Çözüldü Minecraft OpenGL hatası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konular
3
Bilgisayarımı yaklaşık 2-3 aydır kullanamiyodum güç kaynağı aldıktan sonra bilgisayarı açtım fakat örneğin sonoyuncuya girerken mojang ekranı açılmıyor arka planda çalışıyo olarak görülüyo nasıl çözebilirim ve cs1.6 da ayarlardan software olarak görünüyo OpenGL olmadan oyunu oynayamiyorum yardımcı olabilir misiniz ?

Çözüm
Bu arada sorun java ile kaynaklı da olabilir.
Yine de olmazsa şu bağlantıdan Java 7'yi yükler misin?
(Not: Bu bağlantıları internetten buldum. Güvenirliğini maalesef bilemiyorum, tüm sorumluluğun sende olduğunu lütfen unutma.) Virüslü bir yazılım olduğunu sanmıyorum fakat yine de önlemlerini al.

Önemli not: Yükleme öncesinde bilgisayarındaki Javayı sil. Sonrasında da Minecraft'ı sil(Yedekleme alman gereken dünyalar var ise al).

Ardından Java 7'yi yükle ve tekrardan dene. Ama dediğim gibi hiçbiri olmazsa bir de bunu dene :)
Konular
225
Ben de obs ile opengl olmadan kayıt alamıyordum, net bir çözümünü bilen varsa çok iyi olur.

• Beğen
Tepkiler: VenelixT
Oyla 0
Konular
61
Ekran kartının yandığını başka bir konundan öğrendim. Yine başka bir konunda dediğin gibi Driver'ları güncellediysen yardımcı olmak isterim. Ama yine de keşke 2 konu açmasaydın. :D Neyse devam edeyim: Ekran kartsız Minecraft oynamanın mümkün diye biliyorum. Bu videoyu izle sana yardımcı olabilir. Yine de olmazsa benim bilgimi aşar açıkcası. Başka bilgili abiler yardımcı olabilir.

Edit: Bu arada işlemcinin rolü de çok büyük burada. İşlemcinde "Entegre Grafik Kartı" var ise olabilir. Intel ise Intel HD Graphics yükle. AMD ise zaten içinde barındırmadığı (Çok eski işlemciler hariç) yok. Intel bu onboard işinde benim gözümde sınıfta kaldı açıkcası. RAM gücünü kullanarak oynatmaya çalışıyor ve RAM'in frekansı düşük ise maalesef güzel sonuçlar doğurmuyor. Minecraft için performans belki bir nebze Optifine ile iyileştirilebilir.

Son düzenleme:
  • Beğen
Oyla 0
Konular
3
bu arada cs 1.6 yı hallettim ama sonoyuncu hala arka planda çalışıyo gelmiyo Nezih Ege teşekkürler bakıyorum

Oyla 0
Konular
61
bu arada cs 1.6 yı hallettim ama sonoyuncu hala arka planda çalışıyo gelmiyo Nezih Ege teşekkürler bakıyorum
İlk yazdığım mesajı düzenledim bir şeyler daha yazdım bi oku istersen. Onun dışında "arka planda çalışıyor" dediğin şey için de acaba Görev Yöneticisi'nden "Java" ile alaklı her şeyi tamamen kapatıp dener misin bir de. Belki işe yarar 🤭

Oyla 0
Konular
61
Bu arada sorun java ile kaynaklı da olabilir.
Yine de olmazsa şu bağlantıdan Java 7'yi yükler misin?
(Not: Bu bağlantıları internetten buldum. Güvenirliğini maalesef bilemiyorum, tüm sorumluluğun sende olduğunu lütfen unutma.) Virüslü bir yazılım olduğunu sanmıyorum fakat yine de önlemlerini al.

Önemli not: Yükleme öncesinde bilgisayarındaki Javayı sil. Sonrasında da Minecraft'ı sil(Yedekleme alman gereken dünyalar var ise al).

Ardından Java 7'yi yükle ve tekrardan dene. Ama dediğim gibi hiçbiri olmazsa bir de bunu dene :)

• Aşık Oldum!
Oyla 0
Çözüm
Konular
3
Minecrat ile alakalı herşeyi silip geri yüklemeyi denicem. Javayı sildim arttığınız linkten geri yüklemeyi deniyorım.

Oyla 0
Konular
3
Sorunum çözüldü, teşekkür ederim.

Moderatörün son düzenlenenleri:
  • Beğen
Tepkiler: NezihEge
Oyla 0
Konular
3
Kusura bakmayın .ddjjddbjs 2 gündür uğraşıyorum çıldırdım

Oyla 0
Konular
61
Sorunum çözüldü, teşekkür ederim.
QWELŞKİEQWKLŞEWQŞLKEWQLŞQWEKQWLKJEWQLKŞEWQ
Öncelikle olmasına çok sevindim, Moderatör arkadaşlarımız bu mesajını editlerler düzgün bi hale getirirler daha sonra ise kurallara uymadığın gerekçesi ile bir cezai işlem uygularlar :)

Konu kilit.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Oyla 0
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...