Minecraft Pet Plugini Türkçe | SimplePets Tanıtım

Konular
34
simplepets.png

SimplePets

Selamlar, ben Eren. Bu konuda SimplePets yani Evcil Hayvan eklentisini tanıtacağım. Eklentinin isminden de anlaşıldığı gibi Basit ancak kullanışlı bir eklenti. Türkçe dil desteği yok ve çok fazla yetkiler var. Bunları sunucunuza göre ayarlamanız gerek, basit olmayan tarafıda bu. Şunu da belirteyim eklenti 1.13 ila 1.16 sürümleri arasında çalışmaktadır ve güncel bir eklentidir. Eklenti sayfası konunun en altındadır.

Özellikler

En sevdiğim yanı sade olması, gereksiz özellikler yok. /pet Komutu ile evcil hayvan seçme menüsü açılır ve evcil hayvanınızı seçersiniz.
1597956782649.png
Sonrasında seçilen evcil hayvan oyuncunun yanında spawn olur ve oyuncu sağ tıklayarak yönetme menüsünü açabilir, ismini değiştirebilir ve diğer ayarları bu yönetim menüsünden yapabilirler. Evcil hayvanlarını kafalarına bindirebilir veya üstüne binebilirler.

Her evcil hayvanın kendi özellikleri ve seçenekleri vardır. Örneğin: Fox'un yönetim panelinde örneğin Sleeping yani Uyku modu var.
4qI2CK.png
bJCcxo.png

Her evcil hayvanın özellikleri birbirinden farklı. Tabii hepsinde kafa da gezdirme ve üstüne binme özelliği var.

Komutlar

Kullanışı gibi komutlarıda basit, çoğu komutlar Pet menüsünde seçilebilir olduğu için oyuncuların pek komut kullanacağını sanmıyorum.
/pet debug - Hataları Ayıklar.
/pet generator permission/types - Bütün yetkilerin veya evcil hayvan tiplerinin olduğu metin dosyası oluşturur.
/pet hat - Evcil hayvanı kafada gezdirmenizi sağlar, tekrar yazıldığında iner.
/pet help - Eklenti komutlarını gösterir.
/pet info <oyuncu> - Oyuncunun sahip olduğu evcil hayvanları gösterir.
/pet inv <oyuncu> - Eşya deposunu açar.
/pet list - Sunucunuzda kullanabileceğiniz tüm evcil hayvanların listesini gösterir.
/pet menu - Pet menüsünü açar, /pet komutu ile aynı işlevi görür.
/pet modify <oyuncu> <json> - Bir oyuncunun evcil hayvanını düzenlersiniz.
/pet name - Evcil hayvanınızın ismini değiştirmeniz için menü açar.
/pet reload - Eklentiyi yeniler.
/pet remove - Evcil hayvanı yollar.
/pet ride - Evcil hayvana binmenizi sağlar.
/pet saves - Ayarlarını yaptığınız evcil hayvanı kaydedersiniz ve kolayca buradan tekrar çağırırsınız.
/pet summon <pet> <oyuncu> - Bir oyuncuya pet vermenizi sağlar.

Yetkiler

Konunun başında da belirttiğim gibi çok uzun bir yetki listesi var. Bu yüzden buraya genel olarak gereken birkaç yetkiyi yazacağım.
pet.commands.* - Tüm komutlara erişim yetkisi.
pet.commands.help - Yardım yani /help komutunu kullanma yetkisi.
pet.commands.list - /pet list komutunu kullanma yetkisi.
pet.pettomount - Evcil hayvana binme yetkisi.
pet.pettohat - Evcil hayvanı kafada gezdirebilme yetkisi.

Bunlar sadece 5 genel yetki. Ayrıca her evcil hayvanın kendine özel yetkileride var, yani dediğim gibi çokça yetki bulunmakta. Bunların hepsini kurcalamak uzun sürecek fakat bu kadar detay verilmesi bence çok yararlı, özellikle ücretsiz bir plugin için. Tüm yetki listesine Buraya Tıklayarak gidebilirsiniz. Bazı yetkiler sunucu sürümüne göre değişiklik göstermekte. Bağlantısını bıraktığım eklentinin yetki sayfasında yetkilerin üstünden hangi sürüme kadar olduğu yazıyor ve buna dikkat etmelisiniz.

Son

Güzel ve işe yarar bir konu olduğunu düşünüyorum, umarım sizinde işinize yarar. Ne yazık ki eklenti sürümü 1.14 ila 1.16 arası. Eski sürümleri kullananların bu tarz eklentilerden yararlanamamasına üzülüyorum. Umarım kısa zamanda çoğu sunucu 1.8'i bırakıp güncel sürümlere geçer. Tabii 1.8 destekleyen birçok eklenti tanıtımı yapmaya devam edeceğim. Aklımda birkaç eklenti var ve kısa zamanda onlarıda tanıtacağım, hepsinden haberdar olmak için, Oyuncular Şehrini takipte kalın. :)

Eklentinin sayfasına gitmek için, Buraya Tıkla!

İyi Forumlar!

Son düzenleme:

Meli

Özel Üye
Konular
47
ay ay ay ne kadar güzel bir konu bu böyle

• Beğen
Tepkiler: ErenSB
Konular
225
Petler gerçekten sunucuya ayrı bir hava katıyor.

• Beğen
Tepkiler: Meli
Konular
0
Baya Yararlı Bi Konu Paylaştığınız İçin Teşşekürler.

• Beğen
Konular
0
petler baya iyi yönetmesi kalmıştı oda geliyor efsooo

Konular
1
Elinize sağlık. Yabancı pluginleri Türkçeye çevirip bizlere sunmanız çok güzel bir his, teşekkürler.

• Beğen
Konular
34
Elinize sağlık. Yabancı pluginleri Türkçeye çevirip bizlere sunmanız çok güzel bir his, teşekkürler.
Çok uzun bir eklenti olduğundan henüz Türkçe çevirisini bitiremedim fakat bitirince ekleyeceğim konuya, teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: Rospia
Konular
34
Üzülerek konuya ekliyorum ki, ücretsiz olarak çoğu ücretli eklentiden daha detaylı, performanslı ve kullanışlı olan bu eklenti ücretli versiyona taşınmıştır.
Ücretsiz versiyonunu hala kullanabilirsiniz fakat güncelleme almayacaktır. Konu içinde spigot linki bulunmakta.

• Beğen
Tepkiler: ZussaDM
Konular
34
Arkadaşlar, konuya eklediğim link sadece 1.14 - 1.16.5 sürümlerini destekliyor.
Linke gittiğinizde ise, sayfanın biraz aşağısına inerseniz 1.8 - 1.13 sürümlerini görebilir ve indirebilirsiniz.

Eklentinin 1.17 - 1.19 sürümleri ise Bu linktedir ancak sayfaya gittiğinizde fiyatının 10 dolar olduğunu göreceksiniz.
Geliştirici bu fiyatlandırmayı sadece destek almak amacı ile yapmış. Buraya Tıklayarak Jenkins adresine gidebilirsiniz.
1.17 - 1.19 Sürümünü Jenkins üzerinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz ancak geliştiriciye destek olmak isterseniz, Spigotmc üzerinden satın alabilirsiniz.