Konular
34
Cool Text - EconomyShopGUI 409936705738362.png

Minecraft Sanal Market Plugini | EconomyShopGUI Tanıtım
Bu konu 30 Mayıs 2022 tarihinde güncellenmiştir, eklenti günceldir.

Selamlar, ben Eren. Bu konuda EconomyShopGUI yani Sanal Market eklentisini tanıtacağım. Piyasa sanal market eklentileri ile dolu fakat çoğu hatalı veya ücretli. Bu eklentimiz tamamen ücretsizdir. Kullanışlı ve ayarlaması basit bir eklenti olduğunuda belirteyim. Ücretli satılan shopgui+ eklentisinden hiçbir farkı yok benim açımdan. Eklenti 1.8'den sonra tüm sürümleri destekliyor ve güncel tutulan bir eklenti. Her şeyden önce eklentiyi kendiniz test etmek ve deneyimlemek isterseniz, eklentinin spigot sayfasında 1.18 sürümünde test server açmışlar. Bundan faydalanabilirsiniz. Ayrıca benim eklediğim komutlar ve özellikler sadece önemli olarak gördüğüm bazılarıdır. Tüm özellikleri ve tanıtım videoları için yine spigot sayfasını incelemeyi unutmayın. Eklentinin Türkçe dahil birçok dil desteği mevcuttur. Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Takıldığınız yerler olur ise, yorum olarak belirtmeyi unutmayın. Detaylar için konuya devam edelim.

Özellikleri
  • 1.8.x - 1.18 Desteği​
  • Tüm satın alma ve satma fiyatları yapılandırma dosyalarından kolayca ayarlanabilir
  • Mağaza'ya sınırsız ürün eklenilebilir.​
  • Mağazadaki öğeler/bloklar özelleştirilebilir.​
  • Mağaza bölümlerini özelleştirin. (renk / başlık / blok / konum)​
  • İstediğiniz kadar kategorisi ekleyin.​
  • /sellall Komutu ile envanterdeki tüm öğeleri satar.​
  • SilkSpawners ile uyumluluk.​
  • İpeksi ile spawner kırmayı ayarlayabilirsiniz.​
  • Eklentide birden çok dil kullanabilir ve tüm mesajları özelleştirebilirsiniz.​

Komutlar
  • /shop - Mağazayı açar.​
  • /shop <kategori> - Menüden seçmek yerine komut ile kategoriyi direkt açarsınız.​
  • /sellall - Envanterinizdeki tüm eşyaları satarsınız.​
  • /bal <oyuncu> - Kendi veya bir başka oyuncunun bakiyesini görüntülersiniz.​
  • /pay <oyuncu> - Bir oyuncuya para transferi yaparsınız.​
  • /givemoney <oyuncu> <miktar> - İstediğiniz bir oyuncuya para eklersiniz.​
  • /sreload - Eklentiyi yeniden yükler.​

Yetkiler
  • EconomyShopGUI.Shop - Oyuncular /shop komutu ile mağazayı açabilir.
  • EconomyShopGUI.shop.<kategori> - Oyuncular mağazada yetkisini verdiğiniz kategoriyi açabilir.
  • EconomyShopGUI.shop.all - Oyuncular tüm kategorileri açabilir.
  • EconomyShopGUI.bal - Oyuncular /bal komutu ile bakiyesini görüntüleyebilir.
  • EconomyShopGUİ.balothers - Oyuncular /bal <isim> komutu ile başka bir oyuncunun bakiyesini görüntüler.
  • EconomyShopGUI.pay - Oyuncular /pay <isim> komutu ile bir başkasına para yollayabilirler.
  • EconomyShopGUI.givemoney - İstediğiniz oyuncuya para eklemesi yapabilirsiniz, yönetici iznidir.
  • EconomyShopGUI.sellall - Oyuncular /sellall komutu ile tüm envanterleini satabilirler.
  • EconomyShopGUI.sellallitem - Oyuncular /sellall <item> komutu ile seçtikleri itemin tümünü satabilirler.
  • EconomyShopGUI.reload - /sreload ile eklentiyi yeniden yüklersiniz, yönetici iznidir.
Gerekli

Eklentinin sorunsuz çalışması için gerekli olan eklenti Vault eklentisidir, tabii birde ekonomi eklentisine ihtiyacınız var. Bunun için Essentials öneriyoruz fakat Essentials kullanmıyor ve kullanmayı düşünmüyorsanız herhangi bir ekonomi eklentisi kullanmak zorundasınız. Vault son sürümleri 1.13 ila 1.16 uyumludur, sürüm geçmişinden sunucu sürümünüze uygun olanı indirmelisiniz. Essentials ile 1.8'den sonraki tüm sürümler ile uyumludur.

Vault İndirme Bağlantısı
EssentialsX İndirme Bağlantısı (1.8.x - X)

Önemli

Eklenti yapılandırma dosyasında yani config.yml'de ayarlamanız gereken birkaç şey bulunuyor.
  • enable-joinmessage: | Bu kısım false olmaz ise oyunculara sunucuya girişlerinde karşılama mesajı yollar.​
  • enable-levelevent | Oyuncu belli bir xp kastıktan sonra oyuncuya para verir, bunu ayarlayabilir veya false yaparak kapatabilirsiniz

Tanıtım Videosu

Son

Konuyu burada noktalayacağım. Bu eklentinin ücretli eklentilerden farkı olmadığını düşünüyorum, adresini aşağıya bıraktım. İyi forumlar!
Eklenti sayfasına gitmek için Buraya Tıkla!
🖐

unknown.png

Son düzenleme:
Konular
1
Elinize sağlık. /warp Market veya /warp Shop'a gidip elinde bulunan eşyayı nereye satman gerektiğini anlamak veya orayı bulmak bazen uzun sürebiliyor. O yüzden /market veya /shop komutu çok yararlı oluyor.

• Beğen
Tepkiler: ErenSB
Konular
34
Elinize sağlık. /warp Market veya /warp Shop'a gidip elinde bulunan eşyayı nereye satman gerektiğini anlamak veya orayı bulmak bazen uzun sürebiliyor. O yüzden /market veya /shop komutu çok yararlı oluyor.
Aynen, özellikle hala shopgui+ eklentisini korsan indirenler var. Bu eklentiyi herkesin görmesi ve korsan eklenti kullanmaması için tanıttım.

• Beğen
Tepkiler: Rospia
Konular
0
Merhaba. Bu pluginde her yolu denememe rağmen /market komutunu aktif edemiyorum. /shop yerine oyuncuların /market yazıp marketi açması için tam olarak ne yapmam lazım acaba?

Konular
0
/market komutunu nasıl aktif ettiğinizi söyleyebilir misiniz

Konular
34
Bugün konu güncellemesini yaptığım bu eklenti, hala ücretsiz olarak sanal market sağlayan en iyi eklentidir. Gönül rahatlığı ile sunucunuzda kullanabilirirsiniz. Konu ve eklenti günceldir.

• Artık 1.8 ve üstü tüm sürümleri destekliyor. Her yeni Minecraft sürümünde eklentide güncellenecektir.
  • GemsEconomy eklentisi için destek eklendi.
  • SellGUI Ekranı geliştirildi.
  • Kodlar yenilendi, daha hızlı yükleme süresi.
  • ViaVersion kullanılırken, desteklenmeyen eşyalarda bilgi çubuğu gözüküyor.

Konuyu açtığım 2020 yılından bu yana, bu ve buna benzer birçok güncelleme eklenmiştir. Eklenti her geçen gün daha da gelişiyor ve o zamanlar sayılı olan indirme sayısı kısa sürede 200.000+ kullanıcıyı geçmiş. Sizde gönül rahatlığı ile eklentiyi kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Rospia
Konular
0
biz arkadaşlarla oynıcaz ama blokları satın almayı nasıl kapatabılırz

Konular
0
/shop Yazdığında çıkan menüyü nerden düzenleyebilirim birkaç kategori kaldırdım ve şuan menü kötü gözüküyor

Konular
0
bunun türkçe configi yokmudur yada yapabilirmisiniz çok lazım oluyoda türkçe

• Beğen
Tepkiler: ErenSB
Konular
34
bunun türkçe configi yokmudur yada yapabilirmisiniz çok lazım oluyoda türkçe
Discord üzerinden iletişime geçerseniz gerekli olan şeyleri anlatabilirim.
Eren#4172

Eklenti de zaten belli başlı birkaç şey dışında çevrilmesi gereken bir şey yok. İyi forumlar. :)

Konular
0
Discord üzerinden iletişime geçerseniz gerekli olan şeyleri anlatabilirim.
Eren#4172

Eklenti de zaten belli başlı birkaç şey dışında çevrilmesi gereken bir şey yok. İyi forumlar. :)
merhaba direk sadece satış fiyatı olması için napmalıyız buy komutu olmasın shopta

Konular
0
Ekli dosyayı görüntüle 6494
Minecraft Sanal Market Plugini | EconomyShopGUI Tanıtım
Bu konu 30 Mayıs 2022 tarihinde güncellenmiştir, eklenti günceldir.

Selamlar, ben Eren. Bu konuda EconomyShopGUI yani Sanal Market eklentisini tanıtacağım. Piyasa sanal market eklentileri ile dolu fakat çoğu hatalı veya ücretli. Bu eklentimiz tamamen ücretsizdir. Kullanışlı ve ayarlaması basit bir eklenti olduğunuda belirteyim. Ücretli satılan shopgui+ eklentisinden hiçbir farkı yok benim açımdan. Eklenti 1.8'den sonra tüm sürümleri destekliyor ve güncel tutulan bir eklenti. Her şeyden önce eklentiyi kendiniz test etmek ve deneyimlemek isterseniz, eklentinin spigot sayfasında 1.18 sürümünde test server açmışlar. Bundan faydalanabilirsiniz. Ayrıca benim eklediğim komutlar ve özellikler sadece önemli olarak gördüğüm bazılarıdır. Tüm özellikleri ve tanıtım videoları için yine spigot sayfasını incelemeyi unutmayın. Eklentinin Türkçe dahil birçok dil desteği mevcuttur. Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Takıldığınız yerler olur ise, yorum olarak belirtmeyi unutmayın. Detaylar için konuya devam edelim.

Özellikleri
  • 1.8.x - 1.18 Desteği​
  • Tüm satın alma ve satma fiyatları yapılandırma dosyalarından kolayca ayarlanabilir
  • Mağaza'ya sınırsız ürün eklenilebilir.​
  • Mağazadaki öğeler/bloklar özelleştirilebilir.​
  • Mağaza bölümlerini özelleştirin. (renk / başlık / blok / konum)​
  • İstediğiniz kadar kategorisi ekleyin.​
  • /sellall Komutu ile envanterdeki tüm öğeleri satar.​
  • SilkSpawners ile uyumluluk.​
  • İpeksi ile spawner kırmayı ayarlayabilirsiniz.​
  • Eklentide birden çok dil kullanabilir ve tüm mesajları özelleştirebilirsiniz.​

Komutlar
  • /shop - Mağazayı açar.​
  • /shop <kategori> - Menüden seçmek yerine komut ile kategoriyi direkt açarsınız.​
  • /sellall - Envanterinizdeki tüm eşyaları satarsınız.​
  • /bal <oyuncu> - Kendi veya bir başka oyuncunun bakiyesini görüntülersiniz.​
  • /pay <oyuncu> - Bir oyuncuya para transferi yaparsınız.​
  • /givemoney <oyuncu> <miktar> - İstediğiniz bir oyuncuya para eklersiniz.​
  • /sreload - Eklentiyi yeniden yükler.​

Yetkiler
  • EconomyShopGUI.Shop - Oyuncular /shop komutu ile mağazayı açabilir.
  • EconomyShopGUI.shop.<kategori> - Oyuncular mağazada yetkisini verdiğiniz kategoriyi açabilir.
  • EconomyShopGUI.shop.all - Oyuncular tüm kategorileri açabilir.
  • EconomyShopGUI.bal - Oyuncular /bal komutu ile bakiyesini görüntüleyebilir.
  • EconomyShopGUİ.balothers - Oyuncular /bal <isim> komutu ile başka bir oyuncunun bakiyesini görüntüler.
  • EconomyShopGUI.pay - Oyuncular /pay <isim> komutu ile bir başkasına para yollayabilirler.
  • EconomyShopGUI.givemoney - İstediğiniz oyuncuya para eklemesi yapabilirsiniz, yönetici iznidir.
  • EconomyShopGUI.sellall - Oyuncular /sellall komutu ile tüm envanterleini satabilirler.
  • EconomyShopGUI.sellallitem - Oyuncular /sellall <item> komutu ile seçtikleri itemin tümünü satabilirler.
  • EconomyShopGUI.reload - /sreload ile eklentiyi yeniden yüklersiniz, yönetici iznidir.
Gerekli

Eklentinin sorunsuz çalışması için gerekli olan eklenti Vault eklentisidir, tabii birde ekonomi eklentisine ihtiyacınız var. Bunun için Essentials öneriyoruz fakat Essentials kullanmıyor ve kullanmayı düşünmüyorsanız herhangi bir ekonomi eklentisi kullanmak zorundasınız. Vault son sürümleri 1.13 ila 1.16 uyumludur, sürüm geçmişinden sunucu sürümünüze uygun olanı indirmelisiniz. Essentials ile 1.8'den sonraki tüm sürümler ile uyumludur.

Vault İndirme Bağlantısı
EssentialsX İndirme Bağlantısı (1.8.x - X)

Önemli

Eklenti yapılandırma dosyasında yani config.yml'de ayarlamanız gereken birkaç şey bulunuyor.
  • enable-joinmessage: | Bu kısım false olmaz ise oyunculara sunucuya girişlerinde karşılama mesajı yollar.​
  • enable-levelevent | Oyuncu belli bir xp kastıktan sonra oyuncuya para verir, bunu ayarlayabilir veya false yaparak kapatabilirsiniz​

Tanıtım Videosu

Son

Konuyu burada noktalayacağım. Bu eklentinin ücretli eklentilerden farkı olmadığını düşünüyorum, adresini aşağıya bıraktım. İyi forumlar!
Eklenti sayfasına gitmek için Buraya Tıkla!
🖐

Ekli dosyayı görüntüle 6495

knk orda diyo ya market yerinde "Sağ Tıkla Sat" Diye ben sağ tıklıyom bişi olmuyo hızlı yanıtlarsan sevinirim ;)