Minecraft Texture Pack Nasıl Yapılır / Düzenlenir

Konular
69
Selamlar bugün sizlere kaynak paketi nasıl yapılır ve düzenlenir onu gösterdim.

Adobe Photoshop CS6 Kullanarak Kaynak Paketi Düzenlemek / Yapmak

1.
İlk önce "Adobe Photoshop CS6" indiriniz. Satın almanıza gerek yoktur böylede yapabilirsiniz.

1607123669960.png

Adobe Photoshop CS6 Sitesi: Buraya tıkla!

2. Bir tane default kaynak paketini yada başka bir kaynak paketini düzenleyebilirsiniz. Ben burda default bir kaynak paketi kullanmak istedim siz istediğiniz bir kaynak paketini kullanabilirsiniz kendi istediğinize bağlı olan bir şey.

1607123733893.png

Default kaynak paketi indirme linki: Buraya tıkla!
VirüsTotal linki: Buraya tıkla!

3. assets > minecraft > textures burdan da istediğimiz efektler, bloklar, itemler ... gibi klasörlere girip istediğiniz o itemi alıp "Adobe Photoshop CS6" programında aşağıda verdiğim resimde olduğu gibi sol üstten "Open..." diyerek yükleyerek açıyoruz.

resim_2020-12-05_203440.png

5. Ben mesela en çok sevdiğim bir item olarak elmas kaskı düzenlemek istiyorum, Adobe Photoshop CS6' nın sol tarafından kalemi alıp istediğimiz gibi iteminizi boyayarak düzenleyebiliriz. İstediğimiz gibi boyadıktan ve düzenledikten sonra "Save" yada "Save As" diyerek kesinlikle kaydetmeyi unutmayın, kaydetmezseniz bütün yaptığınız düzenlemeler boşa gidecektir.

resim_2020-12-05_203148.png

GIMP Kullanarak Kaynak Paketi Düzenlemek / Yapmak

1.
"GIMP" programını verdiğim linkten indiriyoruz.

1607125807331.png

GIMP İndirme linki: Buraya tıkla!

2. Yine yukarda gösterdiğim bir default kaynak paketini yada düzenleyeceğiniz bir kaynak paketini alabilirsiniz. Default kaynak paketi indirme linkini tekrardan koyucam.

Default kaynak paketi indirme linki: Buraya tıkla!
VirüsTotal: Buraya tıkla!

3. Yine yukarda anlattığım gibi aynı adımları uyguluyoruz assets>minecraft>textures bu klasörden istediğiniz bir klasörü açıp istediğiniz itemi düzenleyebilirsiniz. "GIMP" programını açıyoruz ve burdan "Aç..." diyoruz ve düzenleyeceğimiz itemi yüklüyoruz.

1607126950073.png

4. Fırçamızı seçiyoruz ve boyut olarak "1" yapıyoruz. Sonrasında istediğimiz gibi itemimizi düzenleyebiliriz. Ben mesela böyle düzenledim siz istediğiniz gibi düzenleyin.

1607127309749.png

5. Düzenlemenizi ve boyamanızı yaptıktan sonra kesinlikle "Kaydet..." yada "Farklı Kaydet..." diyerek kaydetmeyi unutmayın yoksa yaptığınız her şey gidecektir.

1607127419467.png

Paint İle Kaynak Paketi Yapmak

1.
Paint programını indirmenize gerek yok büyük ihtimal zaten çoğu bilgisayarda kendiliğinden oluyor. Eğer yoksa onunda linkini veriyim.

Paint.NET Sitesi: Buraya tıkla!
Paint.NET İndirme Linki: Buraya tıkla!

2. Paint programını açıyorsunuz ve istediğiniz bir itemi çiziyorsunuz. Sonrasında kaydediyorsunuz. Paint programında fazla bir ayrıntı yok. :D

Not: Evet bir konunun daha sonuna geldik. Bugün sizlere 3 program ile nasıl kaynak paketi düzenlenir / yapılır onu gösterdim. Konumu okuduğunuz için teşekkür ederim. Umarım yararlı bir konu olmuştur kendinize iyi bakın. İyi forumlar...

Son düzenleme:
Konular
225
Yakında kendime texture pack yapacaktım tam da onun üzerine çokta iyi oldu bu konu. :love: :love:

Konular
10
Yakın zamanda texture pack yapmayı düşünüyorum bu konu çok faydalı olmuş, teşekkürler. :love: