Minecraft'a gelebilecek öneriler

Oyuncular Şehri
Katılım
6 Mar 2022
Konular
8
Mesajlar
16
Tepki puanı
8
Puanları
760
Blok sertlik özellikleri ( bloklar kırılma sürelerine göre durability harcayacak)

Üzerinde belli bir süre durunca kırılan çatlak bloklar ( görünüşü normal fakat içten çatlak olan bu bloklar harika tuzaklar yapmak için birebir)

Maden tuğlaları ( 4 adet madenle yapılan çeşit çeşit maden tuğlaları, artık yapılarınızda 9 elmas gerektiren görünüşü estetiksiz, maden bloklarını kullanmanıza gerek yok. Normal tuğla yapar gibi 4 adet eritilmiş maden ile her türlü madenin tuğla halini yapabilirsin. Tuğlayı envantere koyunca, blok madenlerin de olduğu gibi craft malzemesini alabilirsiniz),

Lav kaynağına 2 bloktan daha yakın iken demir,altın, zincir zırhlar giyince her 30sn de yarım kalp gidecek.

Ruh camı ( Ruh kumunu ısıtarak yapılan bu cam dışarıdan bakana camın içerisinin görüntüsünü vermez, ancak içeriden bakana dışarıyı gösterir)

Hologram Zar ve Holografik makinesi ( hologram Zar kullanılarak, holografik makinesinde blok hammeddesi kullanılarak yapılan hologram bloklar. Bu bloklar patlama yada kırılma sonucunda koyulduklari konumda saydam şekilde patlama öncesi halini gösterir. Evi tamamen patlayan biri bile eski evinin görünüşünü bu hologram bloklara bakarak tipkisini baştan yapabilir. Hologram blokların izini göstermeden kırılabilmesini sağlayan büyü ' Kayboluş ' dur. Kayboluş büyüsü basılı kazmayla, hologram blokları iz bırakmadan kırablirsiniz. Hologram blokları iz bırakmadan patlatabileceginiz TNT cesiti holografik tnt'dir. Bu TNT ile iz bırakmadan patlatabilirsiniz.
Ağaç altına kuru yaprak düşmesi ( Oyunda sonbahar gelince ladin dışındaki ağaçlar yapraklarını yere döker. Bu kuru yaprakları yakıt olarak, kullanabilirsiniz.
 
Katılım
6 Mar 2022
Konular
8
Mesajlar
16
Tepki puanı
8
Puanları
760
Duvara, yere, tavana, koyulabilen madeni sivri uçlu çiviler ( Bu çiviler madeni hallerine göre değişken hasar verir. Bu madeni çiviler Demir, altın, zümrüt, elmas olmak üzere 4 adettir. En dayanıklı ve hasarı en fazla çivi elmas çividir. Çiviler ilk craftlandiklarinda çok keskindir sonraları durability sine göre keskinliğini yitirir ve uçları körelir durability bitince kırılırlar. Craftlanışı 2 adet madenin üst üste dizilimiyle. Blok uzunluğu çiviler 2 blok uzunluğunda dır.
 

schwarznacht

Yazar Şefi
Katılım
13 Mar 2022
Konular
63
Mesajlar
260
Tepki puanı
183
Puanları
2,610
Emeğine sağlı, güzel bir konu olmuş.
 
  • Beğen
Tepkiler: HeFii
Katılım
6 Mar 2022
Konular
8
Mesajlar
16
Tepki puanı
8
Puanları
760
Benim en beğendiğim Hologram blok ve Ruh camı peki sizin hangisi ?
 

avnnn

Genel Moderatör
Katılım
16 Şub 2020
Konular
263
Mesajlar
855
Çözümler
2
Tepki puanı
1,097
Puanları
7,910
"Ruh Camı" önerisi hoş gözüküyor, favorim olabilir.
 
  • Beğen
Tepkiler: HeFii
Katılım
10 Haz 2022
Konular
5
Mesajlar
47
Tepki puanı
7
Puanları
210
Emeğine sağlık güzel bir yazı olmuş. Ruh camı hoşuma gitti.
 
  • Beğen
Tepkiler: HeFii