Minecraft Nedir Ve Nasıl Oynanır ?

Konular
5
● Minecraft nedir ?

Minecraft 16 Mayıs 2009 tarihinde Notch tarafından piyasaya sürülen bir macera oyunudur, kısa bir süre içinde yayılan bu oyun dilden dile gezen daha sonra ise oldukça popülerleşen bir oyundur. Minecraft paralı üyelik satın alarak oyuncu karakterinizin ismini belirliye bilir ve karakterinizi özelleştirebilirsiniz.

● Minecraft nasıl oynanır ?
Java aracılığı ile Minecraft'a girişinizi gerçekleştirdiğinizde sizleri Tek Oyunculu ve Çok Oyunculu oyun modları karşılamakta. Tek Oyunculu tamamen online olmayan bir macera modudur. Yeni başlayan oyuncular genellikle bu modda oynamakta, kendinize bir bölüm kurduğunuzda sizleri ormanın veya bir adanın ortasında eşyasız bir şekilde minecraft karakteri olan Steve ile uzun bir macera bekliyor, oyuna ilk giriş sağladığınızda temel olan işlemleri uygulamanız öneriliyor, yaklaşık 10 ila 20 adet arasında odun kırıp e tuşuna basarak envanterinizdeki basit çalışma alanına x4 şekilde odun yerleştirip çalışma masası elde etmelisiniz, çalışma masası ile bir veya iki adet tahta kazma yapıp vakit kaybetmeden maden maceranıza başlamalısınız, madende sizleri bir sürü tehlike ve cevherler bekliyor, zararlı yaratıklar ve madenlerde lavlar bulunmakta eğer lava düşerseniz veya dokunursanız oyuncu karakteriniz yanarak gittikçe canını kaybeder aynı zamanda eşyalarınız güçlü değilse yaratıklardan da sakınmanızı öneriyorum.

Minecraft temel bilgileri atlattınız ve maceranızın diğer kısmında ne yapmalısınız ?
Madenlerden elde ettiğiniz gelir ile eşyalarınızı demir, altın ve elmas olarak geliştirebilirsiniz, elmas kullanarak en üst seviye değerindeki edevatlar elde edebilirsiniz. Tarla veya farm yaparak ta şehrinizi genişletebilirsiniz, bir sürü evler yapabilir binalar inşa edebilirsiniz. Yapılar hakkında yardıma ihtiyaç duyduğunuzda Google üzerinden yardım alabilir ve Minecraft hakkında bir sürü bilgi edinebilirsiniz.

Minecraft nasıl biter ?
Maalesef ki bu maceraya son vermek epey bi zaman alacaktır ancak siz kendinizi ender dragon ile savaşa hazır hissederseniz öyleyse işe koyulmalısınız, ender dragon Minecraftın sonu olan yüce bir ejderhadır bu ejderhayı öldürdüğünüz zaman oyunun yaratıcı modunu bitirmiş olursunuz, ender dragona ulaşmak için ise ender gözü elde etmelisiniz.

Minecraft Çok Oyunculu nedir ?
Minecraft macera modunu bitirdikten sonra oynamanızı önerilen online bi moddur. Çok Oyunculu da diğer Minecraft kullanıcıları ile beraber online bi şekilde Minecraft sunucularında bulunan oyunlar oynayarak eğlencenizi 2 ye katlayabilirsiniz, birbirinden fazla oyun seçenekleri sizlerle olucaktır istediğiniz tarzda oyunlar ve daha fazlası.

Minecraft online bir sunucuya nasıl katılırım ?
Çok Oyunculu modunu seçtikten sonra alt kısımda Sunucu Ekle butonu bulunuyor butona tıkladıktan sonra Sunucu Adı ve Sunucu Adresi yazıyor, sunucu adına herhangi bir şey yazabilir veya yazmayabilirsiniz onun bir önemi yok, sunucu eklemek için sunucu adresi kısmına sunucu adresi yazmanız gerekiyor sunucu keşfetmek için Gogle aratma çubuğuna minecraft sunucu adresleri yazarsanız sizlere bir sürü adresler sunulacaktır kendinize uygun sunucuyu bulup ctrl+c ile kopyalayıp sunucu adresi kısmına ctrl+v ile yapıştırabilirsiniz.

Minecraft Temel Üretim Bilgileri :

● Minecraft Çalışma Masası Nasıl Yapılır ?

2020-11-24_02.41.06.png

● Minecraft Çubuk Nasıl Yapılır ?
2020-11-24_02.41.25.png

● Minecraft Tahta Balta Nasıl Yapılır ?
2020-11-24_02.41.43.png

● Minecraft Deri Kask Nasıl Yapılır ?
2020-11-24_02.42.33.png

Minecraft Deri Ceket Nasıl Yapılır ?
2020-11-24_02.42.18.png

● Minecraft Deri Pantolon Nasıl Yapılır ?
2020-11-24_02.42.26.png

Minecraft Deri Bot Nasıl Yapılır ?
2020-11-24_02.42.40.png

Minecraft Ender Dragon

Ekli dosyalar

• 2020-11-24_02.44.01.png
    2020-11-24_02.44.01.png
    415.5 KB · Görünt.: 155
Moderatörün son düzenlenenleri:

avnnn

Genel Moderatör
Konular
271
Konu düzeni harika dostum! Beğeniyi hak ettin (y) :love:

Konular
225
Konu düzeni harika dostum! Beğeniyi hak ettin (y) :love:
Katılıyorum, konu düzeni ve anlatım şekli gayet güzel olmuş. Minecraft’ı yeni yeni oynayan arkadaşlarımız için gayet bilgilendirici bir konu olmuş. Emeğine sağlık.

Konular
5
Katılıyorum, konu düzeni ve anlatım şekli gayet güzel olmuş. Minecraft’ı yeni yeni oynayan arkadaşlarımız için gayet bilgilendirici bir konu olmuş. Emeğine sağlık.
Konum hakkında bu tarz düşünceleriniz gerçekten beni mutlu ediyor, teşekkürlerimi iletiyorum.

Konular
10
Harika bir konu olmuş, başarılarınızın devamını dilerim.

Konular
71
Çok güzel ve detaylı olmuş keşke başlarken bu yazıyı görseydim :)

Konular
0
Çok ayrıntılı ve çok güzel olmuş.

Konular
35
Renkli yazı şekilleri ile konu güzelleştirilebilir, eline emeğine sağlık ayrıntılı bir konu olmuş.