avnnn

Genel Moderatör
Konular
271
MCL_name_header.jpg

MİNECRAFT LİVE 2021: ÖZET

Her şey, her şey, her şey!

İçinde yaşadığımız, güldüğümüz ve sevdiğimiz akış şimdi bir kayda dönüştü, bu da tek bir anlama gelebilir - metin zamanı! Evet, %100 senaryolu, yani yazıya geçirilmiş şovlarınızdan hoşlananlarınız için, bu sizin için. Kötü şöhretli özet kraliçeniz bir kez daha kendi kendine tayin ettiği tacını taktı, bu yüzden şapkalarınızı, çoraplarınızı ve sahip olduğunuz diğer ürünleri tutun!

VAHŞİ GÜNCELLEME​

MCL_WildUpdate.jpg

Tüm mağaraları ve uçurumları güncelledikten sonra, henüz içeri girmeye hazır olmadığımız açıktı. Harika açık hava hala bizi aradı, bu yüzden 2022 size Vahşi Güncellemeyi getirecek!

MCL2021_biome_diversity.jpg

Vanilla ekibinden Cory Scheviak, Agnes Larsson ve Brandon Pearce bize güzel konsept sanatlarından bazılarını gösterdi ve sizin de görebileceğiniz gibi The Wild Update oyuna yeni oynanış, daha fazla derinlik ve çok sayıda eğlenceli şey getirecek. Çamur ve mangrov bataklıkları . DAHA FAZLA BATAKLIK! Doğal yaşam alanım yavaş yavaş Overworld'ü ele geçiriyor. Farklı kurbağa ve iribaş türlerinin yanı sıra sandıklı tekneler de getiriyoruz! Bu, birçok insanın uzun zamandır talep ettiği bir şey ve nedenini anlıyoruz. Su'da ki piknikten daha iyi bir şey var mı? Ya da belki göle giderken sadece toprak bloklarınızı yanınızda getirmek istersiniz. Biliyorum.

MCL2021_Warden.jpg

Ayrıca Deep Dark ve gardiyanın The Wild Update'e dahil edileceğini öğrendik, bu da gerçek ve oyuncu görünümlerimizden korku içinde çıkmak için 2022'ye kadar beklememiz gerektiği anlamına geliyor. Bir yandan, beklemek sıkıcıdır ve gecikmeler asla eğlenceli değildir. İnanın bana, eğer kedimin mama kabı bir saniye fazla boş kalırsa, tüm tozluklarıma veda öpücüğü verebilirim. Ancak öte yandan, bu gecikme, Derin Karanlık yalnızca çok derin ve çok karanlık olduğu için değil, aynı zamanda gerçekten büyük olduğu için gerçekleşti. Ve onu mümkün olduğunca büyük, karanlık, derin ve kesinlikle ürkütücü yapmak istiyoruz. O halde beklerken, hadi hep birlikte bir iğne ve iplik kapalım ve zavallı tozluklarımı düzeltmeye başlayalım, çünkü boş kaseyi Lilla Blå'ya açıklarken bu akıl yürütme tercüme etmedi.

MAĞARALAR VE KAYALIKLAR TAM GAZ DEVAM EDİYOR!​

MCL2021_Vanilla3.jpg

MCL2021_Vanilla4.jpg

MCL2021_Vanilla1.jpg

MCL2021_Vanilla2.jpg

Agnes ve diğer geliştirici Henrik Kniberg, mağaralara, uçurumlara ve aradaki hemen hemen her şeye baktı. Caves & Cliffs Güncellemesinin I. Kısmı bu yaz çıktı ve diğer harika şeylerin yanı sıra Overworld'ün ekosistemine aksolotllar, keçiler ve parlayan kalamar ekledi. Güncellemeyi ikiye bölmek orijinal planın bir parçası olmayabilir, ancak çok olumlu bir yan etkisi oldu. Bölüm I'den sonra çok sayıda yorum, geri bildirim ve tabii ki fanart aldığımız için, bunu Bölüm II'deki çalışmaya dahil edebildik. Her zaman topluluğumuza uyarlanmış güncellemeler sunmayı hedefliyoruz - oyunu olduğu gibi yapıyorsunuz - bu yüzden bu ekip için çok güzel bir deneyim oldu.

Bölüm II'den bahsetmişken, güncellemenin ikinci bölümünde neler olacağı konusunda da biraz fikir sahibi olduk! Sadece yeni zirvelere ulaşmakla kalmayacak, aynı zamanda gerçekten derin kazıyoruz. Bu doğru, bu, oyunun en üstündeki ve en altındaki limitler artırılarak dünya yüksekliğinin genişletileceği anlamına geliyor. Sonuç olarak, bu, ikincisi her zamankinden daha karmaşık olan yeni dağlar ve mağaralar ekler. Artık büyü görevlerim sırasında hiçbir utanç hissetmeden kaybolduğumu nihayet kabul edebilirim. Bütün zamanımı makarna şeklinde bir mağarada geçirdiğim için kim beni suçlayabilir ki? Kimse, o kim.

MİNECRAFT BİLGİSAYAR PAKETİ​

Minecraft_PC_Bundle_.Net_1280x720.jpg

Bir yazar olarak, içgüdüm çoğu zaman onu yalnız bırakmaktır. Ama durum bunu gerektiriyorsa, birlikteliğin uygun olabileceğini görebiliyorum. Java ve Bedrock'u bir araya getirmek tam da bu durumlardan biri ve bu ne kadar önemli! 2 Kasım 2021'de PC için Game Pass ile özel olarak piyasaya sürülen Minecraft PC Bundle , Minecraft: Java Edition ve Minecraft: Bedrock Edition for Windows'u aynı başlatıcıda bir araya getiriyor. Her iki sürüme sahip olmak, konsollarda ve mobil cihazlarda bile kalbinizin içeriğine göre çapraz oynayabileceğiniz anlamına gelir! Atıştırmalıklar söz konusu olduğunda, toplama ve seçme günleriniz sona erdi. Şimdi tek yapmanız gereken, birlikte oynamak istediğiniz Minecrafter ile aynı sürümü başlatmak ve tatlı, tatlı çakıl blok yapılarınız üzerinde çalışmaya başlamak!

Buna PC için Game Pass veya Ultimate aboneliğiniz aracılığıyla erişebilirsiniz. Şartlar ve istisnalar geçerlidir. PC için Xbox Game Pass kataloğu zamana, bölgeye ve cihaza göre değişir. Windows 10 ve 11 cihazlarda oynamak için. Windows 10'da S modunda ve ARM cihazlarında desteklenmez. Ayrıntılar için xbox.com/gamepass-forpc adresine bakın. 

MİNECRAFT ZİNDANLARI: MEVSİMLİK MACERALAR​

MCL_Dungeons.jpg

Minecraft Zindanlar ekibinden Laura De Llorens ve John-Philip JP Johanson başlatılması dahil oyun için serin güncellemeleri çok teslim Mevsimsel Adventures'in Aralık İlk sezon, Tower ve Adventure Hub'ı da tanıtan Cloudy Climb olacak. Bu sadece Dungeons dünyasına yeni ve gösterişli mimariler getirmekle kalmıyor, aynı zamanda oyunun tadını çıkarmanın yepyeni bir yolunu da getiriyor!

Ayrıca var olan her bir sandalyeyi utandırırken bazı yeni seviyelerin ve içeriğin demosunu yaptılar. O tahtı gördün mü? Bunu neden Vu'nun bodrum setinden çalmak zorunda kaldığım bir karton kutudan yazıyorum? Belki de Dungeons'a daha fazla içerik ve haftalık etkinlik eklemek yerine , oyuncuların yaprakların değişen renklerini gözlemlemelerine izin vermemizi önerdiğim içindir. Bu süper mevsimlik! Ama hayır, hepiniz evcil hayvanla , ifadeler ve yetenekler gibi harika ödüller için rekabet edebileceksiniz. Evet, tamam, koltukların neden bu şekilde bölündüğünü anlıyorum.

MİNECRAFT YENİLİKLERİ​

MCL2021_Marketplace.jpg

Mojang Studios'taki hepimiz, Minecraft topluluğundan gelen yaratıcılıktan sürekli olarak etkileniyoruz. Aslında, İnovasyon Ekibimizin bu yeteneği geliştirmeye yardımcı olacak araçlar üzerinde çalışması ve aynı zamanda bunları herkes için erişilebilir hale getirerek oyun alanını daha da fazla açması konusunda çok ilham aldık. Minecraft Öğrenme Portalı izlenecek yolları, bilgi bankalarını ve öğreticileri tek bir yerde bir araya getirerek yeni ve mevcut içerik oluşturuculara kendi haritalarını yapmalarını öğretmeyi ve onlara ilham vermeyi amaçlar. Böyle bir öğretici, Jannis'in bir boz ayı yarattığı Blockbench'in bu demosudur. Buradaki ilk günümden beri daha fazla ayı istediğim için bir döngüde izleyeceğim. Ben sadece bir güneş ayısının oturup inşalarımı düşünmesini istiyorum, bunu sormak için çok mu fazla? Numara! Ve şimdi kendim bir tane yapabilirim.

MOB OYU​

MobVote2021_allmobs.jpg

Glare, Allay ve Copper Golem ile ilk tanıştığımdan beri, hepsini oyuna dahil etmek için bir kampanya yürütüyorum. Asıl amacım onları Übermob yapmak, vahşi dolaşırken diğer tüm mob'ların ve oyuncuların üzerinde yükselmelerine izin vermekti. Ama ben mantıksız değilim. Ne yazık ki, bana sadece birinin kazanabileceği belirsiz bir şekilde söylendi ve bu konularda hiçbir söz hakkım yoktu. Yine de, harika topluluğa oy verdiğiniz için teşekkür etmek istiyoruz çünkü sonuçtan son derece memnunum! Hatta fanart ile partiye devam edelim! Çiziminizi, heykelinizi, yapınızı, müzik eserinizi veya kalbinizde şarkı söylemeye neden olan her şeyi [email protected]'e gönderin, topluluk sayfasında öne çıkma şansı için! Bu yeterli değilse, burada ünlü kazananımızın yer aldığı özel ürünlere de sahip olabilirsiniz!

MobVote2021_winner_allay.jpg

Konfeti işaretleyin, çünkü kazanan mob'umuz allay'den başkası değil! Bu zarif dansçı sadece müzik ve nota blokları aşığı değil, aynı zamanda hevesli bir koleksiyoncudur. Allay'a bir eşya verirseniz, onları alabildikleri sürece eşleşen veya benzerlerini geri getirecektir. Başka bir deyişle, allay sizin hevesinize göre bir şeyler üretmeyecek veya üretmeyecek. Niye ya? Öyleyse, TheyToil oyununu yeniden adlandırmamız gerekecek ve bu çok fazla evrak işi.

Bu yıl için bu kadar! İzlediğiniz için teşekkür ederim ama daha da önemlisi okuduğunuz için teşekkür ederim. Yazılı kelime, bir canlı akışın aksine sonsuza kadar sürer. Yine de, teknik olarak şovu istediğiniz kadar izleyebileceğinizi tahmin ediyorum? Bu da güzel sanırım. Belki de emin olmak için bir saat daha vermeliyim? Evet. Kulağa hoş geliyor.

Dolica

Elmas Üye
Konular
30
Güzel bir güncellemeye benziyor 🥳