Minecraft Mod & Forge Kurulumu

Meli

Özel Üye
Konular
47
konubaslik2.png

unnamed.png

Selamlar değerli Oyuncular Şehri sakinleri!
Bugün sizlere Minecraft'a nasıl "mod" yüklenir onu göstereceğim.
Sayfayı aşağı doğru kaydırarak nasıl yapıldığına ulaşabilirsiniz.

aşağı-ok-png.png

Minecraft Modu Ne İşe Yarar?

Minecraft Modu, oyununuzu özelleştirmenize yarar. Oyuna yeni bloklar, kılıçlar ekler ve hatta karakterinizin büyüklüğünü bile değiştirmenizi sağlar. İnternet sitelerine yüklenmiş olan onlarca ve binlerce modlar vardır. Ben şimdilik PattysMoreTools adlı modu kullanacağım, ama en önemlisi bu modu çalıştırmak için bir Forge'a ihtiyacımız var. Onunda nasıl kurulduğunu aşağıda gösterdim.

Minecraft Mod Nasıl Yüklenir?

Forge Kurulumu

1)
Öncelikle modu çalıştırmak için bize lazım olan bir "Forge". BURAYA tıklayarak istediğiniz sürüm için forge sahibi olabilirsiniz.

İndirdiğimiz mod bir çok sürümde çalışıyor, fakat ben 1.8.9 sürümünü tercih ettim ve Forge sürümümü o şekilde indirdim.

EO7NpB.png

İndirdiğimiz klasörü çift tıklayarak açıyoruz ve çıkan pencereden "install client" seçeneğini seçip, "Ok" butonuna basıyoruz.

p57k8J.png

jqEp6J.png

Forge kurulduğuna dair mesaj bu şekilde olmalı;

2OMqNL.png

Forge'a girmek için sürümlerden Forge sürümünü seçmemiz gerekiyor.

LvJNAa.png

Mod Kurulumu

2) İndirdiğimiz modu bilgisayarımızın arama kısmına %appdata% yazıp açılan klasöre giriyoruz, oradan .minecraft klasörüne ve son olarak mods klasörünün içine girip oraya atıyoruz.

zGWL3g.png

GZqNBv.png

yGy1EM.png

LvJNyz.png

Şimdi oyunumuza girip modlu bir şekilde Minecraft'ın tadını çıkarıyoruz.

5NAXQM.png

QPkNpA.png

Evet dostlar, modumuzu yüklediğimize göre artık oyunun keyfini çıkarabiliriz. Yapamadığınız, aklınıza takılan konuları yorum olarak sorabilirsiniz. Detaylı bilgi için Discord'dan da iletişime geçebiliriz. İyi günler iyi forumlar dilerim...

Konular
56
Keşke minecraft sunucuları sunucuya girerken bu tarz modları otomatik olarak indirtebilse, çok güzel işler çıkmaz mıydı?

Meli

Özel Üye
Konular
47
Keşke minecraft sunucuları sunucuya girerken bu tarz modları otomatik olarak indirtebilse, çok güzel işler çıkmaz mıydı?
Aslında benim bildiğim bir kaç sunucuda böyle bir şey var. Mesela SonOyuncu'da SO'Strike var, senin isteğini ne kadar karşılar bilmiyorum. :)

Konular
56
Aslında benim bildiğim bir kaç sunucuda böyle bir şey var. Mesela SonOyuncu'da SO'Strike var, senin isteğini ne kadar karşılar bilmiyorum. :)
Bildiğim kadarıyla SO Strike mod değil texture pack, ama SonOyuncu benim için ayrı her zaman :D Orada mavi gökyüzü kılıcı, kan kılıcı, redstone hunisi felan var mesela modla eklendiğini tahmin ettiğim. Genel olarak Minecraft sunucuları özel launcher olmadan böyle bir şey yapabilseydi çok iyi olurdu :)

OkanOzturk

Yönetici
Konular
23
Çok eskiden Spoutcraft vardı kendi launcherı ve bukkit tarzı server sistemi vardı eklediğin modları otomatik client indiriyordu servere girişte.

• Beğen
Tepkiler: Meli ve Ataberk