekli dosyalar

• Screenshot_66.png
    Screenshot_66.png
    8.3 KB · Görünt.: 207
Konular
61
Gerçekten yararlı bi konu olmuş ELLERİNE SSAĞLIK. Ben de bi' ara şu Hogwarts temalı eşyalar eklemek istiyorum

• Beğen
Tepkiler: Doferino

OkanOzturk

Yönetici
Konular
23
Başarılı bir anlatım olmuş eline sağlık.

• Beğen

avnnn

Genel Moderatör
Konular
271
Ellerine ve emeğine sağlık Yusufcum, güzel anlatmışsın.

Son düzenleme:
  • Beğen
Konular
0
Şöyle Bir Textur pack Yapa Bilirmiyiz Mesela Köpeklerin Tasmasının Rengine Göre Köpeklerin Tipi Değişecek